Jump to content

Kasislerden Geçerken Ön Sağ Taraftan Gelen ''Log''Sesi

ahmet_41
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Öncelikle herkese selamlar.İyi bayramlar.

94 model mazda sedan aracımdan,yollarda hız kesmek için yapılan kasislerden geçer iken sanki sağ tekerim boşluğa düşer gibi log diye aşırı derecede ses geliyor.bu ses çok çok yavaş,durur derecede geçtiğimde olmuyor.

ön amortisör değişti,rotlara rotillere bakıldı,rot balanscıya gidip salıncaklara ve diğer ön düzenlere baktırıldı,amortisör kulesi değişti.hiçbir şekilde sorun çözülemedi.direksiyon kutusu denildi,ancak direksiyon kutusu olsa ön sol taraftanda ses gelmesi lazım değilmi?.lütfen bu sorunum hakkında bilginize önerinlerinize yardımınıza ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim,bu sorun için körfez sanayi sinde gitmediğim mekanikçi ve özel servis kalmadı,bi çare dövünüp duruyorum.saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim,bu sorun için körfez sanayi sinde gitmediğim mekanikçi ve özel servis kalmadı,bi çare dövünüp duruyorum.saygılar...

Naçizane tavsiyem;

Körfez Yarımca Sanayi Sitesinde Gülünce Otomotiv var, bi uğrayın kafanız rahat edecektir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tüm bakımlarını rutin olarak,Gülünce otomotivde yaptırıyorum,bulamadılar sorunu,enson direksiyon kutusu dediler,ancak sesin sağ tarafdan gelmesi,teşhisin doğruluğu açısından kararsız kaldım,iyice araştırmadan direksiyon kutusunu söktürmek istemedim,takdir edersinizki maddi açıdan külfiyetli bir iş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rotların bir milimlik boşluğu ses yapmasına neden olur, bence detaylı kontrol edilmeli mutlaka bir yerde boşluk var ve bu sesi o boşluk yapıyor gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tüm bakımlarını rutin olarak,Gülünce otomotivde yaptırıyorum,bulamadılar sorunu,enson direksiyon kutusu dediler,ancak sesin sağ tarafdan gelmesi,teşhisin doğruluğu açısından kararsız kaldım,iyice araştırmadan direksiyon kutusunu söktürmek istemedim,takdir edersinizki maddi açıdan külfiyetli bir iş.

şunu da söylemem gerekli,gülünce otodaki tüm ustalar gayet güleryüzlü ve hepside işinin ehli ustalar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rotların bir milimlik boşluğu ses yapmasına neden olur, bence detaylı kontrol edilmeli mutlaka bir yerde boşluk var ve bu sesi o boşluk yapıyor gibi.

baktılar,hatta rot balansçıya gittim.rotlara levye ile kastırıp boşluk varmı diye uzun uzun inceledi,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda lantisaracımdada bu ses var , alt takım değiştim geçmedi , Amortisör takozlarım çepeçevre çatlamış durumda , usta bu sesi artık takozlara bağlıyor , bakıcaz bakalım .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

baktılar,hatta rot balansçıya gittim.rotlara levye ile kastırıp boşluk varmı diye uzun uzun inceledi,

Ben ısrarlı olarak boşluk var diyorum... Ama rotlarda, ama rotillerde ama başka bir yerde... Başka türlü o sesi duyamazsınız.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle herkese selamlar.İyi bayramlar.

94 model mazda sedan aracımdan,yollarda hız kesmek için yapılan kasislerden geçer iken sanki sağ tekerim boşluğa düşer gibi log diye aşırı derecede ses geliyor.bu ses çok çok yavaş,durur derecede geçtiğimde olmuyor.

ön amortisör değişti,rotlara rotillere bakıldı,rot balanscıya gidip salıncaklara ve diğer ön düzenlere baktırıldı,amortisör kulesi değişti.hiçbir şekilde sorun çözülemedi.direksiyon kutusu denildi,ancak direksiyon kutusu olsa ön sol taraftanda ses gelmesi lazım değilmi?.lütfen bu sorunum hakkında bilginize önerinlerinize yardımınıza ihtiyacım var.

direksiyon kutusuda bir ihtimal dahilinde. illa sol taraftan da yapacak diye bir şey yok. sağ tıkırtı burcunda aşınma olabilir. genelde bu tarif ettiğiniz şekildeki sesler amortisörlerden ve tablalardan gelir. sorun bunlarda değilse detaya girilmelidir. direksiyon kutusu, aks orta bilyası, üst motor kulağı kontrol edileceklerin başında gelir. bu arada da hiç ummadığınız bir şeyde olabilir. sert zıplamalarda şaseye vuran herhangi bir trim parçada ses yapabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Benim aracımda da  ön sağ tarafından gelen lakır lukur sesleri 2 aydan beri beni rahatsız etmekteydi. İzmir çiğli oto sanayiinde Özel EGE FIAT servisine Yağ değişimi sebebiyle gittiğimde şikayetlerimi ilettim. Onur usta alt takımları sıkarak hiç bir ses bırakmadı. Hem de; yağ değişimi+ Filtrelerin değişimi+Debriyaj pedalını bırakırken çıkan sesin giderilmesi de dahil olmak üzere 65 TL gibi bir işçilikle işimi halletti. Ellerine sağlık diyorum ustama..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

helal olsun öyle ustaya... tuttuğuma geçiriyim diyen bir kere iş yapar,ama böyle ustaya arkadaşlarını götürürsün,adam ileriye dönük bakıyor demekki tekrar helal olsn ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

helal olsun öyle ustaya... tuttuğuma geçiriyim diyen bir kere iş yapar,ama böyle ustaya arkadaşlarını götürürsün,adam ileriye dönük bakıyor demekki tekrar helal olsn ...

Evet ben de helal olsun diyorum ustama, her şeyin para olmadığını kendisi de sıkça ifade ediyor. Zaten bu nedenle işi başından aşkın. Ailemizin tamircisi gibi kendisi, bazen eşim bazen ben aracı bırakırız kendisine, şu ana kadar halledemediği ve bizi üzdüğü bir işi olmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben ısrarlı olarak boşluk var diyorum... Ama rotlarda, ama rotillerde ama başka bir yerde... Başka türlü o sesi duyamazsınız.

Kolay gelsin.

ve domestos haklı çıkar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...