akb

Bu Parçanın Adı Nedir?

Herkese Selamlar Saygılar Karbüratör bağlantısı olan bu parça ne dir ne işe yarar ?

dzl6.th.jpg

qu8n.th.jpg

Şimdiden Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sanırım bunu soruyorsunuz,

[smg id=9071]

bildiğim kadarıyla sübap kapağındaki basıncı emen.  karbüratöre yönlendiren bir ekipman vede bu basıncın durumuna görede bir düzenleyici işlevi aslında bir emme hortumunun orta kısmına yerleştrilmiş dinlenme odası orası, motordan emme ile birlikte gelebilecek yağ, toz vs. nin karbüratöre gitmesine engel oluyor , ben bu gün genede bir iyice inceler tam olarak mekanizmayı anlayıp ifade etmeye çalışırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öncelikle Teşekkürler

Noooofeear  Bu parçanın motor kısmına hiç bağlantısı yok sadece karbüratör bağlantısı var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yazdığım gibi,  iyice bakmam gerek,  bana biraz zaman ver gereken açıklama vede fotolar bırakılacak,  bu gün hiç vaktim olmadı inanki kardeş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anladım Hiç sorun değil :) Bu arada bir deneyim oldu parça nın bir bağlantısını araç çalışır iken söktüğümde hava sistemi ile çalıştığını öğrendim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu gün iyice inceledim bu parçayı, bu parçadan çıkan kalın bir hortum tahmin ettiğim gibi hava filtresinin altından emme manifolduna giriyor, aynı şekilde çıkan ikinci şeffaf ince hotum ise  T bir bağlantıyla karbüratöre bağlanıyor, bir önden bir arkadan vede işlevinide,  emin olmamakla beraber, karbüratördeki  yakıt memelerinin durumunu belirliyor yani motorun devir vede beraberinde emme isteğine göre ayarlama yapıyor, yazdığım gibi bundan emin değilim. O bağlantıların olduğu bölümü sökük şekilde görmek gerek, yani karbüratörün dağıtılması gerek benimkisi tamamen tahmin,  demem oki bizim araçların motoru tamamen hava basıncı vede vakumlayıcılar ile çalışıyor, deneme yanılma yoluyla bulmak gerek ama kurcalamak istemedim, tahmin ettiğim gibi ise sadece benzin için aktifdir, lpg de karbüatör devre dışı olup sadece boğaz kelebeği vede gaz teli, karbüratörün üst kısmı görev yapar sıvı yakıt kısmı çalışmaz.

Foto makinası elimde değildi o yüzden çekemedim ama yakın zamanda motor vede karbüratör temizliği yapacam o zaman bizim araçların tüm püf noktalarını tek tek fotolayıp anlatacam , bildiğim kadarıyla.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anladım Hiç sorun değil :) Bu arada bir deneyim oldu parça nın bir bağlantısını araç çalışır iken söktüğümde hava sistemi ile çalıştığını öğrendim

Armutun pişmesini beklemeyince bir şeyler öğrenir insan...

8)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yanlıs anlaşılmasın Bilmediğim işe pek bulaşmam sıkıntı doğurur :)  Araç Üstünde Söküp takamıyacağım  vs bir yer yoktur Tek tek tüm parçaları deneyedebilirim ama sormak öğrenmek en güzeli :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

istişare etmek  her zaman iyidir sayın akb , kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu gün iyice inceledim bu parçayı, bu parçadan çıkan kalın bir hortum tahmin ettiğim gibi hava filtresinin altından emme manifolduna giriyor, aynı şekilde çıkan ikinci şeffaf ince hotum ise  T bir bağlantıyla karbüratöre bağlanıyor, bir önden bir arkadan vede işlevinide,  emin olmamakla beraber, karbüratördeki  yakıt memelerinin durumunu belirliyor yani motorun devir vede beraberinde emme isteğine göre ayarlama yapıyor, yazdığım gibi bundan emin değilim. O bağlantıların olduğu bölümü sökük şekilde görmek gerek, yani karbüratörün dağıtılması gerek benimkisi tamamen tahmin,  demem oki bizim araçların motoru tamamen hava basıncı vede vakumlayıcılar ile çalışıyor, deneme yanılma yoluyla bulmak gerek ama kurcalamak istemedim, tahmin ettiğim gibi ise sadece benzin için aktifdir, lpg de karbüatör devre dışı olup sadece boğaz kelebeği vede gaz teli, karbüratörün üst kısmı görev yapar sıvı yakıt kısmı çalışmaz.

Foto makinası elimde değildi o yüzden çekemedim ama yakın zamanda motor vede karbüratör temizliği yapacam o zaman bizim araçların tüm püf noktalarını tek tek fotolayıp anlatacam , bildiğim kadarıyla.

Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.