Jump to content

1994 323 Hb Tekleme Stop Etme

kahvecioğlu74
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar aracım 94 323 hb özellikle kalkışlarda aşağıda temsili resimde gösterdiğim parca hortum yerinden çıkıyor sizce normalmidir parça şuan kelepçesiz duruyor bulunduğum yerdeki usta bunun normal olduğunu söylüyor yani aşırı yüklendiğinde atması normalmiş sizce sorun nedir bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler....

post-9404-14169529555_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya aslında benim kafamın karıştığı nokta kelepçe takılırmı takılmazmı ben bu konuda muallakta kaldım usta atması iyi diyor ama motor resimlerinde kelepçeli gözüküyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hortum yerinden atacak olsa , koskoca mazda sırf görüntü olsundiyemi takmış onu oraya :D  oradaki hortum zorlanmayla falan atacak bişey değil  zorlanacağı bişeyde yok zaten blok kapağının, yani sübap kapağının emiş hortumu eğer kelepçe olan yerden atıyor ise bir kelepçe tak yoo tümden dipten atıyosa , sorun blok kapağında fazla basınç birikmesi olabilir, zaten blok kapağından bir hortumda hava filtresine girer, onu kontrol edin tıkalı olmasın,  atıyor dediğiniz  hortumunda tıkalı olma durumunu ve karbüratörün orada takılı olduğu elemanları kontrol ediniz, malum bazen bu emiş hortumları sübaplardan sıçrayan yağı emip oralarda tortu oluşturabiliyor.

[smg id=8005]

fotoda sağ taraftaki hava filtresine giden emiş odası , sol taraftaki ise sizin bahsettiğiniz emiş odasıdır. Gerekirse blok sübap kapağını söküp bakınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle ilginize tesekkurler konu ve sorulan bana gore tezat degil malumunuz sitede yeniyim o kadar acemilikler olsun. Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

rica ederim, acemiliğinize diyeceğim yok sorun değil, fakat sorun ile konunun size göre tezat olmayan vede alakalı yönünü açıklarmısınız, tekleme stop etme demişsiniz, emiş hortumunu sormuşsunuz, acaba bu problem teklemeye vede stopamı sebep oluyor, açıklarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen öle abicim gaza basınca hortum yerinden atıyor ( hortuma klepçe takıldı)  araba yığılıp kalıyor ve stop ediyor. Bana sanki sorun hava filitresine giren hortumun kırık durmasıyla alakalı olabilir geliyor usta eski diye değiştirmişti zaten sorunda ondan sonra başladı yani filitreye giren hortum kırık duruyor hani bahçe hortumu kırılır bükülürde su akmaz musluktan atarya sence abi bununla alakası varmıdır.. Şimdiden Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mevzuyu sana anlattım , götür iyi bir mekanikten anlayan ustaya fotoda gözüken elemanları vede ilgili sübap kapağındaki emiş odalarını kontrol etsin, gerekirse bir hortum uydurun oraya benimkide çatlaktı bir tane dirsekli hortumu ölçüp kesip taktım çok basit bir işlem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abicim karbüratöre giren hortum kelepçesi takıldı.. diğer kıvrık duren hortum yenisiyle değiştirildi sorun tamamen ortadan kalktı ilginize teşekkür ederim..

post-9404-14169529559_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abicim karbüratöre giren hortum kelepçesi takıldı.. diğer kıvrık duren hortum yenisiyle değiştirildi sorun tamamen ortadan kalktı ilginize teşekkür ederim..

sagol abicim yarın gonderecem sanayiye sonucu buradan bildiririm...

rica ederim, problem giderildiyse sorun yok, güle güle kullan.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Görüntüye aldanma çok işe yarıyor, sonuçta hep hava ile işlev yapan bir makanik karbüratör vede motordan bahsediyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o zımbırtı ne işe yarıyorsa üzerinde hiçbirşey yok basit bir T  araba tekliyor  :fiuw:

Hava girişi olduğu için sistemi etkiliyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...