Jump to content

Mazda 3 1.6 Dynamic Almak İstiyorum

goldfinch

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

Kırıkkale'de oturuyorum, son 6 aydır japon arabası arıyorum. Bunlar arasında Toyota Corolla'ya birkaç kez bindim araba kütük gibi, konfor sıfır. Arabaya sadece motor yapmışlar gerisini bırakmışlar gibi hissettiriyor. Honda Civic içeriye dayanılmaz bir ses alıyor ve artık Toros, Şahin gibi herkeste var :)

Bir yakınımın Mazda 3 1.6 dynamic modelini kullandım, ve o günden beri son 3 aydır internet üzerinden aktif olarak Mazda 3 1.6 Dynamic arıyorum, fakat hangi arabayı beğensem kaporta hasarı çıkıyor ya da tramerinde en az 5000tl hasarı çıkıyor ya da kilometresi fazla.

Etrafımdakiler Mazda'dan vazgeçirmeye çalışıyorlar fakat bu süre zarfında araba temiz olduğu sürece her arabanın bir piyasası olduğunu ve her arabanın satılabileceğini gördüm. Mazda artık aşk oldu :)

İnternetteki 1.6 Dynamic modellerinin sayısı belli, ve bu araçların çoğu da satılamayıp tekrar tekrar konan araçlar.

Bu noktada yaklaşık 26500 tl civarı ayırdığım bütçem var; diğer araçlar için genel geçerli olan Bayramdan sonrasını beklemek Mazda için de geçerli midir  :)

Alacağım arabayı kısmet olursa en az 5 yıl kullanmayı düşünüyorum. Buna bakarak maksimum kaç kilometrede araç almam doğru olur, kilometrenin 130 bin üzeri olması problem çıkarır mı?

Bir de servislerin internette yer almayan ikinci el arabaları da oluyor mu, yani arayıp da bilgi alabileceğim bir yer var mı)

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Allah gönlüne göre versin... Bu piyasada iyi niyetliysen bir şeylerden taviz vermen gerekiyor... Bu yüzden kolaylıklar diliyorum.

9 aydır mazda piyasasını araştırıyorum, aracımı satayım dedim bir sürü boş ve gereksiz insan alıcı olmaya kalktı satmadım, mazda3 arıyorum satıcılar daha da çakal, normal kişiler ise en başından satılmayacak fiyat koymuşlar araçlarına...

İkinci sahibiyim diyor bakıyorum araba 5-6 defa satış görmüş, kaza kaydı yok diyor sonrasında komple boyalı çıkıyor, kilometre oynanmamış diyor oda yalan çıkıyor...

Valla ne yapsak boş, piyasa üç kağıtçı dolmuş... Ben vazgeçtim gibi.

Tavsiyelerim ise;

Araç lpgli ise 150 bini geçmemiş olsun, fren disklerine elinle bak fazla aşınmış ise alma, mümkünse aracı motor soğukken çalıştırma imkanı bul ve soğuk motorun sesini dinle... Yağ yakıp yakmadığına bak...

Temizine 26 bin, masraflısına 24 binden fazla para verme.

Sağlıcakla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Söylediğiniz gibi araç satanların çoğu bu durumda maalesef, araçta iki parça boya var diye ilana çıkıyorlar; gidip kontrol ettiriyorsunuz araç komple boyalı :)

Fiyatlar konusunda da söylediğiniz gibi eğer araç diğerlerine göre biraz iyiyse yanına yaklaşamıyorsunuz, halbuki zaten piyasada kendi sınıfındaki araçlara göre daha zor satılan bir araç, fiyatlar daha uygun olmalı, bu da Türkiye'ye bu araçlardan az sayıda girmesiyle ilgili bir konu sanırım)

Bir de bu araçların renk problemi var bence, Son üç ayın her günü internete yeni düşen her araca bakıyorum, hepsi metalik renk; ve bu arabaların da büyük kısmı birden fazla el değiştiriyor, dolayısıyla ufak bir çizilmede parçanın tamamının boyanması gerekiyor. Bu da zaten az olan araçların çoğunun boyalı olmasının bir başka sebebi). Bu problemi impressive kasada biraz olsun halletmişler sanırım, imressive kasanın beyaz renkleri de sayıca fazla, fakat onu almaya da bizim gücümüz yetmiyor :)

Ben de Bayram sonrasına kadar sabredeceğim, kafama yatan olmazsa vazgeçerim bu Mazda sevdasından diyorum ama kendimi o kadar Mazda almaya şartladım ki alternatif araba düşünemiyorum :)

İnşallah Bayrama kadar ya da bayramdan sonrası bir ay içinde gönlüme göre bir Mazda 3 1.6 Dynamic bulabilirim.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Söylediğiniz gibi araç satanların çoğu bu durumda maalesef, araçta iki parça boya var diye ilana çıkıyorlar; gidip kontrol ettiriyorsunuz araç komple boyalı :)

Fiyatlar konusunda da söylediğiniz gibi eğer araç diğerlerine göre biraz iyiyse yanına yaklaşamıyorsunuz, halbuki zaten piyasada kendi sınıfındaki araçlara göre daha zor satılan bir araç, fiyatlar daha uygun olmalı, bu da Türkiye'ye bu araçlardan az sayıda girmesiyle ilgili bir konu sanırım)

Bir de bu araçların renk problemi var bence, Son üç ayın her günü internete yeni düşen her araca bakıyorum, hepsi metalik renk; ve bu arabaların da büyük kısmı birden fazla el değiştiriyor, dolayısıyla ufak bir çizilmede parçanın tamamının boyanması gerekiyor. Bu da zaten az olan araçların çoğunun boyalı olmasının bir başka sebebi). Bu problemi impressive kasada biraz olsun halletmişler sanırım, imressive kasanın beyaz renkleri de sayıca fazla, fakat onu almaya da bizim gücümüz yetmiyor :)

Ben de Bayram sonrasına kadar sabredeceğim, kafama yatan olmazsa vazgeçerim bu Mazda sevdasından diyorum ama kendimi o kadar Mazda almaya şartladım ki alternatif araba düşünemiyorum :)

İnşallah Bayrama kadar ya da bayramdan sonrası bir ay içinde gönlüme göre bir Mazda 3 1.6 Dynamic bulabilirim.

Saygılarımla,

Anladığım kadırayla benim 2-3 ay önceki durumumdasın... Ben büyük ihtimalle bu sevdadan vazgeçtim gibi, ancak kafama ve bütçeme uyan bir şeyler bulursam tekrar niyetlenebilirim... Millet istiyor diye arabasına 2-3 bin lira fazla para veremem...

Allah gönlüne göre versin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba,

Kırıkkale'de oturuyorum, son 6 aydır japon arabası arıyorum. Bunlar arasında Toyota Corolla'ya birkaç kez bindim araba kütük gibi, konfor sıfır. Arabaya sadece motor yapmışlar gerisini bırakmışlar gibi hissettiriyor. Honda Civic içeriye dayanılmaz bir ses alıyor ve artık Toros, Şahin gibi herkeste var :)

Bir yakınımın Mazda 3 1.6 dynamic modelini kullandım, ve o günden beri son 3 aydır internet üzerinden aktif olarak Mazda 3 1.6 Dynamic arıyorum, fakat hangi arabayı beğensem kaporta hasarı çıkıyor ya da tramerinde en az 5000tl hasarı çıkıyor ya da kilometresi fazla.

Etrafımdakiler Mazda'dan vazgeçirmeye çalışıyorlar fakat bu süre zarfında araba temiz olduğu sürece her arabanın bir piyasası olduğunu ve her arabanın satılabileceğini gördüm. Mazda artık aşk oldu :)

İnternetteki 1.6 Dynamic modellerinin sayısı belli, ve bu araçların çoğu da satılamayıp tekrar tekrar konan araçlar.

Bu noktada yaklaşık 26500 tl civarı ayırdığım bütçem var; diğer araçlar için genel geçerli olan Bayramdan sonrasını beklemek Mazda için de geçerli midir  :)

Alacağım arabayı kısmet olursa en az 5 yıl kullanmayı düşünüyorum. Buna bakarak maksimum kaç kilometrede araç almam doğru olur, kilometrenin 130 bin üzeri olması problem çıkarır mı?

Bir de servislerin internette yer almayan ikinci el arabaları da oluyor mu, yani arayıp da bilgi alabileceğim bir yer var mı)

Saygılarımla

Bütcene Göre Kaporta hasarsız ve 130 kilometre altında araba bulman imkansız gibi bişey anca düşeş birşey veya aracını hemen satmak isteyen birini bulabilirsiniz ancak tek parça değişenli veya local boyalı temiz bir aracı o fiyatlara rahatlıkla bulabilirsiniz . umarım aradığınız aracı en kısa sürede bulursunuz şimdiden kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eger aracin ufak tefek hasri boyasi vatsa ve bunu belgeliyebiliyorsa sahsen ben alirim ucuk fiyat olmamak kaydiyla maalesef ulkemizde degisen boya oldumu millet diger yerlere bile bakmiyor adam diyorki motor onemli degil onu hallederiz diyor

HTC Butterfly cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşım öncelikle Allah gönlüne göre versin. "Piyasası zayıf araç" lafına ben pek katılmıyorum satılmayacak araba yoktur nissan primera 2000 model bi aracım vardı 1 ayda sattım aldığım fiyata 16000 TL. Arabamı satmadan 3 ay önce araştırma yaptım opel, ww, bmv, audi subaru, mitsubishi, honda ve kafama ve tarzıma donanım ve fiyat bakımından kıyaslama yaptım. Sonunda 2006 sport dynamic aldım. Araç hakkında yorum yapabilmem için  henüz erken yalnız forumda araştırıncada göreceksin yakıt biraz fazla. Yok ben yakışıklı donanımlı bir arabaya binecem diyorsan tamda fiyatının arabası bence. Arabamı alalı bir hafta kadar oluyor piyasada bulunması zor araba doğru bence bu eksi deil artı bir durum az olanlar kıymetlidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız hayırlı olsun,

sözlerinize katılıyorum: satılmayacak araç yok sadece araca göre doğru fiyatı belirlemek önemli; evet az olması o kadar arabanın arasında seçilmek anlamında iyi oluyor fakat işte almaya-satmaya kalktığınızda bulamıyorsunuz; üç aydır arıyorum, tam sorunsuzunu buldum dediğimde aracın fiyatı yüksek oluyor bütçeyi zorluyorum, ama yine de erişemiyorum :)

Yakıt konusuna gelince yılda ortalama 10-12 bin km yapıyorum ve alacağım araca en az 5 yıl binmeyi düşünüyorum bu sepeble LPG'li istiyorum ya da maksimum 24500-25 bin tlye alıp lpg'yi kendim taktırmayı düşünüyorum.

Bütçem 26500 maksimum 27000 tl arası istediğim ise mazda 3 1.6 Dynamic

umarım en yakın zamanda ben de istediğim mazdayı bulabilirim.

Aracınızı iyi günlerde kullanın, hayırlı uğurlu olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlısı olsun, umarım gönlünüze göre araç bulursunuz. Bende 2 ay önce Mazda 3 aldım. Ama 1 ay boyunca araştırdım. Aynen sizin dediğiniz gibi temiz, orjinal, km si düşük LPG'li araç aradım. Yeni konulan ilanları sürekli arıyordum. Fiyatı uygun olanda mutlaka bir sorunu çıkıyordu, hatta fiyatı yüksek olanlarda dahi sıkıntılar vardı. Yaklaşık 1 ayın sonunda orjinal temiz bir mazda buldum. LPG 'si yoktu ve ufak tefek yanlarında çizikleri vardı ama niyetine girmiştim. Sonunda mazda ya kavuştum. Şu an son derece memnunum. İnşallah sizde hayırlısını bulursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız hayırlı olsun,

LPG taktırdınız mı, ne kadar tutuyor toplam masrafları,

inşallah ben de en yakın zamanda kavuşurum Mazdama :)

Teşekkür ederim.

Zavoli marka tüp taktırdım. 1500 TL' ye Tekirdağ'da taktırdım. Muayenesi yeniydi ama mecburen yeniden muayeneye girdi aracım. 2500 km oldu kullanıyorum. Dizel corolla, honda civic ve passat ile kıyaslıyanlar oldu, çekişinin düşük olduğunu söylediler.

2 ayda şehir dışına yaptığım yolculuklarda herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

4 kişi ile bagaj tamamen dolu olmak üzere Tekirdağ'dan Kırşehire geldim.

6 kişi ile Kırşehir'den Kayseri'ye gittim geldim.

6 Kişiyle Kırşehir'den Ankara'ya gittim geldim.

Yeri geldiğinde rampalarda 80-90'a kadar düşüyodu, ama vites düşürdüğümde araba kendini yine topluyordu. Bu da bence normaldir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araba söylediğiniz kadar yüklüyken bu değerler gayet normal,

benim önceki arabam Opel Astra 1.4'le Elmadağ'ı çıkarken 2. vitese kadar düştüğüm oluyordu :)

Bakalım bu Bayramı da Mazdasız geçireceğiz galiba :)

tekrar hayırlı uğurlu olsun aracınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...