Jump to content

Mazda 3 Devir-Hız İlişkisi

Fth
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar ,

Rica etsem Mazda 3 1.6 115bg 6 ileri dizel kullanıcıları aracınızın 6 vites te 2000 devirde hızının kaç olduğunu yazabilirmisiniz ?

Tabi düz yolda ve aracın içnde tek kişi olacak şekilde ölçereniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 vites 2000 devirde 110 km civarinda gidiyordu yanlış hatırlamıyorsam

edit. ayrica arac icindeki kisi sayisi vs devir hiz iliskisini neden etkikesin ki

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracın içindeki kişi sayısı neden önemli?

10 kişi de olsa, 1 kişi de olsa aynı devirde aynı sürati yapar araç.

oda doğru aslında ben bi an kafamda hızlanmayla ilgili bi hesap yapıyordum karıştırdım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracın içindeki kişi sayısı neden önemli?

10 kişi de olsa, 1 kişi de olsa aynı devirde aynı sürati yapar araç.

:)

Aynı devirde aynı sürati yapar... Ama biraz geç yapar, biraz da fazla yakarak yapar...

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

merhabalar

6.vites 2250-120 km

5. vites 2250- 100 km

4.vites 2250- 80 km

bu arada 6.vites 2000 devir 108 gibi bir sürat görüyorum ben.

benimkinin tipatip aynisi fakat bizim araclarin ibresinde sapma cok fazla gps le olctugumde bizim ibre 6-7 km daha fazla gosteriyor ornegin gps te hizim 110 iken aracin ibresinde 116-117 falan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu gpste okunan hızla sürat saatindeki hızın farklı olması mazdaya hususi bir durum degil civic ve astrada da denedim ayni durum var merak etmeyin :) tünel girişlerindeki radarlı tabelalar akselerasyon veya deselerasyon yoksa gpsden daha iyi okuyor süratleri ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastikler orjinal abi, acaba gpsde mi bi problem var diye telefonun gpsinden de baktim iki gps ayni okuyor arac 5-8 eksik okuyor...  ??? Bu durumuda igo açıkken hız limitini geçtiniz diye ikaz edince fark ettim, baktım araba 100 e gelirken 90'ı geçtim diye ikaz ediyor ondan sonra kurcalamaya başladım ama en kısa zamanda başka araçlarda tekrar deniycem!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben daha önce başka bir başlıktada söylemitim 7 senedir neredeyse tüm markaların dizel araçlarını kullandım dediğiniz gibi onlarda da sapmalar vardı hep ölçmüşümdür ama Mazda da sapma biraz daha fazla 6-7 km az bi hız değil çünkü

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gps in çok hassas ölçüm yapabileceğini tahmin etmiyorum ama şu tünel girişlerindekiler ile karşılaştırmak lazım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...