EgeG

Yeni Mazda3 MPS 4x4 ve Atmosferik mi Olacak ?

http://wot.motortrend.com/we-hear-next-gen-mazdaspeed3-could-benefit-from-awd-418011.html

Yazıda yeni 3mps için yeni bir motor geliştirilmekte olabileceği yazıyor.

Onun dışında yüksek torktan dolayı direksiyonun ani hızlanmalarda yön değiştirme problemini tork limitörü bile kesmediği için bu problemi 4*4e aktararak çözümlemeyi planlayanilirlermiş.

Ve yeni mazda3 atmosferik bir üniteye sahip olacakmış :D 2.0 200hpden bahsediliyor.

http://wot.motortrend.com/should-the-next-mazdaspeed3-be-naturally-aspirated-wpoll-385621.html#axzz2i73KdK1C

2.0 200 hp atmosferik 4*4 mazda3 mps geliyor sanırsam :D bir yerden mazda6 mps'in de geri geleceğini duydum :D

Mps efsanesi yeni motorlarla geri gelecek gibi :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yeni mpslerin çok yakında geleceği kulağıma gelen duyumlar arasında :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yeni mps yeni nesil dizel skyactiv motora sahip olacak.Kaç hp olacağınıda biliyorum ama sürpriz olsun :) Kuvvetle muhtemel ülkemize gelmeyecek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2.0 üstü abuk vergi dilimine girmediği sürece ben varım:) Varsın 200 beygir olsun. Gereksiz turbo maliyetini de 4*4 için falan harcasınlar işte ne güzel:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bana 2.0 200 hp atmosferik pek inandırıcı gelmemişti ama gerçeklik payı olabilir tabi bilemeyiz  :geyik:    2.2 skyd ile fazla güç çok daha rahat elde edilebilir sonuçta yarış arabalarında sky-d 400 hp 2.2 L var :D aynı motor 400 hp bile üretebildiğine göre mps için yeterli gücü rahatlıkla elde eder ama şu dizel sesi ve ve düşük devirliliğini benzinli hothatch rakiplerine göre nasıl telafi eder bilemem :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benzinlinin zevki her zaman ayrıdır. MPS de dizel kullanması enteresan olmuş. Benzinli de yüksek devirde motorun o tiz sesini duymak kulağa hoş geliyor. Dizel de ise bi an önce vites değiştireyim de araç bağırmasın modunda oluyorsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.