Jump to content

Mazda 626 Arka Silecek Su Motoru Çalışmıyor

clashasan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar 2000 aracımın arka sileceklere su gelmiyor.ön cam fıskiydsini çalıştığım zaman su pompasının sezini duyuyorum fakat arkayı çalışrırmak istediğimde su pompası calışmıyor arkası icin ayrı bir sigortamı var?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sigorta problemi olabilir, kazanın içinde su kalmamış olabilir (gerçi motor çalışmıyor diyorsun) motor yanmış olabilir, kabloları temassızlık yapıyor olabilir.

Elinden iş geliyorsa bu ihtimaller dahilinde kontrol edebilirsin, yoksa iyi bir elektrikçi sorunu çözecektir...

Geçmiş olsun, kolaylıklar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arka silecek motorunun bulunduğu bölmenin dibinde bir su tahliye tıpası olur o tıpa tıkanınca motor su içine kalabilir sızıntıdan dolayı vede oksitlenip takılı kalır , su bidonunu sök , motoru güzelce cıkar önce pas sökücü veya hafif yağ vurup kibaca hareket ettirmeye çalış , bıraktıktan sonra , tertemiz edip yerine tak vede alttaki tahliye tıpasına dikkat et tıkalı olmasın, en azından benimki öle olmuştu ben temizledim çalıştı, mazdalarda kolay kolay bir ekipman arıza yapmaz tabii arabalarınki benzer ise benim arabam 323 hb.

Çalıştırmak için uzun süreli basılı tutma takılmış ise motor yanabilir, motorun döndüğünden emin ol söküp temizledikten sonra.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arka cam suyu ön  cam suyu bidonuyla aynı bidonu kullanmıyormu? Kullanıyorsa arka cama su pompalayan su motoru ön cam motorundan farklımı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2000 modeller nasıl bilmiyorum ama 91 modelde arka bagaj içinde sol tarafta bir kapak var orada su bidonu ve motoru mevcut. sizinki de böyleyse bagaj içinden kontrol etmeniz gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arka bagajın icinde bisey bulamadım arka cam suyu ön cam suyu ile aynı zu bidonunu kullanmıyormu?

Hayır...

Mutlaka arka tarafta bir yerde su bidonu olması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar dün òndeki su bidonunun altına baktım iki adet su pompası var birinin soketi cıkmış sorunun kaynağı bulundu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar dün òndeki su bidonunun altına baktım iki adet su pompası var birinin soketi cıkmış sorunun kaynağı bulundu

Yani öndeki bidondan teee arka cama su gönderiliyor... Bi yaşıma daha girdim...

:fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yani öndeki bidondan teee arka cama su gönderiliyor... Bi yaşıma daha girdim...

:fiuw:

Abi bu güne kadar ilk sedan otomobilim Mazda 3. Daha önceleri hep HB otomobiller kullandım. Haliyle hepsinin arka cam sileceği de mevcuttu. Ve hepsinin cam suyu deposu ortak öndeki depo idi. Ayrı bir arka cam için su deposu olabilme durumunu da. Bu konuda öğrenmiş oldum. :)

Yengemin aracı Renault 19 Europa'da aküyü yarım saat arayan birisi olarak. Artık böyle bir arka cam suyu deposunu, bulamazdım herhalde. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi bu güne kadar ilk sedan otomobilim Mazda 3. Daha önceleri hep HB otomobiller kullandım. Haliyle hepsinin arka cam sileceği de mevcuttu. Ve hepsinin cam suyu deposu ortak öndeki depo idi. Ayrı bir arka cam için su deposu olabilme durumunu da. Bu konuda öğrenmiş oldum. :)

Yengemin aracı Renault 19 Europa'da aküyü yarım saat arayan birisi olarak. Artık böyle bir arka cam suyu deposunu, bulamazdım herhalde. :)

HB aracım olmadı ama arka camında silecek olanların deposunun da arkada olduğunu gördüğüm için bu kadar şaşırdım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

HB aracım olmadı ama arka camında silecek olanların deposunun da arkada olduğunu gördüğüm için bu kadar şaşırdım...

ben hiç öyle, arka camının su deposu arkada olan bi araba görmedim abi. dün sana demiştim ya bilmediğim bir şey çıkar elbet diye :2funny: çıktı bak işte :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben hiç öyle, arka camının su deposu arkada olan bi araba görmedim abi. dün sana demiştim ya bilmediğim bir şey çıkar elbet diye :2funny: çıktı bak işte :2funny:

Bende bilmiyordum Abdullah. Hatta bir şey itiraf edeyim, ilkin dün espri geyik yapılıyor sandım. Baktım ki yorumlar ciddi, dedim bu depo varmış. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende bilmiyordum Abdullah. Hatta bir şey itiraf edeyim, ilkin dün espri geyik yapılıyor sandım. Baktım ki yorumlar ciddi, dedim bu depo varmış. :)

:2funny: iyi ki birden dalmamışsın geyiklerle konunun içine...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim araçta arkada olduğuna eminim çünkü suyunu arada sırada kontrol ediyorum. hatta kapaklı bir bölme içinde yer alıyor. ve yanında da bir tane benzin bidonu koyma yeri var. hani şu kırmızı bidonlardan ben onun içine de su dolduruyorum yedek bulunsun araçta ne olur ne olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim araçta arkada olduğuna eminim çünkü suyunu arada sırada kontrol ediyorum. hatta kapaklı bir bölme içinde yer alıyor. ve yanında da bir tane benzin bidonu koyma yeri var. hani şu kırmızı bidonlardan ben onun içine de su dolduruyorum yedek bulunsun araçta ne olur ne olmaz.

Çok şükür...

:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lantiste atka bagajdaki plastik kaplamaların altında sağ tarafta.Bende ilk zamanlar önde aramıştım ama arkayı kople temizlik için söktüğümde su bidonunu buldum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben dahil üç kişi gören var Abdullah... Galiba bilmediğin şeylerden birisi de bu oluyor ama yeterki böyle şeyleri bilme... Çok önemli değil...

:egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...