mkelleci

Mazda CX-5 Düşünüyorum

Bu konuda 23 ileti var

Merhabalar, onumuzdeki donemde arac değiştirmeyi düşünüyorum. CX-5'te fiyat performans olarak öne çıkıyor. Merak ettiğim konu şu araç ülkemize geleli yaklaşık 1-1,5 yıl oluyor sanırım, bu zaman zarfı içerisinde araçta herhangi bir değişim oldu bu yenilenme anlamında? Yoksa ilk geldiği ile aynı durumda mıdır? Birde liste fiyatı 110bin gözüken Power 2.0 SKY-G 4x4'ü bayilerde kaç liraya almak mümkün bilgisi olan varsa çok sevinirim.

Ayrıca sormak istedigim diger bir konu, arac 2LT 160hp ama tork 208nm, mevcut aracim A200 1,6lt 156hp ve 250nm. Bu tork degeri bu arac ve motor icin dusuk degil mi? Yoksa 4x4leri farkli mi degerlendirmek gerekiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şu ana kadar CX-5 ile, test sürüşü yaptınız mı hiç. Fiyat olarak bayiler arasında ufakta olsa fiyat farkı olur. Foruma üye Okan var, Gören Otomotim (Muğla). Ondan da özel ileti ile fiyat alabilirsiniz.

Ve ayrıca forumda CX-5 ile ilgili çok faydalı bilgiler var. Kesinlikle sıkılmadan baştan sona okumanızı öneririm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Otomatik vites şart değilse manuel 4x2 olanı tavsiye ederim , hem 20.000 tl daha uygun hemde daha performanslı, vites geçişleri sportif ve rahat .. 4x4 sisteminden bişey beklenmemeli neticede önden çekişli araç , sıkışırsa birkaç saniyeliğine arkalar devreye giriyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Test sürüşü henüz yapmadım haftasonu çekmeköydeki bayiye ugramayı düşünüyorum. Test sürüşleri bugüne kadar bana çok kısa ve yetersiz geldi hep. Öncelikle kagıt üstünde aklıma yatarsa illaki test sürüşüde yaparım tabiki.

Yazıların bir kısmını üye olmadan okudum aslında fırsat buldukça geriye doğru tüm iletileri okurum muhtemelen.

Cam tavan ve elektronik el freni sanırım en büyük eksiklikleri aracın. Yurt dışı incelemerini de izledim aracın genelde oldukça beğeni kazanmış. 2LT motor genelde güç olarak sınırdan geçer not almış. 2.5 dizel öneriliyor genelde doğal olarak. Oda türkiyede hiç makul değil.

Otomatik vites düşünüyorum artık alıştık bir kere. Hanımında gerektiğinde kullanması için iyi olur, manueli emanet etmekte tereddüt edebilirim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda CX-5 Dizeli 2.5 Motor değil. 2.2 Dizel motora sahiptir. Forumda yakın zamanda 2.2 Dizel test sürüşü bilgileri paylaşıldı.

http://www.mazdaclubtr.com/31691/mazda-cx-5-2-2-dizel-ile-1-500km-yol-testi-ve-izlenimler/

Test sürüşünü kesinlikle yapmalısınız. Ve süre olarak uzun tutabilirsiniz. Bu biraz sizin bayi ve müşteri temsilcisi ile diyoloğunuza bağlı bir durum. Şehir içi, otoyol, viraj, yokuş tüm hepsini bir şekilde test edebilirsiniz.

Cam tavan ve elektronik el freni yok. Cam tavan yerine Sanroof var sadece. Cam tavanla ilgili farklı görüşler var forumda. Ben bu güne kadar cam tavanlı. Bir Mazda modeli görmedim ve duymadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda CX-5 Dizeli 2.5 Motor değil. 2.2 Dizel motora sahiptir. Forumda yakın zamanda 2.2 Dizel test sürüşü bilgileri paylaşıldı.

http://www.mazdaclubtr.com/31691/mazda-cx-5-2-2-dizel-ile-1-500km-yol-testi-ve-izlenimler/

Test sürüşünü kesinlikle yapmalısınız. Ve süre olarak uzun tutabilirsiniz. Bu biraz sizin bayi ve müşteri temsilcisi ile diyoloğunuza bağlı bir durum. Şehir içi, otoyol, viraj, yokuş tüm hepsini bir şekilde test edebilirsiniz.

Cam tavan ve elektronik el freni yok. Cam tavan yerine Sanroof var sadece. Cam tavanla ilgili farklı görüşler var forumda. Ben bu güne kadar cam tavanlı. Bir Mazda modeli görmedim ve duymadım.

Yurt dışı incelemeleri izledim, yurt dışında 2014 olarak çıkmış sanırım 2,5lt. Turkiye'ye gelir mi bilmiyorum. Bakalım dediğiniz gibi doğru kişiye denk gelirsek belki detaylı bir test sürüşü yapabilirim. Bu forumda istanbul'dan bayi ya da satış temsilcisi önerebilecek var mı acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çekmeköy tarafında Akyıldız var , donanımlı bayi...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Koşuyolu'nda da Merser, yılların eski bayisi var. Akyıldız'da iyidir lakin Mazda almaya gidiyorum diye gidip. Başka marka model otomobil alıp, geri dönebilirsiniz, Emre arkadaşımız gibi.  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

He valla, böyle 2 marka beraber satan bayilerde bir risk durumu var  :) ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

He valla, böyle 2 marka beraber satan bayilerde bir risk durumu var  :) ...

Senin yüzünden Akyıldız'a gıcık oluyorum. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sende bir git tanış istersen İlhan, offroad a beraber takılırız sonra :)

post-5674-14169529576_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2.5lt olan yeni benzinli motordur. Diesel hala 2.2lt dir.  2.5lt benzinli model üretilmesi sebebi, 2.0lt benzinlinin performans değerlerini artırmak elbette.  Amerika ve Japonya'da insanlar bizdeki gibi insafsız ve mantıksız vergi dilimleri yerine akıl ve zeka ile belirlenen oranlarda vergi ödedikleri için diesel CX-5 satışları (ABD'de hala yok sanırım, avrupa'da var) Japonya'da "clean diesel" olarak, diesel motorlara pek rağbet olmayan Japon pazarında rekorlar kırmakta. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2.5 benzinli motor turkiye haric heryerde satılmaya ve digerlerinden fazla tutulmaya başlandı boyle araçlar icin zaten 2 nin ne kadar ustunde olursa motor o kadar iyi olacagı muhakkak ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugun Akyildiz'a ugradim araci inceledim oldukca hosuma gitti. Showroom'da 2012 model siyah var. Fiyatina 105 diyorlar, 2013 modelini ise 108 dediler bana biraz yuksek geldi ama siz ne diyorsunuz? 2014'e pek birsek kalmadi 2012 araca 105lira verilmez zaten. Belki yarin tekrar ugrayip aracima ekspertiz yaptiracagim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2013 almak daha mantıklı olur  o zaman, varsa belki bişeyleri düzeltmişlerdir sonraki üretimlerde, yalnız siyahı da çok sportif CX-5 in benimde favori rengim o şimdi , geçen gece park halinde görmüştüm baya hoşuma gitti...

Favori rengim kristal beyaz cx-5 siyah 17 inç jant (ekstra) yada sihay CX-5 19 inç jant..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

.... ..... .. ... ..... ..???

2013 almak daha mantıklı olur  o zaman, varsa belki bişeyleri düzeltmişlerdir sonraki üretimlerde, yalnız siyahı da çok sportif CX-5 in benimde favori rengim o şimdi , geçen gece park halinde görmüştüm baya hoşuma gitti...

Favori rengim kristal beyaz cx-5 siyah 17 inç jant (ekstra) yada sihay CX-5 19 inç jant..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yaaa bak sen, allah allahhhh

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynen abi , bunu bana direkt içerden bir yabancı söyledi :) İnanmayan Okan'a sorsun...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Biryerde yapılan değişiklikleri okumuştum.

Kapı içlerindeki madde mi ne değişmiş, redline kısmı daha yükseğe çekilmiş bir de navigssyon ekranı 6daki gibi krom detaylarla süslenmiş. Vites düşürme tuşu da kondu yazıyordu okuduğum yerde ama ben göremedim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2.el  Power 2.2 Dizel 4x4 düşünürseniz özelliklerini yazabilirim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.