Jump to content

Mazda 3 2004 Eski Kasa Ve 2010 Yeni Kasa Motor, Şanzıman Farklı mı ?

slash
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar sevgili mazda kullanıcıları. Başlıkta da belirtmiş olduğum gibi eski ve yeni kasa mazda3'te benzinli modeli için geliştirilmiş bir motor, şanzıman veye yürüyen aksam parçası varmıdır? Yoksa yeni kasa impresive veya turinglerde eski teknoloji mi kullanılmıştır. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şanzıman aynı motorda çok az iyileştirme var....elektronik gaz kelebeğine geçildi, gaz tepkileri yeni kasada daha iyi.......kullanırken daha yumuşak bir his bırakıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 5 yıl sonra ...

Hort

Bk kasa ile BL kasadaki motor ve şanzıman birebir aynıysa, mazda mühendisleri BL kasayı bir sakallıya okutmuşlar demek ki. :) Çünkü BL kasa,  kalkış, ara hızlanma ve çabuk toparlama konusunda 1. nesilden çok daha başarılı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fark varsa da egzos da ve belki motor içi parçalarda malzeme farkı, şanzıman yazılımında vardır. Çünkü BL nin emisyonu daha düşük. 1. Nesilin 0 100 fabrika verileri BL den daha iyi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2009 model tourıng sedan beyaz renk makyajlı kasa vardı otomatık vıtes 2 sene kullandık Şuan 2011 hb otomatık var 3 uncu senesı dolcak. İkisini de kullanmıs bır kısı olarak arada aşırı fark var. BK kasa ıle sollamaya cıkamıyordum yokusta boguludu cok hantaldı ama Bl cok farklı cok serı bogulma felan yok sankı 130 hp gıbı. Sanzıman motor aynı ama bence kılo farkı var bk daha agır. Bı de bk da gaz teli var Ilgınctır bl daha serı Yani ben bl kasada hıc bı zaman arac gıtmıyor demedım ama cok ıyı gıdıyor da demedım Benı tatmın edıyor bana yetıyor acıkcası 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, ozgur35 :

2009 model tourıng sedan beyaz renk makyajlı kasa vardı otomatık vıtes 2 sene kullandık Şuan 2011 hb otomatık var 3 uncu senesı dolcak. İkisini de kullanmıs bır kısı olarak arada aşırı fark var. BK kasa ıle sollamaya cıkamıyordum yokusta boguludu cok hantaldı ama Bl cok farklı cok serı bogulma felan yok sankı 130 hp gıbı. Sanzıman motor aynı ama bence kılo farkı var bk daha agır. Bı de bk da gaz teli var Ilgınctır bl daha serı Yani ben bl kasada hıc bı zaman arac gıtmıyor demedım ama cok ıyı gıdıyor da demedım Benı tatmın edıyor bana yetıyor acıkcası 

BL kasanin BK kasadan iyi oldugu tek konu performans diyebilirim. Hadi bir de motor sesinin dusuk olmasi olsun. 

Sahsen malzeme kalitesi, yol sesi, suspansiyon, surus zevki ve vrajlarda yola yapisma gibi bircok konuda mazdanin BL kasada geri gittigini dusunuyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...