Jump to content

Chip tuning

Guest alimogullari
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest alimogullari

Arkadaşlar arabasına chip tuning yaptıran oldu mu?

Yapınca aracın motor garantisi bitiyor diyorlar doğru mu?

Veya chip hariç herhangi bir motor modifiyesi(dereceli egzantrik, kat iptali, NOS uygulaması...) yapan oldumu, ne kadar hp katıyor, yakıt nası değişti?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 47
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

6

• emredeler

3

• Kado

3

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Guest uyumsuzelement

Arkadaşlar arabasına chip tuning yaptıran oldu mu?

Yapınca aracın motor garantisi bitiyor diyorlar doğru mu?

Veya chip hariç herhangi bir motor modifiyesi(dereceli egzantrik, kat iptali, NOS uygulaması...) yapan oldumu, ne kadar hp katıyor, yakıt nası değişti?

bunlara ek olarak kaça mal oldugunu nerede yaptırdıgını ve sonuclarınıda eklerlerse  gayet iyi olur
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

chip yaptıran olucağını zannetmiyorum piyasada bizim arabalar için yapılmış chip yok ebayda universal olarak satılanlar var ama yaptıran herkes ya söktürdü yada bi işe yaramadığı için üstünde bıraktı

Dereceli egzantirik fabrikasyon olarak zor ancak çok süper ve güvenebileceğin usta bulucan o yapıcak ama o riskede kimse girmiyo malesef NOS taktıranı duydum okadar çok yaygınlaştıki bu nos işi artık nerdeyse heryerde takılabiliyo benim hiç ilgim olmadı için araştırmadım ama yapılabilecek katalizör iptali ve NOS olabilir bu arada kat iptali çok derin mevzu sadece iptal etmekle olay bitmiyo ben sana araban için açtığın başlıkda egzosunun performansa olumlu yada olumsuz bi katkısı varmı diye sormuştum bu yüzden sordum işte bizim arabalarda yaptığın her eklenti - hp olarak geri dönüyo

son olarak eğer servis kıllık yapmak istiyosa yukarda yazdığım eklentilerden herhangi birini yaptırdıysan çok rahat yapar benim tavsiyem servisle koordineli çalışman mesela montajı basit şeylerde onlara yaptırman ve bişekilde nemalanmaları yoksa başını ağrıtırlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

servisin sahibinin oğlu arkadaşıymış.problem olmaz bence

durmasın o zaman hiç :tey: sonuç müspetse biz de o servise yönlenelim
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest alimogullari

ya şimdi benim hem son egzos susturucusunu çıkarıp yerine ses çıkarması ve arabanın daha da rahatlaması için bi son egzoz susturucusu taktım ve sonrasına da JSV nin geniş bi egzoz unu taktım(analatabildimmi bilmiyorum) ve bence arabanın performansında bişey değişmedi. Ama çok güzel bi sesi oldu :). Sanırım performans için katalizör iptali yapmam gerekiyor.

Bu arada Asalet kendisi bana söyledi motor garantisinin biteceğini. Zaten onun da mazda 3 ü var o da kendi arabasına motor modifiyesi yapmadı.

Benim bildiğim bizim taktığımız bu yay ve kule gergilerinden dolayı aracın yüriyen garantisi bitti :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya şimdi benim hem son egzos susturucusunu çıkarıp yerine ses çıkarması ve arabanın daha da rahatlaması için bi son egzoz susturucusu taktım ve sonrasına da JSV nin geniş bi egzoz unu taktım(analatabildimmi bilmiyorum) ve bence arabanın performansında bişey değişmedi. Ama çok güzel bi sesi oldu :). Sanırım performans için katalizör iptali yapmam gerekiyor.

Bu arada Asalet kendisi bana söyledi motor garantisinin biteceğini. Zaten onun da mazda 3 ü var o da kendi arabasına motor modifiyesi yapmadı.

Benim bildiğim bizim taktığımız bu yay ve kule gergilerinden dolayı aracın yüriyen garantisi bitti :(

şu ekzostun resmini koyabilirmisin arabanın uzerinde nasıl durduğunu merak ediyorum bide ses nasıl tokmu yoksa cokmu ses cıkarıyo polislerle sorun yasıyormusun?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şu ekzostun resmini koyabilirmisin arabanın uzerinde nasıl durduğunu merak ediyorum bide ses nasıl tokmu yoksa cokmu ses cıkarıyo polislerle sorun yasıyormusun?

O arkadaş en son acil olarak arabasını satıyordu ama...Bilemiyorum tabi son durumunu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

ben ebay'den getırmıstım bı chıp onu takmıstım araba ılk kalkısta bırazdaha seri oluyordu okadar oyle ahım şahım bısey deyıldı :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Anlaşılan o ki mazda 3 ün yada genel olarak mazda nın modifye edilmediği geri dönüşünün yeterli olmadığı falan laftan ibaret.Kimse korkudan arabasına etiket bile yapıştırmamış.Bu haliyle kim nerden bilebilir bu motorun modifiye edilip edilmediğini yahut verimli olup olmadığını?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeterince parça yok türkiyede ondandır yani sadece açık hava filtresi,egsoz vs.yetinebiliyoruz maalesef.Yani pejo,honda vs.gibi piyasada tuning ekipmanları bulmak zor.Ancak özel sipariş ile getirtmek gerenk o da tuzlu.. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaşlar sadece chip işiyle olacak değil düz mantık chip taktım alsana biiti diyemzsin o zaman sen sadece chip in en düşük gücünü alırsın ki oada anca ara hızlanmalarda düşük devirlerde işe yarar oda çok fazla değil chipi uygulamadan en azından bir açık hava filitresi kat iptali yaptırmak lazım ki araca bindiğinde baya değişmiş diyesin ama asıl yapılması gereken atmosferik araçlarda olacak en güzel şey dereceli egzantirik + hava filitresi + güzlebi son susturuculu kat iptali + portpolish ve ince ayarlama yapabilecek çok düzgün bir chip takan yer ozaman heyt be dersin baya bir fark yaratır tahmini 35 + 50 hp  arası artış olur ona görede benzin artışı olur ama :D sanırım bizim bir arkadaş 2000 + 2500 ytl arası yaptırmıştı opeline ama tam hatırlamıyorum şimdi askerde soramamda ama araç çok tatlı olmuştu özelliklede ilk kalkış ve arahızlanmalarda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aazına saglık konuyu okurken bende onu soyliyecektim sadce programla olucak sey degil bu.. dereceli egzantirik ,komple egzost sistemi , cold air intake kit , turbo vs gibi eklemeler yaparsan merak ettigin performansı bulabilecegini umuyorum..

chip tuning.. motorun beynini yeniden proglamlamadır.. makyajsız kasa ile makyajlı kasayı kullandıysan eger aralarındaki vites gecisi farkını ve makyajlı kasanın daha seri oldugunu goreceksin.. tabiki bu farklı bi program ama o bile fark ettiriyor.. 35-50 hp arasında bi kazanc istiyorsan tabi farklı bir program ve ilaveler olması gerekli bence..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...