Guest Yaşlı Kurt

Sunroof Bakımı

Bu konuda 53 ileti var

Eminim çoğunuz yapmışınızdır ama ben gene de paylaşıyım sizlerle sunroof un lastiklerini hafta sonu vazelinledim.güneş ışınlarına karşı işe yarıyor.yanmayı önlüyor.ömrü uzuyor lastiğin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eminim çoğunuz yapmışınızdır ama ben gene de paylaşıyım sizlerle sunroof un lastiklerini hafta sonu vazelinledim.güneş ışınlarına karşı işe yarıyor.yanmayı önlüyor.ömrü uzuyor lastiğin.

faydalı bir bilgi

hatta arasıra kopmresörlü hava tutup tozunu falan almak lazım sunroof`un..yoksa potansiyel bir tıkırtı yuvası orası..ben şimdi oraya kulak kesildim..sanki geliyor oradan da çıtırdı vs.

lastiklerinden şüphelenmiştim..özellikle şu izmire geçenlerde yağan çamurdan sonra yanlışlıkla bi kere açma gafletinde bulunduydum tüm toz toprak arkasına doluşmuştu..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ne zaman temizleyin desem unuturlar bu sunroof arasındaki kirleri oto yıkamacılar.

Vazelin işini de bilmiyordum en kısa zamanda uygulayacağım.

Bir de bugün otobüste giderken Mini de gördüm (bir ara Selman abi demişti sanırım) sunroof ta çok güzel bir perde yapmışlar.

Muhtemelen kuş pislemesine karşı :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçen bakımda sesler geliyor dedim herhalde lastikler artık sertleşmiştir diye.Usta bir silikon sprey gibi bir şey sıktı ama pek faydası olmadı gibi.Vazelin daha etkili olabilir.Deneyelim bakalım. ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

her yıkamada yıkamacıya bırakmayın siz silin lastikleri ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benimde en büyük şikayetim sunrofu açtığımda kenarlarda biriken herşey suratıma savruluyor,ayrıca vezalin işi kafama yattı teşekkürler hatırlatma için  O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benimde en büyük şikayetim sunrofu açtığımda kenarlarda biriken herşey suratıma savruluyor,ayrıca vezalin işi kafama yattı teşekkürler hatırlatma için  O0

çok sürme bu seferde yeni cilalanmış ayakkabı gibi toz tutar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

amaninnn guzularımızın vazelini kötü ellere geçip yanlış amaçlara hizmet etmek üzere.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

amaninnn guzularımızın vazelini kötü ellere geçip yanlış amaçlara hizmet etmek üzere.

amma fesatsınız yahu :2funny::D vazelini  lastik aksamın korumasında kilit mekanizmasında cildi yumasatmakta kullanabilirsiniz her konuda işe yarar dedim 8)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

haaaaa!!!!!!!!!!!!!!anladım ben onuu..

hah şöleee kalbini temiz tut :2funny: :2funny: :D;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Vazalin topuktaki çatlağada iyi gelir  :D

dedikya işe yarar her konuda :2funny:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.