gomodoejderi

Standart Bir Bakımda Değiştirilen Parçaların Markaları

Merhaba,

Kuzularımızda kullanılan parçala nelerdir? Aşağıda yazdığım parçaların hiç birini otomotiv firmaları kendi üretmez, dışarıdan alırlar, ve bu alımlarda da para konuştuğu için bazen en iyiyi değil, en uygununa yönelirler. Orjinal aracımız üzerinde gelen parça isimlerini biliyor musunuz? Buna bağlı olarak piyasa da kullanılabilecek kaliteli alternatifleri araştıracağım.

Buji:

Benzin (markası)

Dizel (markası, buji var mı emin olamadım)

Motor Hava Filtresi:

Benzin:

Dizel:

Polen Filtresi:

Benzin:

Dizel:

Yakıt Filtresi:

Benzin:

Dizel:

Yağ filtresi:

Benzin:

Dizel:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Kuzularımızda kullanılan parçala nelerdir? Aşağıda yazdığım parçaların hiç birini otomotiv firmaları kendi üretmez, dışarıdan alırlar, ve bu alımlarda da para konuştuğu için bazen en iyiyi değil, en uygununa yönelirler. Orjinal aracımız üzerinde gelen parça isimlerini biliyor musunuz? Buna bağlı olarak piyasa da kullanılabilecek kaliteli alternatifleri araştıracağım.

Buji:

Benzin (markası)

Dizel (markası, buji var mı emin olamadım)

Motor Hava Filtresi:

Benzin:

Dizel:

Polen Filtresi:

Benzin:

Dizel:

Yakıt Filtresi:

Benzin:

Dizel:

Yağ filtresi:

Benzin:

Dizel:

Öncelikle aracınızın en kaliteli vede orjinal parça kullanılarak bakım görmesini istiyosanız serviste yaptırmanız veya servisten parça alıp uygun bir yerde yaptırmanız gerekir, piyasada birçok yan sanayi üretim yapan firma mevcuttur heleki bu yan sanayi üretimi durumu, mazda gibi bir marka için sınırlıdır, diğer yerli araçlar için sayısız yan sanayi üretim yapan firma mevcuttur, mazda nın en ideal kalite sayılabilecek yan  sanayisiniz gene japon, alman vede taiwan üretmektedir, tabii en önce japon sonra alman vede son olarakda bulamazsanız taiwan mallarını önermektedirler. fakat bu parça kullanımı araçtaki her yer için aynı değildir, örneğin bir yürüyen aksamı , kaporta , plastik aksamı yan sanayi almak olabilir ama ateşleme sistemi, motorun hayati parçalarının orjinal olmasını öneririm,

Dizel araçlarda ateşleme bujisi olmaz, ısıtma bujisi vede püskürtme  enjektör olur.

Buji olarakta mazda için en ideal olanı NGK öneririm benzinli için, dizel için bişey diyemiyorum.

Yağ  filtrelerinde alternatif çoktur, çoğunluğuda aynı kalitededir ama hava filtresini orjinal öneriyorum , arabanın hava emişine çok etkisi vardır , motorun sesini bile etkiler, zaten bu tip sürekli değişen parçalar serviste hemen hemen dışarıyla aynı sayılır.

Bence tümünüde servisten temin edip güvene güvene kullanınız.

Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bujide ngk ya da denso marka , filtrelerde ise sakura marka öneririm. bu filtre çin malı olmayıp  japon patenti altında endonezya yada malezya da üretilen çok kaliteli filtrelerdir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.