Jump to content

C1306 Arıza Kodu

agharta
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar. Aracımı alırken serviste ekspertiz raporu aldım. Bilgisayara bağladıklarında c1306 arıza kodu verdi. Çalışanlar ABS ile ilgili olduğunu ve çok önemli bir durum olmadığını takip edilmesi gerektiğini söyledi. Bu c1306 neyin nesidir bilen var mı?

Bir de aracı çalıştırmak için kontağı çevirdiğimde 3 defa gelen bip sesi normal midir? Değilse neden kaynaklanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

C1306 direksiyon açısı sensörü hatası sanırım. İnternette direksiyonu tam tur sağ sonra tam tur sol yaptıktan sonra hatanın gittiğini belirten kullanıcılar var, isterseniz bir deneyin. Araçta arıza lambası yada esp/tcs uyarı ışığı yanıyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herhangi bir arıza lambası yanmıyor. 3 kez hızlı ve kısık biplemeyi 3 defa tekrarlıyor. Yani 9 bipleme 3'erli şekilde yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg var mı hocam?

evet lpg var.

Bir de kontağı çevirdiğimizde araç göğüs kısmındaki pass airbag off ışığının yanması ve birkaç saniye sonra sönmesi normal midir? Öyleki bip uyarısıyla senkron gibi görünüyor. Yani pass airbag off ışığı yandığı sürece bipliyor, ışık söndüğünde susuyor. Mazda'ya yabancı olduğumdan aracı tanımaya çalışıyorum. Saçma sorular gibi gelebilir kusuruma  bakmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pass airbag off ışığının yanması ve birkaç saniye sonra sönmesi normaldir. Benda de lpg var markası tartarini, Lpg 10.000 bakımı filtre vs. geldiğinde bip diye servis uyarısı veriyor, senin arabadaki sesinde aynısı olabileceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun kaynağı akü imiş. Aküyü değiştirdim ses kesildi. Fakat bu sefer de kontağı kapatınca ortada araba içerisinde anahtar simgesi olan kırmızı ışık yanıp sönüyor. Bunu sildirmem mi gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o ışık immobilizer ışığı yanması normaldir :)

Hadi ya    ;D  vay arkadas amma şüpheci yaklaşmışım olaya. Rahatladım şimdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...