Jump to content

Toyota Avensis 1.6 Elegant

cihan55
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Avensis 1.6 Elagant almayı dusunuyorum. 2004 model vergi dezavantajınada uğramıyor yılllık vergısı 363 oluyor. Araç hakkında yorumlarınızı beklıyorum.Çok Acil... Şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konforlu ve sağlam bir araç olduğunu bol bol okuyoruz forumlarda.

donanımı yeterli ve lpg ile uyumlu bir motoru var.

ama kronik sorunları hakkında bir bilgim yok.

genişlik ve konfor arıyorsanız çoğu kişinin tavsiye edeceği bir araç.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1,6 motor bu kasa için küçük kalıyor ve yakıt tüketimi fazla oluyor. Bu tarz bi araç düşünüyorsan temiz mazda6 bulmanı tavsiye ederim. Pişman olmazsın.

Arkadaşımda olan 1,6 avensisin (sıfır araç)  şehir içi 60 kuruş  :o benzin yaktığını söylemişti...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten Mazda 6 dusunuyordum amaparşa ve yedek servıs sıkıntısı ustune (2. elde onemlı,) 2.0 motor vergı dezavantajı oluyor                . Bu yuzden mazda 6 iyi fikir gibi değil. Sizin görüşkleriniz nedir araba ile ilgli

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten Mazda 6 dusunuyordum amaparşa ve yedek servıs sıkıntısı ustune (2. elde onemlı,) 2.0 motor vergı dezavantajı oluyor                . Bu yuzden mazda 6 iyi fikir gibi değil. Sizin görüşkleriniz nedir araba ile ilgli

Mantığın bu ise Corolla al derim, hiç olmadı Röno'ya yönel... Parçası bol, servisi bol ve servise uğrama sıklığı var, ikinci elde de altın gibi... İkinci el değerini zamanla servise verdiğin gerçeği de cabası...

:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Domestos abi arabayı çok araştırdım güzel araba bindim gezdim seyahat ettim. Almanyada yapılan araştırmalarda da sağlam çıkmıs hani sorunsuzlukla ilgli olrak yapılan araştırmada. Uzun süreli kullanıcılara sordum araştırdım..

Parçası ucuz olduğu için değil parça bulmadaki kolaylık bakımından söylüyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Domestos abi arabayı çok araştırdım güzel araba bindim gezdim seyahat ettim. Almanyada yapılan araştırmalarda da sağlam çıkmıs hani sorunsuzlukla ilgli olrak yapılan araştırmada. Uzun süreli kullanıcılara sordum araştırdım..

Parçası ucuz olduğu için değil parça bulmadaki kolaylık bakımından söylüyorum..

Peki bir kişi çıkıp sana; bu kasaya 1,6 motor düşük kalıyor fazla yakıyor demedi mi?

Birde işin bu boyutunu araştır, araç içine sindiyse neden alınmasın... Ama; senin mantığın bu aracı hemen elden çıkarayım, ikinci el piyasası hızlı olsun, parçası bulunsun diyorsan Avensis de yanlış tercih oluyor, sana bu yüzden Mazda6 dedim... En azından servisin yolunu unutursun...

Bilmem aradaki nüansı anlatabildim mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de araç çok yakıyor ve 1.6 motor bu kasayı kaldırmıyor diye duymuştum. Ancak kullanıcısıyla hiç muhattap olmadım. Aracını satanlardan biri yakıt konusunda aşağıdaki ifadeleri yazmış. Belki yönlendirici olabilir.

"Araç uzun yolda çok ekonomik. inanması zor ama ben 160 kuruş a kadar düşürdüm. en son geçen hafta izmirden samsuna 110 - 120 km hızla toplam 945 km yaptım ve 180 tl lpg aldım. şehir içi seri kullanılmazsa 200 kuruş yakıyor. "

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de araç çok yakıyor ve 1.6 motor bu kasayı kaldırmıyor diye duymuştum. Ancak kullanıcısıyla hiç muhattap olmadım. Aracını satanlardan biri yakıt konusunda aşağıdaki ifadeleri yazmış. Belki yönlendirici olabilir.

"Araç uzun yolda çok ekonomik. inanması zor ama ben 160 kuruş a kadar düşürdüm. en son geçen hafta izmirden samsuna 110 - 120 km hızla toplam 945 km yaptım ve 180 tl lpg aldım. şehir içi seri kullanılmazsa 200 kuruş yakıyor. "

işin doğrusu o kasa ağırlıgında ve o motor hacmindeki bir aracın 20 kuruş yakacağına inanmıyorum, neredeyse 20 kuruş yakan bir araç kalmadı gibi geliyor bana, en kötü bir hesapla benzinle 8 lt yakan bir oto lpg ile 10 lt yakar buda ankara şehir içi lpg fiyatı ile şu an 2.50 tl den 10lt *2.50  = 25 tl yaparki oda 25 kuruşa denk gelir , ısınırken yakacağınız benzinde cabası, ha sürekli kullandığınız yer uzuzn yol gibi ve trafik yoksa belki biraz daha düşer...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu yorumu yazan arkadaşla görüştüm ben Samsun da 195 lira yakmış araç hatta aracınıda sürdüm 3 ısık geçtik 5 km falan yaptık beraber araba çok konforlu ve guven verıyor ıcı cok ferah Elagant modelıydı ıc dosemme ve malzeme kalıtesı çok ıyı bır araç bızzat şahit oldum. Araç performansı ideal bence ıkı ısık arasında 140 geldı hemen basınca gıdıyor basınca yakıyor gaza cok yuklenme dedı sahıbı :) :) Şuana kadar 20-25 kısı ıle gorustum 6 avensıse baktım 4 tanesı bınıcıydı hepsı ust model avensıs almayı dusunuyordu..

Birde corolla bu arabaya gore neden daha cok Türk mantıgı ıle tutuluyor dıye sorayıum. saçmalık ya bana gore

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki bir kişi çıkıp sana; bu kasaya 1,6 motor düşük kalıyor fazla yakıyor demedi mi?

Birde işin bu boyutunu araştır, araç içine sindiyse neden alınmasın... Ama; senin mantığın bu aracı hemen elden çıkarayım, ikinci el piyasası hızlı olsun, parçası bulunsun diyorsan Avensis de yanlış tercih oluyor, sana bu yüzden Mazda6 dedim... En azından servisin yolunu unutursun...

Bilmem aradaki nüansı anlatabildim mi?

Domestos abı mazda 6 2.0 motor yıllık verısı 1000 lira oluyor bu arabanın ıse 360 lıra yıllık verıgısı arada 700 lıra varya 700 lıralık gaz atar gezerım dıye dusunsem mesela nasıl olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işin doğrusu o kasa ağırlıgında ve o motor hacmindeki bir aracın 20 kuruş yakacağına inanmıyorum, neredeyse 20 kuruş yakan bir araç kalmadı gibi geliyor bana, en kötü bir hesapla benzinle 8 lt yakan bir oto lpg ile 10 lt yakar buda ankara şehir içi lpg fiyatı ile şu an 2.50 tl den 10lt *2.50  = 25 tl yaparki oda 25 kuruşa denk gelir , ısınırken yakacağınız benzinde cabası, ha sürekli kullandığınız yer uzuzn yol gibi ve trafik yoksa belki biraz daha düşer...

uzun yolda yakabılır adam gaza yuklenmezse her araba az yakar gıbı gelıyor bana :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Domestos abı mazda 6 2.0 motor yıllık verısı 1000 lira oluyor bu arabanın ıse 360 lıra yıllık verıgısı arada 700 lıra varya 700 lıralık gaz atar gezerım dıye dusunsem mesela nasıl olur

Sen buraya düşüncelerimizi sormak için konu açtın bizler de yazdık... Bu aracı almak istiyorsan sorun zaten yok, hayırlı olsun... MTV'ye vereceğim parayı fazla fazla yakarım daha iyi diyorsun... Mantıklı da, ancak keşke yaksa da tad verse... Rampada, sollama yaparken sana sıkıntı olacaktır, dediğim gibi bu tarz bir şey düşünüyorsan 2,0 motordan aşağısı seni tatmin etmeyebilir, ama diğer türlü düşünüyorsan bu segmentte bir araç sadece gösteriden ibaret olur...

Ben bildiklerimi yazdım o kadar. Mantıklı olarak o cüssedeki bir kasaya düşük beygir ve hacimdeki motor yetmez ve fazla yakar... Yakıyor da zaten.

Gerisi senin bileceğin iş, bize hayırlı olsun demek düşer...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biz mazdacıyıh toyota bilmeyih :jedi::D

Avensis hakkındaki yakıt tüketimi sorularınızı toyotaclubtr'ye sorarsanız çok daha doğru bilgiler elde edebilirsiniz..

Benim şahsi fikrim, bu kasa avensisler toyota'nın şuana kadar çıkardığı en şık ve kaliteli hissettiren avensislerdi. Ben birkere binmiştim ve çok beğenmiştim. Rengi de ayrı bir güzel :D avensis, avrupada satıldığı için corolla gibi dandik değil diye düşünüyorum avensiste çok daha güvenli hissedersiniz kendinizi :D

Ama bana sorarsanız bu fiyata 2007 model focus ghia tdci almak daha mantıklı gelir.. Bu benim fikrim ama kesinlikle düz vites olanı.. Çünkü 1.6 dizel otm olanları arızalı.. Eğer benzin+lpg istiyorsanız 2008 yılı focus ghiaların fiyatları daha da düşüyor diye biliyorum..

Bu fiyata 2004 model bir avensis almaktansa 2007 model focus ghia almak bana daha mantıklı geliyor. 2007 model ghialar focusa adeta sınıf atlatmıştır gözümde. Aynı zamanda yıllar önce kullamdığımız bir otomobildi :D

Düşünürseniz benim naçiziane fikrim bu ama avensis te her türlü çok kaliteli bir otomobil..

2007-ford-focus-interior.jpg

Focus.jpg

59489-toyota-avensis-4910.jpg

Toyota-Avensis_2007_photo_29.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sen buraya düşüncelerimizi sormak için konu açtın bizler de yazdık... Bu aracı almak istiyorsan sorun zaten yok, hayırlı olsun... MTV'ye vereceğim parayı fazla fazla yakarım daha iyi diyorsun... Mantıklı da, ancak keşke yaksa da tad verse... Rampada, sollama yaparken sana sıkıntı olacaktır, dediğim gibi bu tarz bir şey düşünüyorsan 2,0 motordan aşağısı seni tatmin etmeyebilir, ama diğer türlü düşünüyorsan bu segmentte bir araç sadece gösteriden ibaret olur...

Ben bildiklerimi yazdım o kadar. Mantıklı olarak o cüssedeki bir kasaya düşük beygir ve hacimdeki motor yetmez ve fazla yakar... Yakıyor da zaten.

Gerisi senin bileceğin iş, bize hayırlı olsun demek düşer...

Görüşlerin için teşekkür ederim Domestos abi:) Haklısın 1.6 motor bırde LPG taktırınca düşük kalabilir gerçekten ama maddiyatı 2.0 çok zorlar gibi..

Çok teşekkür ederim değerli görüşleriniz için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biz mazdacıyıh toyota bilmeyih :jedi::D

Avensis hakkındaki yakıt tüketimi sorularınızı toyotaclubtr'ye sorarsanız çok daha doğru bilgiler elde edebilirsiniz..

Benim şahsi fikrim, bu kasa avensisler toyota'nın şuana kadar çıkardığı en şık ve kaliteli hissettiren avensislerdi. Ben birkere binmiştim ve çok beğenmiştim. Rengi de ayrı bir güzel :D avensis, avrupada satıldığı için corolla gibi dandik değil diye düşünüyorum avensiste çok daha güvenli hissedersiniz kendinizi :D

Ama bana sorarsanız bu fiyata 2007 model focus ghia tdci almak daha mantıklı gelir.. Bu benim fikrim ama kesinlikle düz vites olanı.. Çünkü 1.6 dizel otm olanları arızalı.. Eğer benzin+lpg istiyorsanız 2008 yılı focus ghiaların fiyatları daha da düşüyor diye biliyorum..

Bu fiyata 2004 model bir avensis almaktansa 2007 model focus ghia almak bana daha mantıklı geliyor. 2007 model ghialar focusa adeta sınıf atlatmıştır gözümde. Aynı zamanda yıllar önce kullamdığımız bir otomobildi :D

Düşünürseniz benim naçiziane fikrim bu ama avensis te her türlü çok kaliteli bir otomobil..

2007-ford-focus-interior.jpg

Focus.jpg

59489-toyota-avensis-4910.jpg

Toyota-Avensis_2007_photo_29.jpg

Focus ghia da güzel bir fikir olabilir daha önce ghia donanımına binmedim hiç sadece 1.6 tdcıleribnçok canlı  çalıştığını duymustum. Birazda ghia araştırayım:)

Haklısınız Mazda forumunda toyota soruyorum :)  Toyotacılarada sormadım daha ama sizinfikirlerinizi almak istedim. Buradan o kadar değişik bilgiler öğreniyorum ki bu konuda da değerli görüşlerinizle yardımcı olacağınızı düşündüm. Mazda almak isterdim ama arabayı borçlu alacağım ve sinop ta çalışıyorum. Memleket samsun ama samsunda bile mazda servisi yok:(:(:(  Maddiyattan dolayı mecburum..

Daha araba almaya tam karar vermedim belki askerden sonra alırım  bilmiyorum ama ilerde  inşallah Mazda 6 ya bineceğim : )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Focus ghia da güzel bir fikir olabilir daha önce ghia donanımına binmedim hiç sadece 1.6 tdcıleribnçok canlı  çalıştığını duymustum. Birazda ghia araştırayım:)

Haklısınız Mazda forumunda toyota soruyorum :)  Toyotacılarada sormadım daha ama sizinfikirlerinizi almak istedim. Buradan o kadar değişik bilgiler öğreniyorum ki bu konuda da değerli görüşlerinizle yardımcı olacağınızı düşündüm. Mazda almak isterdim ama arabayı borçlu alacağım ve sinop ta çalışıyorum. Memleket samsun ama samsunda bile mazda servisi yok:(:(:(  Maddiyattan dolayı mecburum..

Daha araba almaya tam karar vermedim belki askerden sonra alırım  bilmiyorum ama ilerde  inşallah Mazda 6 ya bineceğim : )

Biz de 2007 model ghia 1.6 tdci cvt vardı. Fordlardan hiç hoşlanmayan babam bile büyük zevkle sürüyordu fakat cvt şanzımanlar arıza çıkardığı için 4 ay serviste kalmıştı..

Donanım olarak günümüzdeki c segmenti araçlarından bile daha doluydu diyebilirim. Elektrikli sürücü koltuğu derinlik ayarı, yolcu koltuğu derinlik ayarı, elle kurulabilen follow me home özelliği de varmış.. Onun dışında motor yalıtımı da makyajlı focuslardan çok daha iyiydi..

Biz cvt şanzıman arızası dışında çoook memnunduk.. Ben tavsiye ederim..

Performanslı ve ekonomikti. Oldukça da konforluydu. Donanım olarak ta oldukça full.. Avensisten 3 yaş daha genç..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında daha genç bir araca binmek daha mantıklı ama arada da segment farkıvar. Boyum zaten uzun 1.89 :) c segmentınde içim daralıyor benim hele arka koltukları saymıyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...