mursel_balci

Makale : 1991 Model Mazda 626 Marş Motoru Sökme ve Dişli Değişimi

Emeğinize sağlık, uzun zamandır yoktum geri döndüm :) bu zamanda mürsel kardeş arabaya kanat takmıştır dedim ama daha takmamışsın :)

mursel_balci bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mürsel Bey elinize sağlık.. Konuştuğumuz gibi sizin meşhur konuyu irdelesek daha ne makaleler çıkar 626 sahipleri için. Zamanla inşallah.

Oziyal ve mursel_balci bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Daha çok makale çıkacaksa Mazda 626 bölümü açalım makalelerde ;)

Oziyal bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Birde şu var 88-91 arası bizim GD kasalar mazdada gerçekten efsane :) bende geçen gün arka emniyet kemerini değiştirdim çocuk koltuğu için pislenmiş iyice. ama niyetim yeni modellerdeki gibi üstten emniyet kemeri takmak zamanım olursa havalar düzeldiğinde deneyeceğim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bizim kasanın bazı modellerinde üstten emniyet kemeri var. yanlış hatırlamıyorsam arka amortisör kulesinin yanında vida yeri mevcut. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ellerine sağlık abi.

birde farın içindedemi siyah kaplama yaptın ? yoksa içindeki zeminde olan nikelaj siyah gibimi çıkmış ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bizim kasanın bazı modellerinde üstten emniyet kemeri var. yanlış hatırlamıyorsam arka amortisör kulesinin yanında vida yeri mevcut. 

Havalar iyileşsin bakıcam benin sedan olduğu için emniyet kemeri rulosunu bagaj tarafına koyarsam tavan çıkışının oradan ayarlarım sanırım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ellerine sağlık abi.

birde farın içindedemi siyah kaplama yaptın ? yoksa içindeki zeminde olan nikelaj siyah gibimi çıkmış ?

evet içteki yere yani camın alt kısmındaki nikelajı söküp siyah folyo yapmıştım önceden. şimdi de üst kısmına yaptım.

oguzhan89 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet içteki yere yani camın alt kısmındaki nikelajı söküp siyah folyo yapmıştım önceden. şimdi de üst kısmına yaptım.

içli dışlı çok güzel durmuş abi

mursel_balci bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elinize sağlık, iyi sadece dişli değişmekle kutarmışsınız, genelde dinamo dişlisi değilde volan dişlisi bozulan taraf olurdu, o dişliyide değişmek için şanzımanın inmesi gerekir biliyosun,

geçmiş olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.