Jump to content

Tavan Çıtası Kapağı

honuuu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kimdi hatırlamıyorum ama forumdan bir arkadaşın tavan çıtasının kapağını karga alıp götürmüştü :D :D :D

Şimdi aliexpress'i açınca gördüm, free shipping 4,86 dolares ;)

http://www.aliexpress.com/item/Mazda-3-roof-seal-roof-cover-decoration-strip-lid-clip/1050976571.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende Mazdamı ilk aldığımda orasını burasını karıştırırken o parçayı açık unutmuşum. Yolda da düştüğünü tahmin ediyom. Plastik bir parça yapıştırarak geçici bir çözüm buldum şimdilik :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhaba,

Bir kaç hafta önce 2008 model mazda 3 aldım. Aracın üzerinde bagaj yerleştirmek için tavan su oluklarındaki 4 adet yuvayı kapatan küçük plastik ya da metal parçaların olmadığını farkettim. Bu parçalar olmadığı için vidaların geçeceği yerler ufaktan paslanmaya başlamış. Bu durumda ne yapmak lazım paslanan kısım için. Bu parçaları servislerde bulunurmu yoksa nasıl nerden temin edebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

konuyu bir anda canladırdım belki ama bana lazımdı geçenlerde burda arayanlar olduğunu düşündüm honuu nun vermiş olduğu link ölmüş. benim bulduğum link i veriyorum gene.

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Envio-gratis-Mazda-3-Mazda-6-roof-sello-copilotos-para/32304377906.html

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

Arkadaşlar merhabalar ikigün önce arabamı yıkatmıştım.(hava yağmurlu olduğu için kurulamıştım yok sa görürdüm.) kısacası tavandaki dört küçük bagajlık kapak larından birtanesi kaybolmuş nerden bulabilirim acaba.başına gelen veya bilgisi olan vardır sanırım teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, nazarterzi :

Arkadaşlar merhabalar ikigün önce arabamı yıkatmıştım.(hava yağmurlu olduğu için kurulamıştım yok sa görürdüm.) kısacası tavandaki dört küçük bagajlık kapak larından birtanesi kaybolmuş nerden bulabilirim acaba.başına gelen veya bilgisi olan vardır sanırım teşekkürler. 

Amazon'da var ama eminim servisten de sorsanız onlar da getirtebilirler ;

http://www.amazon.com/Gj6A505A1-Cap-Drip-Mould-Mazda/dp/B00ET45QCA

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamamdır Burak Bey .Yeni fark ettim.zaten  kaybolduğunu Bursa da çıkmacilarada bi araştırma yapayım olmazsa sevise danışırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, nazarterzi :

Tamamdır Burak Bey .Yeni fark ettim.zaten  kaybolduğunu Bursa da çıkmacilarada bi araştırma yapayım olmazsa sevise danışırım.

O tepe bagajı takma kapakları tam bir baş belası, süngerle arabayı yıkarken bile çıkıp, kayboluyorlar veya silerken gevşeyip yolda uçuveriyorlar, bundan önceki arabalarda da 1-2 tanesi hep kayboldu, yetkili servisten sipariş ettiğimde 2 ayda gelmişti, eksik olanları taktıktan sonra bu seferde diğerleri kaybolmuştu :D , bundan önceki 4 arabamında hepsinde hep düştü bunlar, en sonunda pes ettim düşsede eksik olsada kafaya takmadım, nasıl olsa bir şekilde yolunu bulup gene düşüyorlar, mazda 6' yı aldığımda kapakların hepsi tamdı satarken hiç birisi yerinde yoktu :D , şimdiki arabamda daha düşmediler ama düşse şaşırmam :) , bence bulamazsanız çok kafaya takmayın, görmezden gelin veya kapakları bulursanız hepsini yerine yapıştırın .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çalışırken elimde askı vardı  tavandaki kapak aklımageldi kırdım askıyı orta göbeğini aldım gittim arabadan bitane söktüm  pense gibi kesici ile aynı şekilde kestim falçataylada kenar çapaklarını aldım oldu aynısı..yapıştırdım mı tamamdır....(resim atıyorum ama gitmiyor)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

Selam. Benimkilerden biride arabayı yıkarken fırlayıp gitti tanzikten. Baya çok arım bulamadım. Aliexpresten aldım fakat orjinali gibi değil. Vida deliğine oturacağı yerde çıkıntı yok o yüzden daha kolay düşüyor. Az silikon damlatıp yapıştırmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birşeydaha keşfettim.şu mahazalarda  alışverişmerkezlerinde kutulu vs ürü lerin üzerine yapıştırılan.Alarm lar var siyah ve beyaz alt kısmı yapışkanlı onlar tam orayı kapatıyor bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...