Jump to content

Mazda3 Göstergeden Gelen Ses

vettar86
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

İki videoda 5. saniyeden sonra ses geliyor. Kontağı çevirdiğimde araç çalışsada çalışmasada o ses geliyor.

Bu sesin ne olduğunu bilen varsa bakımını yaptırmak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fan sesi gibi , sanki sızlama benzeri ama ben bir fikir yürütemeyecem, lpg li ise araç lpg ekipmanlarından olabilir birde benzinde deneyiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı ses bendede var ama bu kadar yüksek değil ben araç ısınmaya çalışıyo diye tahmin ediyorum çünkü ısındıktan sonra ses yok bende abi sende bir ısındıktan sonra dene bakalım ses varmı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fan sesi gibi , sanki sızlama benzeri ama ben bir fikir yürütemeyecem, lpg li ise araç lpg ekipmanlarından olabilir birde benzinde deneyiniz.

Aracı çalıştırmadan kontağı çevirdiğimdede ses geliyo. Ama yarın benzine alıp stop edip bir süre sonra yine çalıştırcam. LPG' den olup olmadığını bu şekilde anlarım. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı ses bendede var ama bu kadar yüksek değil ben araç ısınmaya çalışıyo diye tahmin ediyorum çünkü ısındıktan sonra ses yok bende abi sende bir ısındıktan sonra dene bakalım ses varmı ?

Onuda denedim ama sıcak soğuk farketmiyor, aynı ses geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Atış mode on: Motor yağ pompası olabilir mi, kuru çalışmayı engellemek için?

Biraz açıklarmısınız? Bilgim yok konuda :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iç hava sıcaklık sensörünün fanı 8)

O sesin gelmemesi için ne yapmam gerekiyor? Fan yada klima kapalıykende o ses geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O sesin gelmemesi için ne yapmam gerekiyor? Fan yada klima kapalıykende o ses geliyor.

o ses kontak marş konumunda olduğu ve araç çalıştığı sürece gelir. havalandırmanın açık/kapalı olmasıyla bi bağlantısı yok. yanlış hatırlamıyorsam direksiyonun sağ tarafında küçük bir ızgaranın arkasında mazda 3'lerde. sökülüp temizlenmesi gerekiyor. muhtemelen çok tozlanmıştır bu zamana kadar hiç temizlenmediyse. temizlendikten sonra ses %90 kesilecektir. eğer ses kesilmezse, başka bir konuda fan motoruyla ilgili dediğim gibi aynı olay bu motor içinde geçerli olup motorun değişmesi veya bobinajcı bulabilirseniz motorun revüzyon edilmesi gerekir. mil yataklarında oluşan boşluk bu sese neden olmaktadır. eğer klimayı auto konumunda kullanmıyorsanız motorun elektrik bağlantısını kesip kökten çözüme ulaşabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

servise bi arkadaşımın 2006 mazdasını bu ses yüzünden götürmüştük aynen o kontagın altındaki küçük ızgaranın ardında yer alıyormuş.belki sıcaklık veya iç ortam ısısısı ile ilgili olabilir ama bize şigara dumanı vb. hava dışarıya direk üfleyen bir fan var demişti usta, her araçta olurmuş ve temizlendikten sonar ses kalmamıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

servise bi arkadaşımın 2006 mazdasını bu ses yüzünden götürmüştük aynen o kontagın altındaki küçük ızgaranın ardında yer alıyormuş.belki sıcaklık veya iç ortam ısısısı ile ilgili olabilir ama bize şigara dumanı vb. hava dışarıya direk üfleyen bir fan var demişti usta, her araçta olurmuş ve temizlendikten sonar ses kalmamıştı.

içerideki havayı dışarıya üfleyen havalandırmanın motorudur. dış hava alımını açıp kapatarak bunu sağlarsınız. bu her arabada vardır. ama bu sesi yapan ise yukarıda yazdığım gibi iç sıcaklık ısı sensörünün küçük motorudur ve sadece otomatik klimalı araçlarda bulunur...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o ses kontak marş konumunda olduğu ve araç çalıştığı sürece gelir. havalandırmanın açık/kapalı olmasıyla bi bağlantısı yok. yanlış hatırlamıyorsam direksiyonun sağ tarafında küçük bir ızgarann arkasında mazda 3'lerde. sökülüp temizlenmesi gerekiyor. muhtemelen çok tozlanmıştır bu zamana kadar hiç temizlenmediyse. temizlendikten sonra ses %90 kesilecektir. eğer ses kesilmezse, başka bir konuda fan motoruyla ilgili dediğim gibi aynı olay bu motor içinde geçerli olup motorun değişmesi veya bobinajcı bulabilirseniz motorun revüzyon edilmesi gerekir. mil yataklarında oluşan boşluk bu sese neden olmaktadır. eğer klimayı auto konumunda kullanmıyorsanız motorun elektrik bağlantısını kesip kökten çözüme ulaşabilirsiniz...

Hocam mesajı gördüğüm gibi gittim o kısma fener yardımıyla baktım. Dediğiniz gibi içi çok tozlu gözüküyodu.Alt kısımdan elime baya toz geldi. O ızgaranın olduğu plastik kısım nasıl söküleceğini bilmediğim için çıkarmayı göze alamadım. Izgaradan üfledim baya toz çıktı. Ama ses azalmadı. Sanırım plastik kısım çıkmadan sorun çözülmeyecek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam mesajı gördüğüm gibi gittim o kısma fener yardımıyla baktım. Dediğiniz gibi içi çok tozlu gözüküyodu.Alt kısımdan elime baya toz geldi. O ızgaranın olduğu plastik kısım nasıl söküleceğini bilmediğim için çıkarmayı göze alamadım. Izgaradan üfledim baya toz çıktı. Ama ses azalmadı. Sanırım plastik kısım çıkmadan sorun çözülmeyecek.

bildiğim kadarıyla mazda 3'lerde de metal tırnaklar tutuyor o plastik kısmı. dışarı doğru zorlayarak çıkarabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önce forumda o bölgenin nasıl söküldüğüne dair paylaşımlar olmuştu... Forumda araştırın derim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kontak kapalı iken supurge ile emdirseniz toz belki gider. Çok yapisirmayin supurgeyi bu sefer luzumlu bisileri yerinden çıkarmasın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kontak kapalı iken supurge ile emdirseniz toz belki gider. Çok yapisirmayin supurgeyi bu sefer luzumlu bisileri yerinden çıkarmasın

İlk aklıma gelen yöntemlerden biri bu olmuştu ama riskli olabileceği için yazmamıştım... Gerçi ülkemizde o kadar kuvvetli süpürge bulmak çok zor gibi...

Akabinde daha başka bir çözümde aklıma geldi ama bir şey görmeden yazmak yanlış yönlendirme yapabileceği için vazgeçiyorum...

Siz anlatıldığı gibi sökmeye çalışın, eğer bu konularda başarılı değil veya kendinize güvenmiyosanız hiç dokunmayın ve servise başvurun...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk aklıma gelen yöntemlerden biri bu olmuştu ama riskli olabileceği için yazmamıştım... Gerçi ülkemizde o kadar kuvvetli süpürge bulmak çok zor gibi...

Akabinde daha başka bir çözümde aklıma geldi ama bir şey görmeden yazmak yanlış yönlendirme yapabileceği için vazgeçiyorum...

Siz anlatıldığı gibi sökmeye çalışın, eğer bu konularda başarılı değil veya kendinize güvenmiyosanız hiç dokunmayın ve servise başvurun...

Forumda araştırdım ama bulamadım, ön konsolun sökülmesini buldum sadece. Kendime güvenmiyorum, daha önce görmediğim bişeyi kurcalarsam mutlaka elimde kalır :)

Sanayide dükkanımız var, yan dükkandada kaportacı var sağolsun eli çok iyidir, süpürgeyide denedikten sonra olmazsa ona açtırırım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...