Jump to content

Mann filitre hakında

rommy6719
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar iyi akşamlar.Arabanın yıllık bakımı geldi ancak bulunduğum yerde malesef mazda servisi yok.Burda sanayide yedek parça satan yerlere sorduğumda mann-fill-şampiyon ve asaş vb yerli malı filitrelerden getirebileceklerini söylediler.Bu filitreler hakkıında bilginiz varmı.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim bilgi için.Sizce hava filitresi olarak performansta ve yakıtta farkedermi.Yağ olarak castrol edge 5w-40 almayı düşünüyorum.Garantisi dolmak üzere.Yağ hava filitresi ve bujileri 1 ay önce kontrol ettirdim.Herhangi bir sorun olmadığını söylediler ancak tam 1 sene oldu değiştirmeyeli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim bilgi için.Sizce hava filitresi olarak performansta ve yakıtta farkedermi.Yağ olarak castrol edge 5w-40 almayı düşünüyorum.Garantisi dolmak üzere.Yağ hava filitresi ve bujileri 1 ay önce kontrol ettirdim.Herhangi bir sorun olmadığını söylediler ancak tam 1 sene oldu değiştirmeyeli.

Filtrelerin üzerinde durulmaya değmez arkadaşım, fabrikasyon hatalı değilse bütün markalar hemen hemen aynı işlevi yerine getirir... Kafanı takıp düşündüğüne değecek şeyler değiller, ben geçenlerde hava filtresine baktım, yakıtta artış yoktu ve hava tutarak tekrar taktım, zaten şehir içinde bir yılda aman aman kirlenecek değiller...

Bujileri 15-20 bin km aralığında değiştirebilirsin lpg varsa 15 binde değiştir zaten normal bir takım buji 30 lira anahtarın varsa kendin değiştirebilirsin, motor soğukken değiştir ama...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...