Jump to content

Cam Suyu

kuzey55
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

şu an kullandığım araç 1 ay önce aldığım ilk aracım o yüzden bu soru size komikde gelebilir ama ben bilmeden bi iş yapmamak için sormak istedim. bu gün cam suyunu kontrol ettim görünürde su yok bayaa bi azalmış yani. bunu neyle doldurmamı önerirsiniz. özel bi sıvısı varmıdır. yoksa arıtılmış suya biraz camsil eklesem iş görürmü arıtılmış suyu dükkanın klimasından alıcam :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 40
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• domestos

8

• kml_77

4

• ezmocesteri

6

• aytacesen

4

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Temiz arıtılmış su koymanızda fayda var. Kireçlenip fıskiyelerin tıkanmasını engellemiş olursunuz. Hemen hemen her benzincide  cam suyu bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Temiz arıtılmış su koymanızda fayda var. Kireçlenip fıskiyelerin tıkanmasını engellemiş olursunuz. Hemen hemen her benzincide  cam suyu bulabilirsiniz.

Dışarıya pek güvenmeyin derim, vakti zamanında aküler için saf su imalatı yapıp satan bi işyerinde akrabam çalışıyordu, patronu saf su plastiklerine çeşme suyu koyup öyle satışa sunuyordu...

Her işletme böyle olacak diye bir bakış açım yok ama, bu tür şeyleri görünce insanın aklına kurt düşmüyor değil.

Çeşme suyunu kaynatarak kullanabilirsin, yağmur suyu kullanabilirsin, klima suyunu ilk defa duyuyorum, sayende bunu da dağarcığıma eklemiş oldum... Sırf camsil de koyabilirsin.

Kazasız günler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer yeterince biriktirebiliyorsanız klima suyu en iyi seçenek olur. İçine abartmadan koyacağınız camsil ile gayet iyi sonuç alırsınız.

Benzinliklerde satılan hafif deterjanlı 5 litrelik cam sularına da güveniyorum, bunlardan kullanıyorum ben de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya mutlaka işin iyisini yapanda var kötüsünü yapan da var ama eğerki oluyorsa klima suyuna camsil kendim yapacağım için en güvenliri olur. ner cafem var klimadan güne 4-5 litre su çıkıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

camsil suyuna verıcegınıze paraya yazık sıze cok kolay ve cok guzel bı tavsıye verıyım. normal cesme suyu ama cokta kıreclı olmazsa ıyı olur yada ıkı lıraya bes lıtrelık erıklı su alın ıcıne bıraz bulasık deterjanı dokup çalkalayın oh mıs gıı bı de lımonlu deterjan olursa mıs gıbı kokar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kipada hep kampanya da olan bi cam suyu vardı "bilmemneoğulları" gibisinden bir markası vardı tam hatırlamıyorum. 2,5-3 lt'lik şişeyi 3-4 liraya alıyordum bittikçe, kaç gündür cam suyumun lambası yanıyor aynı cam suyu kampanyaya girse de alsam diye bekliyordum artık bugün dayanamadım başka bir markanın 2,5 litresi 10 lira olan cam suyunu aldım :( çeşme suyundan daha iyi temizliyor diye cam suyu koyuyordum ama bu sefer fazla geldi, bi daha kampanyayı yakalarsam 10 şişe alıcam :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Ben bugüne kadar servisin koyduğu haricinde cam suyu satın alıp koymadım. Kaynamış su koyuyorum; hatta Kars'ta yaşadığım için biraz da radyatör antifrizi bile koydum. Şimdiye kadar hiç sıkıntı yaratmadı. Tabii ki karar sizin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Shellden cam suyu alıp akü suyuyla karıştırıyorum.

Hem iyi temizliyor hemde tıkanma gibi bişey yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracımı aldığımda cam suyu haznesi hemen hemen doluydu az  bişey cam suyu antifrizi ilave ettim sadece..silecekler cam da yağlanma gibi bir şey yaptı..çok fazla değil ama silgi geçtiğinde net bir görüntü değil yağlı gibi bir görüntü kalıyor..bilgisi olan var mı sebep nedir..sileceklerin lastiklerini sabunlu suyla yıkadım camı da yıkadım sabunlu suyla ama sonuç değişmedi..fabrika çıkışında cam suyu haznesine konulan şeyden şüpheliyim..bitmesini bekleyeceğim boşaltamıyoruz galiba dimi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:( inşallah öyle değildir yaa..asfalttan yağmurlu havada sıçrayan sudan kaynaklıdır diye düşünmüştüm ama yıkadığım halde aynı oldu..haznedeki suyu bitirip tekrar doldurcam sonuç değişmezse direk servise gidecem halletsinler bi zahmet..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı sıkıntı bende de oldu,antifrizli cam suyu ilave ettim içinde normal su varken silerken iz bırakıyor,biran önce bitirmeye uğraşıyorum :)  yağla alakalı bir sorun yoktur bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:( inşallah öyle değildir yaa..asfalttan yağmurlu havada sıçrayan sudan kaynaklıdır diye düşünmüştüm ama yıkadığım halde aynı oldu..haznedeki suyu bitirip tekrar doldurcam sonuç değişmezse direk servise gidecem halletsinler bi zahmet..

Hazneyi bitirdikten sonra deterjanlı su ile doldur ve devam eden süreçte de deterjanlı su koy, yağı önleyecektir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı sıkıntı bende de oldu,antifrizli cam suyu ilave ettim içinde normal su varken silerken iz bırakıyor,biran önce bitirmeye uğraşıyorum :)  yağla alakalı bir sorun yoktur bence

acaba öyle midir o da olabilir belki de haklısınızdır..o zaman camsuyu antifrizi kalitesizmiş demektir.

Hazneyi bitirdikten sonra deterjanlı su ile doldur ve devam eden süreçte de deterjanlı su koy, yağı önleyecektir...

öyle yapacağım abi bitireyim boş boş sıkıp bir an önce

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

acaba öyle midir o da olabilir belki de haklısınızdır..o zaman camsuyu antifrizi kalitesizmiş demektir.

öyle yapacağım abi bitireyim boş boş sıkıp bir an önce

Camsil diye tabir edilen zımbırtılardan da koyabilirsin, deterjanlı su da koyabilirsin, forumda birisi saf su ile karıştırdığını yazmıştı, saf su kireç izi oluşumunu önler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Kuyu suyu:)Kireçten oluşacak tıkanıklık vb bir durumla karşılaşmak istemiyorsan saf su ama hazır sulardan da kullabilirsin ki ben hep öyle yapıyorum belirgin bir kireç etkisi görülmüyor :egy::tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...