Jump to content

Mazda 3 Direksiyonun Sağ ve Sol Hareketinde Gelen İnce Vınnn Türü Ses

ibomaz
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2012 mazda dizel aracın direksiyonu, motor çalışırken, hareket halinde veya dururken sağa ve sola çevrildiğinde sürekli olarak çıkan çok kısık ama sürekli bir vınnn tarzında bir ses var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2012 mazda dizel aracın direksiyonu, motor çalışırken, hareket halinde veya dururken sağa ve sola çevrildiğinde sürekli olarak çıkan çok kısık ama sürekli bir vınnn tarzında bir ses var.

Bu sesin direksiyon pompasından geldiğini ve gayet normal olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu sana ne yazarak anlatabilirim hocam...

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İbomaz sen arabayı sat hemen...Ciddiyim....Benim başıma gelenlerin hiçbirini yaşamadın...

Daha servise gitmemiş hocam, iş bilmeyenlerin eline düştüğünde sizin konuları bol bol okur artık...

:D

O zaman nereden nasıl ses geliyormuş, neresi normalmiş, neresi anormalmiş öğrenir, biz buradan ne yazsak O ne yazsa şimdilik boş görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İbomaz sen arabayı sat hemen...Ciddiyim....Benim başıma gelenlerin hiçbirini yaşamadın...

Abi teşekkürler.sizin araçtaki sorunların büyük çoğunluğu bence de servisin baskı balata değişimindeki hatalarından diye düşünüyorum ben de.ama aracınızın adam gibi yapılamayacağı, sorunlarının çözülemeyeceği kanaatinde de değilim doğrusu.bence sizizn araç için adam gibi bir yerde garanti kapsamında kmple motor-şanzuman değişimi gerekli.aslınca bu aracı hala seviyorum ve genel anlamda da memnunum.tedirgin olmak da istemiyorum.uzun yıllar binmek için aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi teşekkürler.sizin araçtaki sorunların büyük çoğunluğu bence de servisin baskı balata değişimindeki hatalarından diye düşünüyorum ben de.ama aracınızın adam gibi yapılamayacağı, sorunlarının çözülemeyeceği kanaatinde de değilim doğrusu.bence sizizn araç için adam gibi bir yerde garanti kapsamında kmple motor-şanzuman değişimi gerekli.aslınca bu aracı hala seviyorum ve genel anlamda da memnunum.tedirgin olmak da istemiyorum.uzun yıllar binmek için aldım.

Keşke forumu gerektiği gibi takip edebilsen... Sorun genel olarak motor ve şanzımanda değil çünki... Olsa da komple motor şanzıman değişimi yağ/filtre değişimi gibi bir şey değil...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iyi de kardeş gördüğün gibi ana elemanlar elden gitmiş ve servis toplayamıyor.orbitus beyin 36 sayfalık yanlış hatırlamıyorsam tüm iletilerini okudum ben.ltfn bu forumda olayları kişisel hedef göstererek kişisel boyutlarda tartışmalar yapmayalım.amacımız problemleri çözmeye yönelik paylaşımlar olmalıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iyi de kardeş gördüğün gibi ana elemanlar elden gitmiş ve servis toplayamıyor.orbitus beyin 36 sayfalık yanlış hatırlamıyorsam tüm iletilerini okudum ben.ltfn bu forumda olayları kişisel hedef göstererek kişisel boyutlarda tartışmalar yapmayalım.amacımız problemleri çözmeye yönelik paylaşımlar olmalıdır.

Benim kimseyle kişisel işim olmaz, olamaz... Ancak sizin durumunuza yorum yapmamak için kendimi tutamıyorum.

Fatih'in sorunu genel anlamda hiç bir yerde motor-şanzıman sorunu olarak geçmedi, geçse de motor ve şanzımanın komple değişmesi apayrı bir süreç...

Benim size asıl tepki sebeplerim;

1-Aracınızı tam olarak tanımıyorsunuz ve her bir sesi sorunmuş gibi yazıyorsunuz, size verilen cevapları hiç bir şekilde dikkate almayarak yine en başa dönüyorsunuz...

2-Size verilen cevaplara kendiniz ile çelişerek cevap veriyorsunuz ve tezat oluşunca da kabul etmiyorsunuz... (mazot ve enjektör konusu)

En acı olanı da;

Sizin aracınıza sahip olsa değerini ve kıymetini bilecek, halini keyfini sürebilecek o kadar çok insan varken, bu aracın sizin gibi; hangi oyuncak alınırsa alınsın gözü hep yan komşu çocuğunun tel arabasında olan çocuk modunda olmanız...

Bu modda olduğunuz sürece aracınızdan keyif almanızın imkanı yok. Yakında Abdullah'ın dediği gibi müziği açınca hoparlörlerden ses geliyor diye konu açacaksınız...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yetkili serviste direksiyon hidroliğiniz değişti ise yanlış hidrolik konmuş olabilir. mesela benim arabam dexron II severken, yetkili serviscağızım dexron III koymuş. bundan dolayıda o vınnnnlama bendede vardı. yağı değiştirip dexron III koyunca ses kesildi 8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yetkili serviste direksiyon hidroliğiniz değişti ise yanlış hidrolik konmuş olabilir. mesela benim arabam dexron II severken, yetkili serviscağızım dexron III koymuş. bundan dolayıda o vınnnnlama bendede vardı. yağı değiştirip dexron III koyunca ses kesildi 8)

Abdullah'cım arkadaş daha hiç servis yüzü görmedi bile.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abdullah'cım arkadaş daha hiç servis yüzü görmedi bile.

o zaman normal o ses. aşırı olduğunu düşünmüştüm...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tşk ler.aracı 0 km aldım.5800 km deyim.yağ değişimi olmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası gibi her türlü sesi çıkarıyor. Ve sürekli varsayımlarla konuşuyoruz. Sizden ricam şu ana kadar şikayetçi olduğunuz sesleri, videoya kaydedip. Burada bizlerle paylaşabilirmisiniz. Forumda bu konuda oldukça tecrübeli arkadaşlar var. Yakın zamanda Abdullah, Orbitus'un aracındaki sorunu öncesinde söylemişti.

Paylaşacağınız ses videosundan sonra, sağlıklı yorumlar olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim kimseyle kişisel işim olmaz, olamaz... Ancak sizin durumunuza yorum yapmamak için kendimi tutamıyorum.

Fatih'in sorunu genel anlamda hiç bir yerde motor-şanzıman sorunu olarak geçmedi, geçse de motor ve şanzımanın komple değişmesi apayrı bir süreç...

Benim size asıl tepki sebeplerim;

1-Aracınızı tam olarak tanımıyorsunuz ve her bir sesi sorunmuş gibi yazıyorsunuz, size verilen cevapları hiç bir şekilde dikkate almayarak yine en başa dönüyorsunuz...

2-Size verilen cevaplara kendiniz ile çelişerek cevap veriyorsunuz ve tezat oluşunca da kabul etmiyorsunuz... (mazot ve enjektör konusu)

En acı olanı da;

Sizin aracınıza sahip olsa değerini ve kıymetini bilecek, halini keyfini sürebilecek o kadar çok insan varken, bu aracın sizin gibi; hangi oyuncak alınırsa alınsın gözü hep yan komşu çocuğunun tel arabasında olan çocuk modunda olmanız...

Bu modda olduğunuz sürece aracınızdan keyif almanızın imkanı yok. Yakında Abdullah'ın dediği gibi müziği açınca hoparlörlerden ses geliyor diye konu açacaksınız...

mazottan değil diyorum yine.Niye?depodaki aynı mazot.kimi zaman sarsıntı kimi zaman saat gibi.benim aldığım yerden yüzlerce dizel yakıt alıyor.2001 model hilux titremiyor.2008 focus titremiyor aynı mazotla.enjektörden ama yakıttan değil...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

....Yakında Abdullah'ın dediği gibi müziği açınca hoparlörlerden ses geliyor diye konu açacaksınız...

Yapar mı yapar  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...