yılmaz_42

Otomatik Mazda 626 Frenden Ayağımı Çektiğimde Gelen Ses

merhaba, 94 model otom.626 hb ilk kalkış sırasında frenden çektikten sonra biraz ses çıkarması normal mi? yürüdükten sonra bu ses yok.

teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu konu hakkında bilgi verebilecek var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nasıl bir ses çıkartıyor, vurma gibi mi, gıcırtı gibi mi, sürtme gibi mi?

Gerçi buradan sesi tarif etmek zor olur...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Otomatik şanzımanlı araçlar için bence normal. Sesin nasıl olduğunu duymadan birşey söylemek doğru olmaz ama ayağım frende D'ye aldığımda, ayağım frendeyse, benim araçtan da ses geliyor. Bir başka Mazda3'te de bu sesi duydum. Sesin normal olduğunu düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Otomatik şanzımanlı araçlar için bence normal. Sesin nasıl olduğunu duymadan birşey söylemek doğru olmaz ama ayağım frende D'ye aldığımda, ayağım frendeyse, benim araçtan da ses geliyor. Bir başka Mazda3'te de bu sesi duydum. Sesin normal olduğunu düşünüyorum.

demekki genel bir özellik.insan ilk defa otomatik kullanınca böyle düşünüyor..teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nasıl bir ses çıkartıyor, vurma gibi mi, gıcırtı gibi mi, sürtme gibi mi?

Gerçi buradan sesi tarif etmek zor olur...

vurma değil sanki bi şey kurtuluyor gibi .yürüyünce normale dönüyor

teşkkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

vurma değil sanki bi şey kurtuluyor gibi .yürüyünce normale dönüyor

teşkkürler

Mantıken bu sesin olması normal ama yine de bir ustaya danışabilirsiniz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

eğer bahsettiğiniz ses gıcırtı ise normaldir çünkü her at şanzımanlı araçta bu ses normaldir ki sadece mazda da değil bir çok markada da duydum bu sesi ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

eğer bahsettiğiniz ses gıcırtı ise normaldir çünkü her at şanzımanlı araçta bu ses normaldir ki sadece mazda da değil bir çok markada da duydum bu sesi ...

ilginize teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

CVT sanırım vitesiniz, araç sürekli ilerlemeye çalışıyordur, tam frenden kurtuluırken gıcırdıyordur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.