Jump to content

Boğaz Kelebeği Üzerindeki Vida Ne Işe Yarar

clashasan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkeze selam rolanti seviyesi biraz yuksek oldugunu ustaya dedihimde kelebek boğazının üzerindeki bir vidayla oynadı birz duzeldi fakat 2 gün sonra arac iyice ısınca rolanti iyice düsmeye başladı bende ustanın oynadığı vidaya baktım vida cok gevşek ve sıkınca rolantı iyice düşüyor ama ne kadar acsamda 1000 devire yakın geliyor .Bu vida rolanti vidasımı yoksa hava ayarımı hava ayarı ise bunu orjinal hale nasıl getireceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle bu işlem motor ısınınca yapılması gerekir bende de aynı sorun vardı istediğiniz kadar yükseltin 900 veye 1000 arasından fazla yükselmiyor ama çok yüksek olursa hava sesi geliyor ve dur-kalklarda devir baya bir geç düşüyor ve de bu yakıtı etkiliyor benim gözlemlediğim servisteki usta rolanti sensörünün kablosunu çekip öyle ayarladı sonrada tekrar kabloyu yerine taktı tavsiyem bilen birine yaptırmanız yararınıza olacaktır...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bakan usta rolanti sensörünün kablozunu sökmeden ayrladı yoksa ayR yaparken sökmesimi gerekiyordu.

Ayrıca aracım iyice ısınınca rolanı sorunum oluyor özelliklede ışıklarda bosa atıp durunca stop ddecekmıs vibi oluyor normal sıcaklıklarda olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de sorun aynı idi arabadan soğdum bir ara neyse götürdüm yetkili servise bütün sorun emme monifolt contasından hava alıyormuş onu değiştiler rolantiyi de dediğim gibi ayarladılar nerdeyse 1 yıl olacak herhangi bir sorun yok çok şükür...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ustama ışıklarda rolanti sorununu söyledim emme manifot hava almasından olabilirmi diye sordum usta biraz su aldı manifodun oraya döktü birşey yok dedi olsaydı foşurdar veya motor stop ederdi dedi .

Aklımda kelebek boğazdaki rolanti valfini söküp temizlemek var .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Doğrudur test o şekilde yapılır bendeki sorun conta idi sizinki farklı olabilir boğaz kelebeğinden ,rolanti sensöründen hava akış metresi gibi bir çok sebebi olabilir dediğm parçaları temizletin buna ileve buji ve buji kabloları piston basınç değerlerini ölçtürün

http://www.mazdaclubtr.com/18009/mazda-626-rolanti-stop-etme-sorunlarim-cozuldu/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarıyla motor soğukken rölanti veya yerine oturmamışken bir ayar yapılmaya çalışılmış ya da başka bir sorun var...

Öncelikle araç ısındıktan sonra otomatik jikle devre dışı kaldıktan sonra rölanti ayarı yaptırmanız gerekiyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...