Jump to content

Mazda 323 Aracımın Camını Aşağı İndirirken Çıkan Takırtılar

sinyor09
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar şuan Manisadayım aracım 92mod.323 sedan iki yıldır kullanıyorum neredeyse hiçbir sorun çıkarmadı  :hi: son 1-2 aydır sol ön cam inerken takıdılar çıkartıyor; tamire götürdüm krikoyu çıkarttılar, içersinde siyah renkli bilyelerin geçtiği motora bağlı bi çark var bundan denildi epeyde aşınmıştı bilyelerde sorun yok gibi, çark değişti 2-3gün sonra tekrar ses yapmaya başladı; başka bi ustaya gittim o da açıp baktı çark ve bilyeler sağlam dedikten sonra temizleyip yağlayarak monte etti çok geçmeden aynı sorun tekrarladı  :kafa:  camın sadece aşağı iniş sırasında ses var takırtılar eşliğinde aşağı iniyor.. bi çözüm önerin yatıp kalkıp bununla uğraşıyorum, rüyalarıma girmeye başladı kafayı sıyırmak üzereyim

birde ön göğüslükün orta cama yakın kısımda sanırım güneşten (fazla ısınmadan) patlaklar meydana geldi ne yapılabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı aracın 1993 modeli vardı bende, bende sürücü tarafındaki camından sorun yaşamıştım, hatırladığım kadarıyla yuvarlak plastik dişli gibi bir şeyi değiştirdiler düzelmişti, benimkinin sorunu camı kaldırınca çat çat çat diye sesler çıkartıyordu. Ön gögüse gelince, arkadaşımın peugeot 207 aracının gögüs üzerindeki hava yastığı patlamıştı, İstanbulda bir yerde yaptırmış, gögüsün üzerini komple deriyle kaplamışlar çok harika olmuştu veya orayı onarıp gögüsü komple renk ayrımı olmasın diye de orjinal deri boyasıyla boyuyolarmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet çarkı bende değiştirdim, en fazla birkaç gün normal çalıştı yukarı kalkarken çıt yok inerken sanki birşeyler kopuyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla anlamadım, aşağıya inerken sorun olmaması lazım ama bir göster, büyük bir şey olduğunu sanmıyorum iki VD40 sıkarlar geçer

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

biz cam motorun arkasındaki bilyayı gresleyerek aşmıştık sorunu,ama bizimki bildiğin ördeği boğazlar gibi bağırıyordu :)

Allah da seni güldürsün emi...

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bilyeler sağlam görünüyor, motara bağlı olan çark değişti ama ses kaybolmadı  ??? en iyisi orj bulunmadığına göre çıkma veya yan sanayi alıp geçmek

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bilyeler sağlam görünüyor, motara bağlı olan çark değişti ama ses kaybolmadı  ??? en iyisi orj bulunmadığına göre çıkma veya yan sanayi alıp geçmek

Bu tür çok kullanılan parçalarda çıkma tavsiye etmem, yan sanayi veya orijinal daha mantıklı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Bendede 93 model var 323 yeni aldım.kronik ön cam problemi vardı.bugün ilk olarak şöför camı yukarı kalkmıyordu cam.geçen hafta söktüm baktım cam motorundaki çark bozulmuş ve camı yukarı kaldırmıyordu.bir site üzerinden 2 tane makara aldım.bugün söküp yenileri taktım.komplede gresle yağladım.ilk gün için sorunsuz çalışıyor.diğer ön camda çok yavaş yukarı çıkıyordu.onunda motorunu söküp makarasını değiştirdim ve yağladım.ancak yinede tam randımanlı çalışmadı daha sonra tekrardan bakıcam müsait bir zamanda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Genelde

1-eskimiş fitiller

2-taş toprak toz dolmuş ayarı bozulmuş krikolar

3-2 numarada yazdığım sebepten ötürü zarar görmüş cam motorlarından ötürü yapar.

İşe ilk etapta krikoları motoru temizleyip yağladıktan sonra düzelmezse fitilleri değiştirerek başlamalı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gecmis olsun hocam, forumdan bir tavsiye ile siyrilabileceginiz bir sorun degil. kapiyi acip bakmalari sart.

bende de surucu cami inerken bi takiliyor falan gibi.. basili tutarken otomatik iniyor ama gel gor ki bazen de inmiyor, basili tutmak zorunda kaliyorum. sinir bozucu bir sey hele ki yaz aylarinda.

ankara'da bu isi hakkiyla yapan biri varsa 4 camin da tek dokunusla acilip kapanacigi bir seyler yaptirmak istiyorum. onceki aracimda oyleydi ve cok alismisim. insan ona alisinca bu sekli cok can sıkıcı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...