Jump to content

Yeni Mazda3'te HYBRID ve CNG Sürprizi mi Geliyor ?

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda Japonya tarafından dün yayınlanan bir haberde Mazda'nın Tokyo Motor Show'da Mazda3 için HYBRID ve CNG seçenekli motorları da sergileyeceğini duyurdu. Bu motor seçeneklerinin Avrupa / Türkiye pazarına sunulup sunulmayacağını henüz bilmiyoruz ama duyuruluyor olması bizler için en azından gelebileceği anlamını taşıyor.

SKYACTIV-HYBRID

The hybrid models pairs an electric motor with a specially-designed 2.0-liter SKYACTIV-G gasoline engine. It realizes both exhilarating driving performance and outstanding fuel economy performance of 30.8 km/L under JC08 test mode.

Mazda3 SKYACTIV-CNG Concept (reference exhibit)

Demand for CNG-powered vehicles is increasing all over the world and the SKYACTIV-CNG Concept adopts a dual fuel system that runs on both gasoline and CNG. CNG engines must burn fuel at high pressure and because the SKYACTIV-G gasoline engine already achieves a high compression ratio it can easily be modified for CNG with only minor modifications. Vehicles with CNG engines reduce emissions by about 20 percent compared to those with gasoline engines of the same displacement. Mazda proposes the Mazda3 SKYACTIV-CNG Concept as a potential way to offer driving pleasure to even more customers around the world while reducing impact on the environment at the same time.

http://www.mazda.com/publicity/release/2013/201310/131021a.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tüketimde/emisyonda çıtalar yükselince ihtiyaç oldu CNG veya elektrik motor desteği..

CNG ye basitçe dönüştürülmesi bana moral verdi, LPG de takılabilir sanırım böylelikle...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında Türkiye'de CNG istasyonlarıda olsa o da kullanılabilir hem yakıt olarak daha ucuz ama kullanılırsa kesin bir iki vergi koyarlar oda pahalanır :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında Türkiye'de CNG istasyonlarıda olsa o da kullanılabilir hem yakıt olarak daha ucuz ama kullanılırsa kesin bir iki vergi koyarlar oda pahalanır :)

Katılıyorum , bu kadar vergi zorlamasına karşı birilerinin gaza gelip yeter uleyn diye şu elektrikli Türk otomobili icat etmesini bekliyorum o yüzden :D Ne sevap kazanır ama varya :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

CNG'nin depolama sorunu yok muydu ? Sanki menzili çok uzun olmadığı için büyük depolar kullanmak zorunda kalıyor diye biliyorum ama gelişmeler olduysa onu takip etmediğim de ortada :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...