Jump to content

Waeco Magic Cool, Oto Koltuğu Soğutma Minderi

İlhan

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar sıcaklarla arası iyi olmayan birisiyim. Hele ki direksiyonun başına geçtiğimde, klima açık olsa da. Yol boyunca kurda şen döküyorum desem yeridir.

Hal böyle olunca internette arayışa başladım. Daha önce Waeco markasını, oto buzdolaplarında duymuştum. Bu markanın otomobil, kamyon, yat, tekne, caravan üzerine geniş ürün yelpazesi var. Ürünler arasında oto koltuğu soğutma minderi buldum. Çakmaklığa bağlanarak çalışan, minderin oturma ve sırt yüzeyinde delikler var. Bu deliklerden ayarlanabilir fan ile hava üflüyor.

Waeco markasının internet bağlantısı.

http://www.waeco.com/en/58.php

Bu da incelediğim ürünün bağlantısı

http://www.waeco.com/za/products/4381_650.php

Ürün Türkiye'de var değişken aralıklı fiyatlara sahip. Fiyatından öte, ürünün işlevselliği nasıl acaba. Ben bu ürünü yada benzer özelliğe sahip bir ürünü almayı düşünüyorum.

Aracın içerisinde görüntüsü de benim için çok önemli. Bu ürün siyah olduğu için koltuğun üzerinde sırıtmayacak. Varmıdır bu tarz bir şey kullanan, duyan, gören. :)

Ergonomik tasarım, iki yanı da iyi destekler

Mükemmel koltuk uyum sağlar

Yeni koltuk dolgusu ile gelişmiş işlevsellik

Oturak ve sırt olarak optimize hava sirkülasyonu

Yüksek kaliteli pamuk / polyester kumaş, nefes

Basit ve pratik sabitleme

Koltuklarda yan hava yastıkları için  uygun sırt sabitlenmesi.

Kışın depolama için kapatma çantası

Çakmak fişi ayarlanabilir iki soğutma aşamaları:

Evre I = keyifli kalıcı soğutma

Evre II = hızlı soğuk

post-6837-141695295141_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gerçek havalandırma yapıp yapmadığı çok önemli, yoksa altında soğuyan hava nem yapar ki, bu durum daha da beter olur maazallah... Klimasız araçlarda kullanmak çok işe yaramaz gibi geldi bana...

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi klima bende hiç kapanmaz desem yeridir. Arada bir kapatıp camı açıyorum. Oda boğaz kuruluğu için açıp içerisini havalandırıyorum, kısa süreli. Klimasız araçlarda çok işe yarayacağını bende sanmıyorum. Direksiyon başında sıcaklarda, koltuğa temas eden her yerim terliyor. >:( Bazen düşünüyorum kilolu filan bir insan olsaydım. Bu sıcaklarda ruhumu teslim ederdim diye düşünüyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir de; Kullanıp tecrübe edinen birileri varsa danış, yoksa bu tarz ürünler genelde pazarlama balonu olabiliyor...

Aynen öyle abi, kullananın ağzından duymak lazım. Waeco markası pek yabana atılacak bir markaya benzemiyor. Çok değişik ve enteresan ürün yelpazesine sahipler.Otomobil, kamyon, yat, tekne, ev, ofis, klima ürünleri yer alıyor.  20 ayrı ülkede gözüküyorlar. Waeco oto buzdolapları, soğutucuları ile meşhurdur. Buna istinaden zaten ürünü araştırmaya girdim. İsmini cismini duymadığım bir marka olsaydı, hiç ilgilenmezdim bile.

http://www.aracbuzdolabi.com/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç buzdolabı ararken bende görmüştüm bunu, weaco olduğu için parasının hakkını veriyordur duye düşünüyorum. Ama yine de bi kullanıcı yorumlarına bakmak lazım. Bir de o fan motorunu oldugu aşağı sarkan parca için bizim araçlarda yeterli yer varmı acaba???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç buzdolabı ararken bende görmüştüm bunu, weaco olduğu için parasının hakkını veriyordur duye düşünüyorum. Ama yine de bi kullanıcı yorumlarına bakmak lazım. Bir de o fan motorunu oldugu aşağı sarkan parca için bizim araçlarda yeterli yer varmı acaba???

Bizim koltuklarda bayağı bir boşluk var. Ama canlı gözle görmekte fayda var tabi. Beni düşündüren diğer bir konu. Fanı çok ses çıkarıyor mu ?Seninde dediğin gibi Onur. Marka Waeco olunca çok kıytırık bir ürün olacağına ihtimal vermiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç soğutma ünitelerinde bunlardan daha iyisini görmemistim. Piyasadaki buzdolaplarinin hepsi ortam isisinin (salliyorum) 15 derece altina düşürür diyerek satarken bu arkadaşlar direk (yine sallıyorum) eksi 5 dereye kadar soğutur diye satıyorlar. Kullanıcı yorumlarıda iyi okumuştum hep, bunlara binaen bu üründe boş birşey değildir diye düşündüm bende. Dedigin gibi yererli boşluk varsa düşünülebilir aslında, benimde koltuga temas eden yerler baya terliyor :D tabii fiyatta önemli ne kadardı ki bu zamazingo ???

Abi fan sesi o kadar çıkmaz herhlade?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç soğutma ünitelerinde bunlardan daha iyisini görmemistim. Piyasadaki buzdolaplarinin hepsi ortam isisinin (salliyorum) 15 derece altina düşürür diyerek satarken bu arkadaşlar direk (yine sallıyorum) eksi 5 dereye kadar soğutur diye satıyorlar. Kullanıcı yorumlarıda iyi okumuştum hep, bunlara binaen bu üründe boş birşey değildir diye düşündüm bende. Dedigin gibi yererli boşluk varsa düşünülebilir aslında, benimde koltuga temas eden yerler baya terliyor :D tabii fiyatta önemli ne kadardı ki bu zamazingo ???

Abi fan sesi o kadar çıkmaz herhlade?

Hele ki İzmir sıcağında seni düşünemiyorum. Benimde koltuğa temas eden her yerim fena terliyor. Sırt kısım su gibi bir vaziyette arabadan inip binmek acayip rahatsız ediyor beni. Fiyat aralığı üstün körü baktım 170-180 Liradan başlıyor 250-280 Lira arası değişken. Bana çok pahalı geldi başlangıç fiyatı bile. Sonuçta aman aman teknolojik bir cihaz değil. Bir fan motoru var, hava kanallarından geçip, minderin yüzeyindeki ufak deliklerden tahliye ol.

Koltuğun altındaki hava çıkış kanalı var. O kanaldan hortumla alıp, kendi yaptığımız mindere bağlamak lazım ucunu. Serin serin inmek istemeyiz, araçtan. :)

Bu konunun bir benzeri forumdonanımhaber de konuşulmuş. Arada bir geyiğe bağlamışlar, lakin ciddi sıkıntıları olanlar var.

http://forum.donanimhaber.com/m_50971526/tm.htm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Boş zamanımda bi okuyayım bakalım ama dediğin gibi fiyat biraz yüksek, aslında dedigin gibi aşagıdakı fanın girişine bizim klimadan gelen soğuk havayı bağlayacaksın ufff, sonra ciğer böbrek ne var ne yok eline alıp hastaneye gidersin herhalde :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi bi arkadaşın kullandığı bir minder vardı terleme problemi için hepsiburada sitesinde buldum 9 lira birşey fakat 1-1.5 saat sonra soğukluk etkisi gidiyor 15 dk gibi bir süre tekrar kullanmassanız tekrar soğuyor hiç yoktan iyidir 9 lira birşey denemeye değer bence :)http://www.hepsiburada.com/Liste/klimali-mucizevi-serinleten-minder-/ProductDetails.aspx?productId=dkgokserinleten&categoryId=18033490

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...