Jump to content

Mazda CX-5 mi Mazda6 mı?

incirinaltı
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Birbirinden farklı kulvarlar olduğunu biliyorum ama birinin diğerine artıları eksileri neler merak ediyorum.Çünkü bir dahaki arabam CX5 powwer benzinli ya da mazda 6 benzinli olacak inşallah. Bu konuda çok bilgili kişiler mevcut bu forumda. Ben mazdanın sitesinde karşılaştırma yapmak istedim,bişey anlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 65
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Fotifoti

7

• domestos

9

• mtutun

7

• incirinaltı

10

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Yanlış anlamayın lütfen, bu tip mukayeseleri, anlamsız ve ciddiyetsiz buluyorum. İki farklı segmentte otomobil, neden kıyaslanmak istenir. Bunun hiç bir mantıklı tarafını bulamıyorum. Kime ne fayda sağlar, bundan da pek emin değilim. 

Kaldı ki Mazda 6 ve Cx-5 ile ilgili çok güzel ve faydalı konularımız mevcut. Tüm bu konularda bilgi paylaşan kişiler. Sil baştan yine aynı şeyleri bu konuda yazarlar mı ? Örnek veriyorum ben yazamam, yazmam.

Ne diyeyim size bol, bol kolay gelsin ve hayırlısı olsun diyorum. Allah gönlünüze göre segment seçiminizde yardımcı olsun. Sonrasında da seçtiğiniz segmentte, gönlünüze ve bütçenize göre bir otomobil versin inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her iki araçda olabilir diyen alıcıya, CX-5 alın derim, çünkü

- Yüksek oturma pozisyonu nedeniyle daha az yorar uzun yolda ve daha konforludur süspansiyonları

-Altı yerden yüksektir, bu nedenle gezilebilecek yerler daha çoktur, AWD özelliğiyle  yolda bırakmamaya gayret eder,hafta sonları maceraya atılabilirsiniz

-Bagajı ve koltuklar yattığında yükleme alanı, gerektiğinde imdadınıza yetişir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizayn felsefesi, platformu, motorları, şanzımanları, donanımları, teknolojileri aynıdır. İç mekan, koltuklar bile küçük detaylar hariç aynıdır. Ben de zaten aynı Emre'nin yazdığı artılardan dolayı CX-5 tercih ettim. Bir de şunu ekleyeyim CX-5 ile uzun seyahatlere, tatillere çocuklarla veya köpekle gitmek inanılmaz rahat. Minivan ve SUV sınıfının Dünya'da bu kadar tercih edilmeye başlamasının sebebi zaten iç mekan genişliği ve değişkenliği.

Üstelik en az 10 bin TL ucuzdur ve 2. eli çok daha kuvvetli bir sınıftadır CX-5.

Bu tercihte Mazda 6 seçmek için çok sıkı bir sedan sever veya SUV nefret eder olmak lazım. Ya da sıkı bir spor sürüş beğenisi olması lazım ki, 6 doğal olarak CX-5'ten daha spor bir sürüşe sahiptir.

- Yüksek oturma pozisyonu nedeniyle daha az yorar uzun yolda ve daha konforludur süspansiyonları

-Altı yerden yüksektir, bu nedenle gezilebilecek yerler daha çoktur, AWD özelliğiyle  yolda bırakmamaya gayret eder,hafta sonları maceraya atılabilirsiniz

-Bagajı ve koltuklar yattığında yükleme alanı, gerektiğinde imdadınıza yetişir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne kadarda konforlu olursa olsun sonuçta bir suv,  yani araziye uygun sert bir araç olması mutemeldir cx5 in,  tabii kullanmışlığım yok sadece diğer suvlardan bir kaçı için yorum dinlemiştim, ben olsam konfor vede karizma bazında 6 yı tercih ederdim, benim şahsım zaten pek jiplerden hoşlanmam belki bununda etkisi vardır bu düşüncemde  ama şehirde kullanlacak araç D segmenti geniş bir aile otomobili olan 6 dır.  Zevkler vede renkler tartışılma derler ama 6 yı antalyada görme imkanım olmuştu, gerçekten hoş araç.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cx-5'in sürüşü hiç suv gibi değil ama. Otomobil rahatlığı var. İkisi de güzel valla :) ihtiyaca bakmak lazım. çocuk var mı , heyvan var mı ? ona göre almalı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

-Bagajı ve koltuklar yattığında yükleme alanı, gerektiğinde imdadınıza yetişir.

Teşekkürler, bu konuyu daha önce hiç suv tarzı araba kullanmadığım için açmıştım zaten,kullananların tecrübelerini duymak tercihimde etkili olacak.iç hacim olarak hangisi ferah ve geniş acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cx 5'in şehir içi kullanımı bence 6 dan daha rahattır çünkü boy olarak daha kısa. Mazda 3 le yaptığım sert dönüşleri Cx 5 le yapabilirmiyim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence en gerçekçi fikri, araçları test ederek oluşturabilirsiniz. İzmir'de en azından CX-5 test aracı vardır diye düşünüyorum.

Cx 5'in şehir içi kullanımı bence 6 dan daha rahattır çünkü boy olarak daha kısa. Mazda 3 le yaptığım sert dönüşleri Cx 5 le yapabilirmiyim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanlış anlamayın lütfen, bu tip mukayeseleri, anlamsız ve ciddiyetsiz buluyorum. İki farklı segmentte otomobil, neden kıyaslanmak istenir. Bunun hiç bir mantıklı tarafını bulamıyorum. Kime ne fayda sağlar, bundan da pek emin değilim. 

Kaldı ki Mazda 6 ve Cx-5 ile ilgili çok güzel ve faydalı konularımız mevcut. Tüm bu konularda bilgi paylaşan kişiler. Sil baştan yine aynı şeyleri bu konuda yazarlar mı ? Örnek veriyorum ben yazamam, yazmam.

Ne diyeyim size bol, bol kolay gelsin ve hayırlısı olsun diyorum. Allah gönlünüze göre segment seçiminizde yardımcı olsun. Sonrasında da seçtiğiniz segmentte, gönlünüze ve bütçenize göre bir otomobil versin inşallah.

Tamamen katılıyorum, iki farklı sınıf aracı zaten ihtiyaca göre tercih edilmesi gerekendir... Burada ihtiyaç ön planda değil ki tercih soruluyor...

Öncelikle kişi ihtiyacını hangi sınıftaki araca ihtiyaç var onu belirlemeli ki sonra tercih kısmına geçsin...

:o

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşte benim sorduğum soru da tam bu noktada zaten. Hangisi hangi ihtyaçlara cevap verir, suv tarzı nedir ne değildir sedan göre artıları eksileri derken bu ihtiyaç meselesini kaztediyorum. Arkadaşların verdiği cevaplar için de teşekkür ediyorum bayağı aydınlanmış oldum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşte benim sorduğum soru da tam bu noktada zaten. Hangisi hangi ihtyaçlara cevap verir, suv tarzı nedir ne değildir sedan göre artıları eksileri derken bu ihtiyaç meselesini kaztediyorum. Arkadaşların verdiği cevaplar için de teşekkür ediyorum bayağı aydınlanmış oldum...

Senin ihtiyacın ile benim ihtiyacım aynı değil ki !!

Öncelikle ihtiyacını belirlemen gerekir, 6 kişik bir aile için mazda2 seçeneği üzerinde durulmaz mesela...

Ayrı bir parantez de Fatih abi'ye (Orbitus) açıyorum... HAKLISIN...

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

-Bagajı ve koltuklar yattığında yükleme alanı, gerektiğinde imdadınıza yetişir.

Teşekkürler, bu konuyu daha önce hiç suv tarzı araba kullanmadığım için açmıştım zaten,kullananların tecrübelerini duymak tercihimde etkili olacak.iç hacim olarak hangisi ferah ve geniş acaba?

Ben her iki aracı test ettim, o nedenle şunları söyleyebilirim

-CX-5 daha ferah ve geniş bir hissiyat bırakıyor oturma pozisyonundan ötürü

-CX-5 i SUV sınıfına koyamıyorum, bir otomobilden farksız sürüşü , konforu var, asla sert değil araç, hatta Mazda 6 dan daha yumuşak, virajları da otomobil gibi dönüyor, tedirgin etmiyor

-Mazda6 yere daha yakın sportif karakterde, ancak bizim yolları ve özellikle kasisleri göz ardı etmeyelim, alçak arabaları sürmek daha riskli , dolayısıyla sürücüyü tedirgin eder bilinmeyen yollarda...Yinede kullanımı çok kolay ölçülerine göre, C sınıfı araç kullanır gibi döndürebiliyorsunuz aracı dar otoparkda, tam bir şehirli araç o nedenle hafta sonu köye, pikniğe vb yerlere Mazda6 ile gitmem, gideceksem eğer CX-5 tercih ederim ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben olsam Mazda 6 alırdım, genelde biz başkalarının bakışlarını severiz. İki aracı da yanyana düşünüyorum ikisi de karizma ama 6 başka be.

Ayrıca SUV araçlara karşı bir ilgim olmadığı da gerçek.

Uzun yol ve şehir içi kullanımında(park hariç) 6 nın daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaslar, bu konu cidden kisisel tercihlere gore sekillenecek bir durum, herkes gerekeni soylemis, ozellikle tutungillerden mustafa efendi'nin arz ettigi gibi; iki aracin arasindaki fark birinde sunroof (cx5) otekinde i-eloop var (mazda6) bu iki ozellik haricinde aletler ayni.

cx-5 2.0 benzinli full olanla karsilastiriyorum.

mazda 6 - 117K TL (listesi) - onden cekisli sedan + i-eloop

cx-5 2.0 power - 110K TL (listesi) - 4 ceker suv + sunroof

veya

cx-5 2.0 reflex - 89K TL (listesi) - onden ceker reflex modeli

yani nereden bakarsaniz bakin cx-5 almak (eger tek kriter donanim ve fiyat ise) kesinlikle daha mantikli. 7K daha ucuza sunroof'`lu bir 4x4 hafif arazi araciniz olacak.

haaaaa derseniz ki yok abi suv muv tipim degil o zaman mazda-6 alacaksiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamamen katılıyorum, iki farklı sınıf aracı zaten ihtiyaca göre tercih edilmesi gerekendir... Burada ihtiyaç ön planda değil ki tercih soruluyor...

Öncelikle kişi ihtiyacını hangi sınıftaki araca ihtiyaç var onu belirlemeli ki sonra tercih kısmına geçsin...

:o

Tamamen katılmıyorum... :) Kişinin ihtiyaçları her iki sınıfa da uyabilir ve her ikisinin de avantaj ve dezavantajlarını iyice kavrayabildikten sonra karar vermek istemiş olabilir..

Niçin bu kadar garipsendi anlayabilmiş değilim, benim kafamda da birbirine çok yakın ve birbirine tercih edilmesi zor iki araç bunlar mesela.. ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yorumlar gayet aydınlatıcı, herkese teşekkürler. Mazda 6 yı inceledim ama kullanmadım.Antep'te test sürüşü yaptırtmıyorlar. Bu da ilginç geldi bana test sürüşü yaptırmadan nasıl araç satacaksın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...