Jump to content

Jant ve Lastik Değişiminden Sonra Direksiyon Sertliği Sorunu

ilkerkeskin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar herkese merhaba sitede yeniyim.bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. aracım 72 binde 2011 model mazda 3 hb linkte attığım jant ve lastikleri 1.5 ay önce taktırdım 1 hafta öncesine kadar hiç sorun yoktu ama şuan direksiyonda sertlik var birde spor yay taktırmak istiyorum servisteki yaydan mı taktırayım yoksa eibach 3,5 yay mı taktıratım yardımcı olursanız sevinirim tşkler. herkese selamlar

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-17-inc-jant___vossen-cv3_vw-golf_passat-5x112___muzaffer-ticaret-140191418/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-225.45r17-lastik___deestone-performans-r302___muzaffer-ticaret-142040514/detay/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

205 ten 225 genişlikteki lastiğe geçtiğiniz için biraz sertleşme olabilir direksiyonda ama baktırmakta fayda var birde bayiilerde satılan yay zaten eibach 3.5cm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu hakkında bir bilgim yok ama jantlar çokkk güzel..

aracınızda nasıl durudugunu merak ettim. yokmudur hiç foto falan :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

205 ten 225 genişlikteki lastiğe geçtiğiniz için biraz sertleşme olabilir direksiyonda ama baktırmakta fayda var birde bayiilerde satılan yay zaten eibach 3.5cm

balans ayarı yaptırıcam titremede var biraz belki o zaman düzelir aşırı sertlik yok ama orjjinal jant ve lastiği ile daha yumuşaktı buna alışıcaz artık :) takılırken yapıldı ama bir de jant ve lastiği biraz kullandıktan sonra balans ayarı yaptırmak gerekiyomuş ne kadar doğru bilmiyorum da ? yayı servisten sipariş edicem o zaman, tek korkum 225 yanak olduğu için 4 kişi fln binince inş sürtmez..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu hakkında bir bilgim yok ama jantlar çokkk güzel..

aracınızda nasıl durudugunu merak ettim. yokmudur hiç foto falan :)

tşkler.. jantları bende çok beğenerek aldım araç beyaz olduğu için iyi durdu  aracım şuan sanayide pasta cila boya koruma yapılıyor çıktığı zaman atıcam fotolarını yayı taktırdıktan sonra  daha iyi görünecek die düşünüyorum bakalım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar herkese merhaba sitede yeniyim.bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. aracım 72 binde 2011 model mazda 3 hb linkte attığım jant ve lastikleri 1.5 ay önce taktırdım 1 hafta öncesine kadar hiç sorun yoktu ama şuan direksiyonda sertlik var birde spor yay taktırmak istiyorum servisteki yaydan mı taktırayım yoksa eibach 3,5 yay mı taktıratım yardımcı olursanız sevinirim tşkler. herkese selamlar

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-17-inc-jant___vossen-cv3_vw-golf_passat-5x112___muzaffer-ticaret-140191418/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-225.45r17-lastik___deestone-performans-r302___muzaffer-ticaret-142040514/detay/

Merhaba hoş geldiniz öncelikle.

Çok normal sertleşmesi çünkü 225 taban ve markasını hiç duymadığım bir lastik var, yanakta stock lastiklere göre ince sayılabilecek 45, bırakın direksiyonu, aracın genelinde sertlik hissetmeniz çok normal.

Bir de yay takarsanız ki Son İrlandalı da coilover, bende 40mm Vogtland yay var iyice sertlikten yakınırsınız. Fakat görüntü çok daha hoşunuza gider.

Yardımcı olabileceğim bir konu olursa yanıtlarım memnuniyetle.

Sevgiler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bijon araliklari bizim guzulara uygunmu bildigim kadari ile bizim olcu 5x114.3 eger uyuyorsa alternatif vizorunu genisletebiliyorum. Sorum o yuzden bir de lastikleri merak ettim fiyat performans nasil

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 15" 195 den 17" 205 e geçtim ve hissettim sertliği. Sendeki çok normal bir durum :)

bu duruma alışıcaz o zaman napalım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba hoş geldiniz öncelikle.

Çok normal sertleşmesi çünkü 225 taban ve markasını hiç duymadığım bir lastik var, yanakta stock lastiklere göre ince sayılabilecek 45, bırakın direksiyonu, aracın genelinde sertlik hissetmeniz çok normal.

Bir de yay takarsanız ki Son İrlandalı da coilover, bende 40mm Vogtland yay var iyice sertlikten yakınırsınız. Fakat görüntü çok daha hoşunuza gider.

Yardımcı olabileceğim bir konu olursa yanıtlarım memnuniyetle.

Sevgiler

tşk ederim bilgilendirdiğiniz için aklıma taklan şeyleri burdan araştırıp bulamadıklarımı soruyorum. aslında 205 veya 215 alıcaktım lastiği ama bu janta 225 oluyomuş ne kadar doğru bilmiyorum. yay taktırıcam 1 ay içinde görüntüsü daha hoş olsun istiyorum eğer çok sert olursa en yumuşak olucak lastiğe karar verip alırım die düşünüyorum mazda aşkı sonuçta :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bijon araliklari bizim guzulara uygunmu bildigim kadari ile bizim olcu 5x114.3 eger uyuyorsa alternatif vizorunu genisletebiliyorum. Sorum o yuzden bir de lastikleri merak ettim fiyat performans nasil

bijon aralıkları uygun lastikleri izmir balçovadan aldım 650 lira gayet uygun marka olarak duyulmamış ama performansı gayet iyi bu jant ve lastikleri taktıktan sonra araç hafifledi sanki daha iyi çekiyo memnunum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bijon aralıkları uygun lastikleri izmir balçovadan aldım 650 lira gayet uygun marka olarak duyulmamış ama performansı gayet iyi bu jant ve lastikleri taktıktan sonra araç hafifledi sanki daha iyi çekiyo memnunum

teşekkür ederim cevap için.

RX8 in replikasını akıl edip yapsalar 17''-18'' keşke alıp taksak.

çıkma aramaktan başım döndü ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim cevap için.

RX8 in replikasını akıl edip yapsalar 17''-18'' keşke alıp taksak.

çıkma aramaktan başım döndü ;D

aynen benimde çok hoşuma gidiyo ama nerdee :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...