Jump to content

Mazda 323 /Lantis) 0-100 km/h Hızlanma 17 Saniye Normal mi?

lantisman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar. 98 model mazda lantis (1840cc) için lpg de (atiker sıralı) 0-100 km hozlanma 17 sn normal midir sizce? gerçi benzinde de aynı değeri elde ettim. Bir kaç kere denedim, 17 sn 'nin altına inemedim. Yeterli değil gibi sonuç. Sizde durum nasıl. Lantis ve 323 sahipleri (motorda modifiye vb yaptırmamış olmak kaydıyla) 0-100 km hızlanma sürelerini buraya yazabilir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...
  • Yanıt 40
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• domestos

7

• alişemet

9

• ismail1903

4

• Revolution

4

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Mazdanın 17sn de cıkan otomobil statüsünde aracı yok. Mutlaka bir sıkıntısı vardır aracınızın. Lantisler motorunun durumuna göre 10-12 sn arasında cıkar 100km ye

EMY & MZD

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Hocam 17sn de ciddi iseniz aracınızın çok çok ciddi sıkıntıları vardır.piyasanın en yavaş dizeli hatta 1.2 araçları bile ortalama o değerin altındadır. 17sn de 0-100 mü olur heleki lantis gibi bir araçta..

Bu arkadaşın ciddi olduğuna inanmak istemiyorum lütfen biri şaka yaptığını söylesin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hozlanma değeri olarak 17 sn normal. Ama hızlanma değerini sorarsanız fazla yüksek.

bence de "hozlanma" diyebiliriz:)) bende de var o problemden. benim 0-120 hozlanmam da temizinden bi 20 saniye vardir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 sn süre hangi şartlarda yakalndı bence bunun da belirtilmesi gerekiyor ki lastiğin boyutu,lastiğin tipi,lastikteki dişli oranı yolda ki eğim gibi gözden kaçan etmenlerden ötürü bariz bir şekilde etkilenir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oğuzhan senin araç 1.8 114 hp olanlardan değil mi ?

8.5 bayağı iddialı olmuş. ya senin araba ekstra hafifletilmiş ya kadranda sapma çok yada zaman tutmanda sıkıntı var gibi. fabrika verisi 9.8 sn diyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

düz viteslerde 2.vites dişlisi büyük olduğundan dolayı sıkıştırmak problem çıkaurmaz,you tube de bi video izlemiştim benzinli 2009 mazda 3 de adam 2.vitesle 120 yapmıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de bi kere durduğu yerde araba boştayken deviri sona dayayınca ne oluyor diye merak edip deneme yaptım araba zıplıyor resmen kesiciden galiba duduğu yerde zıplıyordu guzucuk:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzinli de sıkıntı yok anlaşıldı, dizelciler uzak dursun  :D

abi dizelciler bence motorla ilgili herşeyden uzak dursun zira sonuçları korkutucu mazallah.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...