Jump to content

2003 Model Mazda6 Far

ScrpnKng

Tavsiye Edilen Mesajlar

2003 model Mazda 6 Hatcback 2.0 aracım için elektrikli sağ-sol Far, Sağ kapı bose hoparlör, alt şanzuman (motor) takozu ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ercüment bey forumu hep bir şeyler aramak/istemek için kullanmasak !!

İstediğiniz parçaları temin etmek için iki yol var; çıkmacılar ve yetkili servis...

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Uyarınız için teşekkür ederim Veli Bey. Ancak Antalya'da bu aracın parçalarını bulmak biraz zor. hatta biraz değil çok zor. Servis de ciddi rakamlar istiyor. Dışarıdan 190 TL ye bulduğum bir parçaya 614 TL + KDV fiyat istediler. Bunu bilerek servise gitmek de kendimi kötü hissettiriyor. Malum sebepler. Şunu da özellikle belirtmek isterim ki, bugüne kadar yazdıklarıma zaten cevap alamadım. Ayrıca iş yoğunluğumdan dolayı da çok fazla vaktim yok araştırmaya. Buradan talep etmemin de yanlış olduğunu hiç düşünmedim. Bu forum Mazda seven/kullanan kimselerin birbirine yardım etmesi ve destek olması için değil mi? Benim sorunlarım da bunlar. Sizler için de sorun teşkil ediyorsa bu yazdıklarım, öncelikle özür dilerim bir daha da teşebbüste dahi bulunmam. Teşekkür ederim. Saygılar...

Kolay Gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende size teşekkür ediyorum;

1-Tepkim şahsınıza değil

2-Forum evet mazda sevenlerin buluşma noktası ama siz galiba aracınızı sevmiyorsunuz ki, sık sık bizimle forumda değilsiniz, ben size yardım edeli 1,5 ay olmuş ama siz bu yardımı yeni okuyup cevap veriyorsunuz,

3-Benim için sorun teşkil eden şey sizin gibi bir araca sahip olup bu araç ile ilgili tecrübelerin paylaşılmamasıdır, yoksa buradan (forum kuralları çerçevesinde) istediğiniz şeyi talep edebilirsiniz, dili döndüğünce bilgisi olan cevap verir,

4-Size sunduğum iki seçenek (çıkmacılar ve servis) haricinde başka bir seçenek yok maalesef, bu iki seçeneği araştırmak için vakit bulamıyorsanız forum ve üyelerin yapacağı çok fazla bir şey yok bence, sanal alemde o kadar çok çıkmacı ve yedek parça satan yer varki iş sadece araştırmaya kalıyor

5-Yazdıklarım sadece beni bağlar, forumun genel görüşü gibi algılanmasını istemem, çünki; yönetici veya mod vs. değilim,

6-Siz ve benzeri üyelerimizi forumda daha aktif, daha paylaşımcı görmek istiyorum yanlış anlaşılmak istemem.

Saygılar benden, kazasız günler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) Öncelikle maddeler halindeki açıklamalarınız için teşekkür ederim. Ancak daha önce yazmadığım bazı detayları da vermek isterim. Aracımı özel servise götürdüm. Emin olun bana yardımcı olamadılar. En basit "alt motor kulağı" için uzun bir süre araştırma yaptılar ama maalesef onlar dahi temin edemediler. Onların bulamadığı bir parça için ben de araştırma yaptım ama maalesef yok. Ben de buradan talep etmeyi son çare olarak uygun gördüm. Diğerleri ise acil olmayan ama olursa da almayı düşündüğüm yedek parçalar. Size 1,5 ay sonra cevap vermeme gelecek olursak eğer, haklısınız çok sık giremiyorum siteye. arada sırada siteye girdim ama kendi açmış olduğum konuya girmedim. daha çok güncel konuları okumaya çalıştım. Çünkü eğer konuya cevap yazılmış olsaydı mail olarak bildirimde bulunulurdu diye düşündüm. O nedenle de üzerinde durmadım. Tesadüfen girdim açtığım konuya ve tesadüfen gördüm yazınızı. Her zaman şunu söyler şunu benimserim... "Her gördüğün gerçek değildir; Her gerçek göründüğü gibi değildir..." tekrar teşekkür ederim. Saygılarımla.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir şeyi daha eklemek istiyorum, ben aracımın alt motor (şanzıman) takozunu değiştirttim. Ancak parçayı bulamayan arkadaşlar, torna ile içine uygun ölçülerde başka bir lastiği oturtmuşlar. Sağolsunlar yardımcı olmaya çalıştılar. Bunu inkar edemem. Ancak sanırım tornacı ters taktığı için kasma yapmış ve lastik tekrar kırılmış. Tabi bunları yaparken servisteki arkadaşımız, ne sebeple bilmiyorum ama akis-şanzıman bağlantısını da sökmüş. teknik bilgim çok olmadığı için yanlış ifadeler kullanıyorsam lütfen kusuruma bakmayın. daha sonra takarken şanzıman keçesinin içindeki yayı nasıl becerdiyse içine düşürmüş. yay içinde ezilmiş. ben bu şekilde aracımı kullanmaya devam etmişim. ama aradan bir kaç hafta geçmişti ki bazı tuhaflıklar hissetmeye başladım, doğru rot balansçı arkadaşımın yanında aldım soluğu. aracın altı tamamen yağ içerisindeydi. Hemen Mercedes servisindeki arkadaşımın yanına gittim. Eğer bir kaç gün daha gecikmiş olsaydım şanzıman yağı biraz daha boşalmış olsaydı "otomatik şanzıman" masrafı çıkacaktı başıma. Sağolsun keçeyi değiştirdi düzgün bir şekilde ve yağını ilave etti. Şu an bir sorun yok. İşimi şansa bırakmak istemiyorum artık. Parçaları kendim tedarik edeyim, bilen birine yaptırayım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...