Jump to content

Skyactiv Motora Lpg

ceyhun29
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

S.a arkadaşlar. Herkese merabalar. Yeni mazda 3 skyactive motorla ocak ayında ülkemizde satışa çıkıyor diye biliyorum. Yanlışsa düzeltin lütfen. Şimdi merak ettiğim şu, eğer öyleyse bu motorlara lpg takilabilecekmi. Bu konuda goruslerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim ustalar direk enjeksiyonlu GDI lere takılan türden bir LPG kiti takabilir sanırım ... Sonrasında kusursuz bir patlama oluşur muhtemelen yüksek sıkıştırmayla beraber  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Orbitus

Her kuşu tuttuk kaldı leylek...

Bu soruya şu anda cevap verebilecek var mı bilmiyorum ama muhtemelen pahalı olacak ve çok az yakacağı söylenen bir benzinli araca LPG takmayı düşünmek çok anlamlı değil...

Bence bunu Mazda 3 skyactive piyasaya çıktıktan ve bir süre kullanılıp gerekli testler yapıldıktan sonra sormak doğru olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda Skyactiv Teknolojileri ve LPG......

Skyactiv ve Lpg kelimesini aynı cümle içinde kullanmaya bile çekinirim.

Gerçekten daha çok erken. Hele ki bir araçlar gelsin, kullanılmaya başlansın. Muhakkak RX-8'e Lpg takıldığı gibi, Skyactiv motorlara da Lpg takma girişimleri olacaktır.

Dereyi görmeden, paçaları sıvamayalım.  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rx8 e atıldığına göre o da skyactive motorsa şayet muhakkak bir ha çaresi bulunur. Tabi skyactive motorun lpg kullanılmadan ne kadar yakacagi da önemli bir husus. Suanki tsi motorlar gibi benzinli turbolarla kiyaslqndiginda daha da az yakacagi şeklinde yorumlar da olmuştu. Bu doğru olurmu çok merak ediyorum. Gerçekten. Ayrıca turbo sisteminden daha iyi performans sağlayacağı yönündeki yorumlar acaba ne kadar gerçeği yansıtıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

S.a arkadaşlar. Herkese merabalar. Yeni mazda 3 skyactive motorla ocak ayında ülkemizde satışa çıkıyor diye biliyorum. Yanlışsa düzeltin lütfen. Şimdi merak ettiğim şu, eğer öyleyse bu motorlara lpg takilabilecekmi. Bu konuda goruslerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

Ülkemize gelmesi Mart 2014 diye okumuştum... LPG konusunda yorumda bulunmak için daha erken değil mi?

Fakat şöyle bir öngörüde bulunmak istiyorum;

Benim lpg ile işim olmaz diyenler yine aracını benzin ile kullanmayı sürdüreceklerdir, benzin pahalı olduğu için ve lpg seçeneği bir kenarda durduğu için illa lpg olsun benzin çok yakıyor diyenlerin oranı da azımsanmayacak kadar olur...

İşin karşı tarafı yani lpg montajı yapanlar ise; her zaman olduğu gibi bu motora montaj yapmayı başaracaklardır... Ama herkesin yaptığı montaj sağlıklı olmayacaktır, işin uzmanları yaptıkları işin hakkını vereceklerdir ama bu işi beceremeyenler yine kullanıcılara illallah dedirteceklerdir...

Ayrıca; Ceyhun forumda devamsızlık yapıyorsun dikkatimden kaçmıyor...

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ülkemize gelmesi Mart 2014 diye okumuştum... LPG konusunda yorumda bulunmak için daha erken değil mi?

Fakat şöyle bir öngörüde bulunmak istiyorum;

Benim lpg ile işim olmaz diyenler yine aracını benzin ile kullanmayı sürdüreceklerdir, benzin pahalı olduğu için ve lpg seçeneği bir kenarda durduğu için illa lpg olsun benzin çok yakıyor diyenlerin oranı da azımsanmayacak kadar olur...

İşin karşı tarafı yani lpg montajı yapanlar ise; her zaman olduğu gibi bu motora montaj yapmayı başaracaklardır... Ama herkesin yaptığı montaj sağlıklı olmayacaktır, işin uzmanları yaptıkları işin hakkını vereceklerdir ama bu işi beceremeyenler yine kullanıcılara illallah dedirteceklerdir...

Ayrıca; Ceyhun forumda devamsızlık yapıyorsun dikkatimden kaçmıyor...

:tey:

Abi haklısın. Bunun için af buyurun. Ama insan mazdası nı satıp da başka bi araba alınca ister istemez böyle uzun ayrılıklar oluyor. Suanda 99 model avensis var bende. Ama aklım her zaman olduğu gibi mazdada.bu konu hakkında bilgi almak isteyisimin sebebi bir arkadaşım.yeni kasa mazda 3 almayı düşünüyor da bakalım hayırlısı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumdan uzak kalalı alıntı yapmayı da unutmuşsun bak...

:D

İşimiz şaka canım kardeşim, yeterki gönüller bir olsun... Kazasız günler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki bu Rx 8 lerde skyactiv motor kaç modelden itibaren kullanılmaya başlandı arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki bu Rx 8 lerde skyactiv motor kaç modelden itibaren kullanılmaya başlandı arkadaşlar

Siz bu gün bayağı bir hızlısınız. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi sabahtan Lpg'li Skyactiv motor. Öğleden sonra Skyactiv RX-8. Akşama da bizi 1.6 Otomatik CX-5 bekliyor sanırım.  :D

Şu anki Mazda'nın Skyactiv teknolojileri hızı, senin hızına yetişemez.  :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi sabahtan Lpg'li Skyactiv motor. Öğleden sonra Skyactiv RX-8. Akşama da bizi 1.6 Otomatik CX-5 bekliyor sanırım.  :D

Şu anki Mazda'nın Skyactiv teknolojileri hızı, senin hızına yetişemez.  :tey:

Teveccühün abi :)))))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...