Jump to content

Mazda3 Jant, Lastik, Direksiyon Sertliği, Sürüş Sertliği

erhancatalbas
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba, sitede çok yeniyim , yanlış bir yere yazdıysam şimdiden özür dilerim. Bir konuda deneyimli arkadaşların fikir ve önerilerine ihtiyacım var . Ben bugün 2011 model 32 bin km de , Mazda 3 HB impressiv otomatik bir araç aldım. Araç 90.yıl özel versiyonu. Sorum şudur daha önce denediğim 16 jantlı araç hem suspansiyon hem de direksiyon olarak daha yumuşaktı. Benim aldığım araçta 17 jant var. Buna bu özellikler neden olmuş olabilir mi . lastikler toyo ve 32 de . burada jant değişimi önerir misiniz yoksa lastikleri michelin le yenilesem yeterli olur mu ? çok teşekkürler .Herkese selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Orbitus

Oncelikle hayirli olsun. Bana kalirsa onceki amcam suspansiyonlarla da oynamistir.Ben olsam orijinali ne ise onu taktirir yururum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba, sitede çok yeniyim , yanlış bir yere yazdıysam şimdiden özür dilerim. Bir konuda deneyimli arkadaşların fikir ve önerilerine ihtiyacım var . Ben bugün 2011 model 32 bin km de , Mazda 3 HB impressiv otomatik bir araç aldım. Araç 90.yıl özel versiyonu. Sorum şudur daha önce denediğim 16 jantlı araç hem suspansiyon hem de direksiyon olarak daha yumuşaktı. Benim aldığım araçta 17 jant var. Buna bu özellikler neden olmuş olabilir mi . lastikler toyo ve 32 de . burada jant değişimi önerir misiniz yoksa lastikleri michelin le yenilesem yeterli olur mu ? çok teşekkürler .Herkese selamlar

Bundan önce ve daha iyi dediğiniz aracın lastiği de Toyo muydu? Zira Toyo lastiklerimi değiştirdikten sonra, araçtaki olumlu değişimin bu kadar olacağını hiç düşünmemiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mehmet bey , bu 90.yıl versiyonunda 17 jantlar orjinal fabrika çıkışıymış. Yani herhangi bir modifikasyon değil : Aslında şu anda kafama takılan , lastikleri değiştirebilirim ancak sorun jant boyutuyla ilgiliyse zaten daha pahalı olan 17 lastikleri de boşuna almış olacağım gibi geliyor. test ettiğim aracın lastik markasını bilmiyorum ancak jantlar 16 idi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sürüş sertliği jantınızın 17" olmasından, direksiyon sertliği ise lastiğin taban genişliğinden...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler arkadaşlar . Bir de sormak istediğim ; bu araç orjinal 17 jantla gelmiş, orjinal 16 jant takılsa bir sıkıntı olurmu ? özetle aracı 17 jant 50 toyo lastik yerine 16 jant 55 michelinle kullansam sürüş ,suspansiyon ve direksiyon yumuşaklığında anlamlı bir fark hissedebilir miyim ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler arkadaşlar . Bir de sormak istediğim ; bu araç orjinal 17 jantla gelmiş, orjinal 16 jant takılsa bir sıkıntı olurmu ?

Sıkıntı, hız göstergesinde ve yaptığınız yol verisinde olur. Oradaki hesaplamalar 17 inch jant baz alınarak yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracın şu an üzerindeki lastiğin ebatının 215-50/17 olduğunu var sayarak, 205-55/16 ölçülerine döndüğünüzde;

kadranda 100 km hız görürken, arabanın gerçek hızı 98 km olacaktır. bu çok önemli bir şey değildir. bu değerler kağıt üzerindeki sapma değerleridir. zira orjinal lastik ölçüleriyle bile bu sapmalar gerçekleşir...

+ ve -'lere gelirsek;

16" janta dönüş yaptığınızda performansınız, ani kalkışlarınız, hızlanmalarınız farkedilir derecede artacak ancak yol tutuş az da olsa zayıflayacaktır, araç biraz daha fazla sağa sola yatacaktır. 16" janta takacağınız lastiğin yanak yüksekliği, 17" lastikten 2 mm daha yüksek olduğu içinde bunu muhtemelen pratikte fark etmeyeceksiniz. çünkü fark çok az. son hızınız da 5 km civarında düşüş gösterecektir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lastikler 205/50/17 toyo 32 binde  , bel fıtığı hastası olduğum için , çukurlardan dah az etkilenmek için daha yumuşak özelliklere ihtiyacım var . Siteden 17 jantlarımla 16 jant takas etmek isteyen arkadaşlar olur mu ? lastikler önemli değil sıfır almak istiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lastikler 205/50/17 toyo 32 binde  , bel fıtığı hastası olduğum için , çukurlardan dah az etkilenmek için daha yumuşak özelliklere ihtiyacım var . Siteden 17 jantlarımla 16 jant takas etmek isteyen arkadaşlar olur mu ? lastikler önemli değil sıfır almak istiyorum

Satılık veya alınık isimli bölümlerimize, ihtiyacınız dahilinde yeni konu açabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

takacağınız 205-55/16 lastikler ile şu an aracınızın üzerindeki lastikler arasında yanak yüksekliği olarak 5 mm fark var...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaslar merhaba , daha önce konuştuğumuz konuyu arabamı bayiye verip sıfır araç alarak çözdüm , destekleriniz için çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Orbitus

Arkadaslar merhaba , daha önce konuştuğumuz konuyu arabamı bayiye verip sıfır araç alarak çözdüm , destekleriniz için çok teşekkürler

Jant falan derken sifir arac.......oldukca koklu bir cozum olmus....Hayirli olsun....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar aslında mazda'ta geçerken bir miktar tedirginliğim vardı ancak aracı birkaç gün kullandıktan sonra uzun yıllar binebileceğim markayı bulduğuma karar verdim . Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...