Jump to content

115 Hp Dizel 6 İleri Düz Vites 1. Viteste Neden 20 Km Hızı Geçmiyor

ibomaz
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar; 2012 model 115 hp 6 ileri düz vites dizel mazda 3'üm var.aracım 1. viteste motoru ne kadar devirlendirsem de 20 km hızı geçmiyor.motorun devri yükseliyor ancak hız 20 km yi geçmiyor.aracım henüz 4.000 km de.2500 devirden sonra 2. vitese geçiş biraz sert oluyor.2 vitese geçişlerde debriyajı ne kadar ustaca bıraksam da araçta silkelenme oluyo bazen.istikrarsız debriyaj kavramaları oluyor.bu silkelenmenin turbo devreye girene kadar olan turbo boşluğundan olduğunu hiç zannetmiyorum.mazda 3 dizel 115 hp nin ilk hızlanmaları hiç seri olmuyor bu nedenle.sizlerin 115 hp 6 vitesli dizelleri bu konuda nasıl, ya da bu konuda bilgisi olanlar var mı?herkese kazasız belasız, arabasını severek keyifli sürüşler dilerim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 60
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Fotifoti

8

• NoooFearrrr

5

• İlhan

12

• ibomaz

9

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

vites oranları ile pek alakalı olduğunu sanmıyorum.çünkü motor devirleniyor.bu kadar devirlenmeye göre hızın 20 km yi geçmesi gerekir.bu durum bana 0-100 km hızlanma mantığına da ters geliyor.çünkü 20 km hızdan 2 vitese geçiş zaman kaybı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araba kendisi sınırlandırıyor hızı, çünkü tork fazla, yani sorun yok bence, fakat bir mevzu var sizin aracınızda turbo yokki, yoksa benmi yanlış biliyorum. ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vites oranları ile ilgili bir durum ...İyi tarafından bakalım siz bu 1. vitesle her yere tırmanırsınız  :)

Benim en sevdiğim ve yokuş korkumu yenmemi sağlayan  özellik .

Evet araç kalkışlarda yavaş ama 3.vites de 1700 devirden sonra 270 tork ile aracın tepkileri çok değişiyor.

Benzinli Mazda3  kullanan arkadaşların bu tepkimeye şaşıracaklarına eminim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar alakanıza tşkler.115 hp dizel mazda 6 ileri manuel kullanıcıları net olarak söyler misiniz: sizin araçlar 1. viteste 20 km yi geçiyor mu??2. vitese geçişte silkelenme yaşıyor muusnuz??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araba kendisi sınırlandırıyor hızı, çünkü tork fazla, yani sorun yok bence, fakat bir mevzu var sizin aracınızda turbo yokki, yoksa benmi yanlış biliyorum. ???

turbo olmaz olur mu  ,  şu anda piyasada turbosuz dizel araç mı kaldı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar alakanıza tşkler.115 hp dizel mazda 6 ileri manuel kullanıcıları net olarak söyler misiniz: sizin araçlar 1. viteste 20 km yi geçiyor mu??2. vitese geçişte silkelenme yaşıyor muusnuz??

2. vitese geçişte silkelenme normal , benim aracımda da oluyor onun sebebi vites geçişlerinde  uygun gaz debriyaj ayarından kaynaklanıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sn. Fth sizin araç 1. viteste 20 km hızı geçiyor muydu.bu arada aracınız halen serviste mi?en azından rölantideki sesi çözmüşler mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

turbo olmaz olur mu  ,  şu anda piyasada turbosuz dizel araç mı kaldı

ne bileyim, inanki dizel arabalar vede kullanılan son teknoloji hakkında, pekte güncel bilgilere sahip değilim, sebebide pek dizel araçlardan hoşlanmamam, heleki seslerinden ilgi duymayıncada, ister istemez Fransız kalıyosunuz.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ilginize teşekkür etmekle beraber konuyu dağıtmamanızı da istirham ediyorum.

Net bir cevap gelecektir iciniz rahat olsun.

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Normal bir kullanıcının sırf denemek için aracımı birinci viteste kaça kadar hızlanıyor diye zorlayacağını zannetmiyorum açıkçası, ha benim aracım dizel olsaydı zorlarmıydım?? çoktan 6 vites için cevabını yazmıştım bile :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Onur'un dediği gibi 1.viteste hiç merak etmedim araç kaç km hız yapıyor diye. Siz böyle bir konu açıp sormasaydınız da, aklıma ömür billah gelmezdi.

Bu akşam iş çıkışı bir kontrol edeyim. Sonuçları paylaşırım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın 1 vitesteki son hızına çok dikkat etmedim ancak 20 30 km hızı geçmiyor diye hatırlıyorum denedikten sonra net olarak buraya yazarım...

Ancak 1. vitesteki performansı hızlanması beni pek tatmin etmedi devir saati olabildiğinde iyi devirlenmesine ragmen sanki araç hareket etmiyor... ve kalkışlarda gerçekten çok zayıf kalıyor ama 2. ve 3. viteslerde 1750-2500 devir aralıklarındaki hızlanmaları ve kendini ileri atışı ile araç her seferinde kendine yeniden hayran bırakıyor...  1. vitesten 2. vitese geçişteki silkeleme tamamen araca alışmak ile alakalı bi durum olduğunu düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün akşam iş çıkışı test etme fırsatım oldu. 4500 deviri buldum. 43-45 Km hızı buluyor araç. Müziğin sesini bayağı bir açtım ki, o bağıran motorun sesini duymayayım diye. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizelde redline kacta basliyodu??

Vallahi bilmiyorum kardeşim. Çünkü ben sakin bir kullanıcıyım. Bu güne kadar limitleri hiç zorlamadım desem yeridir. Dün bile içim gitti, o yüksek devire be bağırışa. Kendi kendime gülerek, köy yolunda durdum ve test ettim. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...