cihan55

Mazda 626 Almayı Düşünüyorum

Arkadaşlar araba maceram devam ediyor. Yeni atandığım için düşük model araçlar almamaya karar verdim. Zaten o kadar param da yok :D :D

Evden okula okuldan eve arada da hafta sonları 200 km uzaklıktaki Si,nop ve Samsun a gezmeye gireceğim bir araç almaya karar verdim:)

Mazda 626 güzel bir fikir gibi geliyor. Forumları ve kullancı yorumlarını okudum bazı arakdaşlar  sıkıntı yaşamışlar  memnun kalmamışlar..

Sizin değerli görüşlerinizi almak istiyorum. Aracını satmayı düşünen arkadaşlar varsa heberim olursa sevinirim. ;

Değerli yorumlarınızı merakla bekliyorum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi fiyatı 6000-7000 arası bir şey bakıyorum ya ::) Bu araba bana fazla kaçar :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi fiyatı 6000-7000 arası bir şey bakıyorum ya ::) Bu araba bana fazla kaçar :)

Dikkat et o fiyatlara buldukların seni üzmesin... Allah gönlüne göre versin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

6-7000 arası bulduğun arabadan çok şey bekleme. Allah gönlüne göre versin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

6-7000 arası bulduğun arabadan çok şey bekleme. Allah gönlüne göre versin.

Beklemekten ziyade üzerine koymak için hazırlıklı olmak gerekli, vakti zamanında ucuz olsun diye aldığım aracın bakımı için fiyatının üzerine yarısından fazla koymamı gerektirdi, satarken de aldığım fiyata zor sattım...

Bu işler maalesef böyle, alırken kazanmak gerekiyor... Hele hele mazda alacaksan temiz ve kurcalanmamış olacak ki, aldığın fiyatın üzerine ekleme yapmayasın. Dolayısı ile gerçek değerinde araç almalısın...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Okula gidip gelebileceğim bir arac almayı dusunuyorum. mantıklı değil mi acaba ya kafamm karıstı bir an domestos abı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

6-7 arası bakıyorsanız sanırım 90-91 model kasalara bakıyorsunuz. ben aracımı 6 bine almıştım yaklaşık 2 bin lirada masraf yaptım. şu an memnunum gündelik kullanıyorum. hatta bayağı bir uzun yolda yaptım. temizini bulursanız sizi üzmez ama tabiiki eski araç masraf çıkarabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Okula gidip gelebileceğim bir arac almayı dusunuyorum. mantıklı değil mi acaba ya kafamm karıstı bir an domestos abı

Kafan karışsın diye yazmıyorum ben... Yardımcı olmak ve hata yapmamak adına tecrübe paylaşımı yapıyorum...

Mürsel'in yapmış olduğu masrafa ufak tefek kendi işçiliği sanırım dahil değil ve elinin altında ulaşabileceği parça deposu (istanbul) bulunmakta...

6-7 bin liraya masraf yapılabilecek bir aracı ucuz diye alırsan, ileride yapacağın masraf ve can sıkıntısı ile bu sana 10 bin lirayı bulabilir, bu kriterleri göz önünde bulundur...

Bazı üyelerimiz gibi (miskinn-mürsel balcı-oktay toker) ben bu işten hem zevk alıyorum hemde uğraşırım diyorsan o zaman işin boyutu farklı olur ve araç sana sıkıntı yaratmaz.

Takdir senin...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben aracımı Çanakkale de Mühendis arkadaştan aldım. 9400 TL araç değişensiz sağ ön çamurluk,kapıda 5cm yüksekliğinde macun var komple dıştan boya yaptırdım 1600 TL bir iki düzeltmede yapıldı..

Ön salıncaklar (rotilli) 140 tl

Yağ bakımı : 100tl

klima gazı: 65 tl

Ön arka fren balataları hidrolik yağı: 90 tl

karter conta : 20 tl

bujiler: 18 tl

195/70/14 pe...s 4 adet yaz lastiği rot balans: 600tl

harcadım ve daha da harcıyorum 7000 E  aldığın 12-13 bulur benden söylemesi....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.