mazda3barisss

Aracın Altı Sürtünce TCS Işığı 10 Saniye Kadar Yandı

Herkese merhaba .. Bugün piknik sevdasıyla çıktığımız yolda can sıkıcı bir durumla karşılaştık .. Çukurlu olan bi yere girdik ve müthiş yağmur yağıyordu .. vites d de hiç gaza basmadan tın tın tın gidiyorduk dikkatli olarak fakat o kadar derin olacağını sanmadığımız ama geçmek zorunda olduğumuz çukurda lap diye :kafa: hem ön alt hemde arka alttan araba altını vurdu müthiş bi iç acıtan ses çıktı :( ve tcs ışığı 10 saniye boyunca yandı sonra söndü yağmurda inip altına bakamadım acaba herhangi bir şey ve ya sorun olmuşmudur :( abs kablolarıyla ilgili , dsc tcs ile ilgili , ön rotlar yada arka z rotlarında bir sorun oluşmuşmudur :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Herkese merhaba .. Bugün piknik sevdasıyla çıktığımız yolda can sıkıcı bir durumla karşılaştık .. Çukurlu olan bi yere girdik ve müthiş yağmur yağıyordu .. vites d de hiç gaza basmadan tın tın tın gidiyorduk dikkatli olarak fakat o kadar derin olacağını sanmadığımız ama geçmek zorunda olduğumuz çukurda lap diye :kafa: hem ön alt hemde arka alttan araba altını vurdu müthiş bi iç acıtan ses çıktı :( ve tcs ışığı 10 saniye boyunca yandı sonra söndü yağmurda inip altına bakamadım acaba herhangi bir şey ve ya sorun olmuşmudur :( abs kablolarıyla ilgili , dsc tcs ile ilgili , ön rotlar yada arka z rotlarında bir sorun oluşmuşmudur :(

Kafani mesgul etme, ilk firsatta bir serviste lifte aracin altini incelesinler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çukura girdiğinde bir lastik boşta kaldıysa dönmeye devam etmiştir araba sarıyor sanmıştır tcs devreye girmiştir diye düşündüm. bence bişey yoktur ama arkadaşlara katılıyorum git bi lifte kaldır nolur nolmaz. Geçmiş olsun barış

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Son günlerde bu olayı çok yaşıyorum seyir halindeyim fakat araç patinaj çekmediği halde bu ışık kala kalıyor böylece :( kenara çektim hemen kontağı kapatıp açtım söndü test amaçtı yokuşta patinaj çekmeye çalıştım hızlı hızlı yandı söndü patinaj çekmeme izin vermedi sistem çalışıyor fakat bu ışık neden kala kalıyor :( sensör mü bozuldu yada dsc abs ile ilgili bir durummu bu :(

QX2nJV.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abs de sikinti olsa abs isigi yanar. Esp veya tcs ile ilgili problem gibi fakat bilgisayardan baktirmak lazim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ilk altini vurdugunda kablolara falan bir zarar gelmiste olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bir sorun olduğunu zannetmiyorum. tcs çekişle ilgili olarak teker boşa düştüğünde ya da bi tanesi "dengesiz" davrandığında ya da davranmak zorunda kaldığında devreye giren bir şey. muhtemelen yol köyü olunca ve altını vurunca ki bu şu demektir  ağırlık merkezinin ani değişmesi ile tekerlerden biri boşa düşmüştür, tcs devreye girmiş sonra da sorun devam etmeyince devreden çıkmıştır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Isigin surekli yanmasi normal degil. Ya siz manuel olarak devreden cikaracaksiniz yada bir ariza vardir. Normal calisma seklinde devreye girdigi anda hizli hizli yanip soner.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.