Jump to content

Mazda 3 Airbag Lambası

odcaliskan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar...1 2 gün önce karşılaştığım bir olayı sormak istiyorum size..2006 mazda 3 arabamı park ettikten sonra yaklaşık 2 saat sonra tekrar çalıştırdım ve emliyet kemeri lambasının uzerindeki airbag lambası yanmaya başladı..bunun sebebi ne olabilir....nasıl bir çozumu vardir....konu hakkinda yardimci olabilirseniz çok sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar...1 2 gün önce karşılaştığım bir olayı sormak istiyorum size..2006 mazda 3 arabamı park ettikten sonra yaklaşık 2 saat sonra tekrar çalıştırdım ve emliyet kemeri lambasının uzerindeki airbag lambası yanmaya başladı..bunun sebebi ne olabilir....nasıl bir çozumu vardir....konu hakkinda yardimci olabilirseniz çok sevinirim

Kontağı açtığınızda airbag lambası söndükten arabanızı çalıştırın. 1-2 gün içinde kendiliğinden geçer..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kontağı açtığınızda airbag lambası söndükten arabanızı çalıştırın. 1-2 gün içinde kendiliğinden geçer..

Bu yorumla sağlam güldürdün, teşekkürler... Gribal enfeksiyon gibi... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu yorumla sağlam güldürdün, teşekkürler... Gribal enfeksiyon gibi... :D

:) Tecrübeyle sabit bende yaşadım aynısını. Eşim bir kaç kez ışığın sönmesini beklemeden çalıştırmış. İlk başta arızalandı zannetmiştim ancak 1-2 gün sonra söndü.

Bu kuzular böyle demek kendi kendine düzeliyor dedim ben de  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ön yolcu koltuğunun altında airbag in elektronik komponentleri mevcut , koltuğu ileri geri çekerken onlar yerinden oynuyor ve aribag lambası yanıyor , soketleri kontrol edin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Aynı sorun bendede çıktı.Sabah işe gittiğimde ışık falan hiçbir şey yoktu.İş dönüşü çalıştırdığımda airback ışığının yandığını görünce dondum kaldım...Acaba beklesem mi bir kaç gün? Ya da servise mi götürsem aracımı ?

Tecrübelerinizden faydalanmak isterim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşın bahsettiği gibi airbag sensörleri var koltuğun altında, sürücü ya da yanında oturan yolcu koltuğu sert bir şekilde hareket ettirmişse bundan kaynaklanıyor, elinle biraz bastırırsan söner...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu sorun aşağı yukarı her arabada mevcuttur, birçok arabada airbag sensör ve bunun gibi malzemeleri veya parçaları koltuğa bağlı olduğundan marka ve modele göre değişiklik göstererek kontak açık veya kapalıyken koltuklarda sert oynatmalar olursa araçlar genelde airbag lambalarını yakar , ayrıca bazı marka ve modellerde koltukların (afedersiniz= popo konulan yani oturulan kısmında ağırlık sensörleri bulunur bunlara sert hamleler veya araba yıkamacıların aracın cam ve içini temizlerken bu bölümlere dizini dayayarak ağırlıkları ile uyguladıkları güç de bu ağırlık sensörlerinin bozulmasına veya airbağ lambasını yakmasına neden olabilir,yine marka model farklılıkları olarak bazı araçlar 12-20-40 gibi kontak açıp kapatmada bu arıza lambalarını otomatik olarak hafızadan siler bazıları hiç silmez, işin başka bir boyutuda gerçekten airbag de ciddi bir hata olmuştur , size tavsiyem ciddi veya değil ( çok ciddi bir arıza genelde yapmaz) en kısa sürede yetkili veya özel bir servise gidip aracınızı cihaza bağlatarak sorunun ne olduğu öğrenmeniz ve gerekli müdahaleyi yaptırmanız, genelde özel ve yetkili servisler eğer ciddi bir sorun yoksa bu ışığı söndürmek için ücret dahi talep etmez, bence önemli bir konu, sonuçta aracın değil sizin ve taşıdıklarınız sağlığı daha  önemli,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu sorun aşağı yukarı her arabada mevcuttur, birçok arabada airbag sensör ve bunun gibi malzemeleri veya parçaları koltuğa bağlı olduğundan marka ve modele göre değişiklik göstererek kontak açık veya kapalıyken koltuklarda sert oynatmalar olursa araçlar genelde airbag lambalarını yakar , ayrıca bazı marka ve modellerde koltukların (afedersiniz= popo konulan yani oturulan kısmında ağırlık sensörleri bulunur bunlara sert hamleler veya araba yıkamacıların aracın cam ve içini temizlerken bu bölümlere dizini dayayarak ağırlıkları ile uyguladıkları güç de bu ağırlık sensörlerinin bozulmasına veya airbağ lambasını yakmasına neden olabilir,yine marka model farklılıkları olarak bazı araçlar 12-20-40 gibi kontak açıp kapatmada bu arıza lambalarını otomatik olarak hafızadan siler bazıları hiç silmez, işin başka bir boyutuda gerçekten airbag de ciddi bir hata olmuştur , size tavsiyem ciddi veya değil ( çok ciddi bir arıza genelde yapmaz) en kısa sürede yetkili veya özel bir servise gidip aracınızı cihaza bağlatarak sorunun ne olduğu öğrenmeniz ve gerekli müdahaleyi yaptırmanız, genelde özel ve yetkili servisler eğer ciddi bir sorun yoksa bu ışığı söndürmek için ücret dahi talep etmez, bence önemli bir konu, sonuçta aracın değil sizin ve taşıdıklarınız sağlığı daha  önemli,

Mükemmel cevap.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra ...

Yazılanları ilgi ile okudum. Cevaplayan herkese teşekkürler. Aynı sorun bende de oluştu. Koltuk altındaki sensörleri kontrol ettirdim. Işık söndürüldü. Ancak daha sonra tekrar  yandı. Airbag sargısında arıza olduğu söylendi. Aynı zamanda arabanın kornası da çalışmıyor. Servis 315  tl fiyat verdi. Bu konuda bilgi olan var mı? Fiyat nasıl? Ilginiz  için şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yazılanları ilgi ile okudum. Cevaplayan herkese teşekkürler. Aynı sorun bende de oluştu. Koltuk altındaki sensörleri kontrol ettirdim. Işık söndürüldü. Ancak daha sonra tekrar  yandı. Airbag sargısında arıza olduğu söylendi. Aynı zamanda arabanın kornası da çalışmıyor. Servis 315  tl fiyat verdi. Bu konuda bilgi olan var mı? Fiyat nasıl? Ilginiz  için şimdiden teşekkürler...

Megan2 kullanırken airbag hatası çok alıyordum, airbag fişi şöför koltuğunun altındaydı ve bir eşim bir ben kullanınca koltuğu ileri geri yapmaktan arada çıkardı.

Diğer bir sorun ise sizin başınıza gelen sargı. Direksiyonu çok fazla tam tur döndürmekten oluyor. Korna da çalışmıyorsa çok büyük bir ihtimal sargı. Söylenilen fiyat orjinal parça içinse gayet makul. Ben Megane2 için 2011 yılında 400₺ vermiştim (komple sinyal kolu, zemberek denilen parça) aklıma geldikçe hala sinirlerim bozuluyor.

Bu arada sorun sadece sargı ise 70-100₺'ye tamirini de yapıyorlar. Tabi sargının bağlı olduğu kartta sorun varsa durum farklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Mrb abilerim kardeslerim bende sizler gibi mazda hastasiyim aracmi alali 1 yil oldu sizin tecrubeleriniz den yararlanmak istiyorum gecenlerde aracimi ic dis yikattirdiktan sonra aracimda airbag isigi yanmaya basladi formlardan arastirdim orda yazanlari yaptim ama olmadi bilgisayara baglattigim da B1884 PAD uyari lamba devresinde ariza / aralikli yaziyor bu ne demek bilen abilerim yardimci olabilir mi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hava yastigi uyari isigi dedigin cakmakligin yaninda yuvarlak olan. Pass airbag of yazan yer mi abi benim aracta su an o isik yanmiyor acaba onun sigortasi veya lambasi falan mi patladi acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Büyük ihtimal o lamba yanmıştır ve hata da o yüzden yanmıştır. Lambayı değiştirirseniz sorununuz çözülür. En azından yurtdışında bu kod hatasını alanlar böyle çözüm bulmuşlar.

Mutlu Tekir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...