thebaylo

Mazda 323 99 Model Abs Beyni

Arkadaşlar yaklaşık 1yıldır ara ara foruma göz atıyorum bir çok ustanın bilemediği sorunun cevabı burada var.

Benim sorunum kurban bayramından 2 gün önce sabah başladı. arabayı çalıştırdık Abs ışığı yandı ve stop etti araç. Bir süre uğraştık çalışmadı. Sonra sigortalar atmış düzelttik fakat Abs ışığı sönmedi ve Abs ışığı sürekli yanıyor. Aracı cihaza bağladık hata okuyamadık. Sonra foruma baktım Abs ışığı sürekli yanıyorsa sorun beyindedir yazıyor. Beyni söktük kül olmuş. Su almış ve kart baya bi yanmış.

Şimdi benim Abs beynine ihtiyacım var nereden ve nasıl temin ederim. Daha önce alan varsa nerden ne kadara aldı. Yardımcı olursanız sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

vallahi dostum fiyat hakkında bir fikrim yok fakat sorunun cevabını alabileceğin bir numara vereyim,

0535 822 98 98 engin bey otoveysel.

bu adamlara sorabilrisin,abs beyin tamiri olabiliyorsa tamirde yapıyorlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Bu kronik malesef abs beynine giren kablonun girdiği noktadan zamanla su girebiiyor. Aynı sorunları bende yaşadım benim beyin kül olmadı ama içine su almıştı ışıklar sürekli yanıyordu biraz müdahale ile kurtardım güzelce yalıtıp kapattım sorunsuz kullanıyorum. Beyin için ebay.co.uk adresine yoğunlaşın derim orada araba parçalayıp satan satıcılar var onlara sorun sürekli bol bol aratın taratın. Türkiye'de bulmanız zor bulsanız bile deli para isterler yurtdışından almanız karlı olacaktır. Yurtdışından çok komik rakamlara alabilirsiniz.

Üretici Naldec Oem no: BJ4A 43 7AZ

Konumu inceleyebilirsiniz

http://www.mazdaclubtr.com/29693/mazda-323f-abs-ve-airbag-isiklari-hakkinda/

Evet !!

Çoğu ustanın bilmediği bir konu daha...

Teşekkürler Oğuzhan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sorunun beyinde olduğunu sizin konudan bakarak ustaya söyledim. Bir parçacıda var orijinal çıkma 750tl ama yardımcı olurum dedi telefonda. Bütçeme göre pahalı ama araştıracaz artık. Bu arada benim beyin B25D 43 7AZ. Yurtdışında aradım satın alabileceğim bir yer bulamadım maalesef.

Engin Bey Otoveyseli de yarın bir arayıp sorayım.

Yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sizin araçta TCS (antipatinaj) yok sanırım o yüzden beyin modeli farklı ben sizin için biraz yurtdışı sitelere bakınayım. 750 TL çok yüksek bir rakam

Aynen TCS yok. Dediğiniz gibi yaptım ebay.co da ecu satan bir kaç kullanıcıya mesaj attım ama henüz cevap gelmedi.

post-8282-141695295959_thumb.jpg

post-8282-141695295965_thumb.jpg

post-8282-14169529597_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Beyni açtığınızda naldec yazan bir entegre var önemli olan o eğer onda yanma yoksa diğer devre elemanları bulunabilir tamiri mümkün olabilir anlayan bir elektronikçiye gösterdiniz mi?

Yanımda elektronikçi vardı. Kartın 3te1 i yanmış maalesef. Ama bu işle uğraşan ustalar bulup onlarada bi soracam. Tek ümidim 750 diyen düşerse fiyatı onu alabilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun. benim abs ışıgıda genelde yanıyor. bazen sönup tekrar yanıyor. oğuzhanın dediği gibi iyi bir yalıtıma ihtiyaç var bizim araçlarda. yeniden taktırdığınızda da iyi bir yalıtım yaptırmayı da unutmayın derim ben.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun. benim abs ışıgıda genelde yanıyor. bazen sönup tekrar yanıyor. oğuzhanın dediği gibi iyi bir yalıtıma ihtiyaç var bizim araçlarda. yeniden taktırdığınızda da iyi bir yalıtım yaptırmayı da unutmayın derim ben.

Sağolun. Eğer bulursam dediğiniz yalıtımı baya bi sağlam yapacam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar konunun üstünden epeyi bir vakit geçmiş fakat aynı sorun bende de var abs ışığı sürekli yanıyor... Elektronik bilgim var ve bir ustaya vermeden önce söküp kendim onarmaya çalışacağım fakat otomobil bilgim pek yok... 99 model mazda 323 de abs beyni nerede resim çekip atabilirseniz çok teşekkür ederim.... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.