Mehmet Özdemir

Mazda Türkiye, Yedek Parça Lojistiği İçin Gefco İle Anlaştı

Bu konuda 22 ileti var

Gefco, Mazda Türkiye’nin tüm yedek parça lojistik operasyonlarını 3 sene boyunca üstlenecek. 150 ülkede faaliyet gösteren Gerco, Avrupa’nın en büyük 10 lojistik firması arasında yer alıyor.

Anlaşmanın ilk ayağı yedek parçaların Mazda’nın Avusturya’da  yer alan deposundan alınıp, Gefco’nun Tuzla Lojistik Merkezi’ndeki antreposuna taşınması olacak. Yedek parçaların, Gefco Gümrükleme tarafından ithalat işlemleri tamamlandıktan sonra Mazda Türkiye bayilerinden gelen talepler doğrultusunda dağıtımları yapılacak. Proje kapsamında, Gefco Türkiye Mazda Türkiye için 19 ildeki 37 bayiye hizmet verecek ve yedek parçaların gümrük işlemlerinden de sorumlu olacak.

Mazda Türkiye’den yurtiçi dağıtım talebi gelene kadar yedek parçaların depolanacağı Tuzla Lojistik Merkezi 2012 senesinde açıldı. 12.650 m2’lik bir alanı kaplayan depo alanı 3.000m2 gümrüklü depo alanını da kapsıyor. Tuzla Lojistik Merkezi, son sistem raflı depolama, 11 adet yükleme rampası, barkod kontrollü operasyon sistemi ile yurtdışından ve yerli üreticilerden gelen yedek parçaların kabulü, kontrolü ve raflara konulması konusunda eksiksiz bir hizmet sunuyor.

Konu ile ilgili Gefco Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Zafer Özkök “Başından sonuna kadar sorumlu olacağımız Mazda Türkiye yedek parça taşımalarında optimum operasyonel performans ve profesyonel kalite standartlarına ödünsüz olarak bağlı kalınmasını hedefliyor ve yapılan bu anlaşmayla Mazda ile 3 senelik uzun soluklu bir işbirliğini başlatmış bulunuyoruz.” dedi. Mazda Satış Sonrası Direktörü Tamer Atsan ise Gefco’nun kalitesine duyulan güveni ve bu işbirliğinin kapsamının genişleyeceğine inandıklarını iletti.

KAYNAK

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hadi hayırlı olsun, bundan sonra parçalar gelmedi muhabbeti olmaması lazım , top GEFCO da , işi bilen son kullanıcılar olarak direkt oraya basarsınız şikayeti :) ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu arada, Mazda'nın 2012'de açılmış deposu varmış İstanbul'da. Hem de 12650m2, bu haber sayesinde öğrendim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracımın bakımını yaptırırken Gefco kamyonu geldi ve gıcır Mazda parçaları indirildi. Bir haftada istenen parçaların geldiği söylendi. Parça sıkıntısı olmaz gibi artık sanırsam:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Babamın araç ufak bir kazaya karışmış, arka tamponun değişmesi gerekliydi. 6 günde Ankara'ya geldi tampon. 1992 model bir araç için, hem o tamponun bulunabilmesi hemde bir haftadan kısa sürede gelmesi bence başarılı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçenlerde burada arkadaşın 1991 model 323 sedanına ön amartisör istemiştik  ellerinde kalmmıştı  belçika deposundan istediler , 1 hafta çekmeden elimize ulaştı, bencede bayağı hızlı bir ağ oluşturulmuş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hadi bakalım hayırlı olsun...

Bu arada, Mazda'nın 2012'de açılmış deposu varmış İstanbul'da. Hem de 12650m2, bu haber sayesinde öğrendim :)

Haberden anladığıma göre o depo Mazda'nın değil, Gefco'nun Mehmet...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hadi bakalım hayırlı olsun...

Haberden anladığıma göre o depo Mazda'nın değil, Gefco'nun Mehmet...

Dikkatlice okuyunca, Mazda'nın değilmiş gerçekten de :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Umarım sinirlerimizi bozan günlerce yedek parça bekleme sıkıntısı çözülür...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu durum Mazda Tr'nin yavaş yavaş organize olmaya başladığının işaretidir... Yetkili satış ve servis işini de bu yolla çözmeye çalışmasalar bari.

;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Oh be şöyle iyi haberler duymak görmek istiyorum artık

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu kararın Mazda Turkey den verildiğini düşünmüyorum, bunu lojistiği iyileştirip çevrenin korunmasına katkı sağlıyacağız diye Başkan'ın ağzından dinlemiştik, bu nedenle Avrupadaki depoların yönetimi vs almıştır sanırım bu kararı... Zaten lojistik firması yabancı menşeli , bizimkiler olsa yerli firma ile çalışmayı tercih ederdi  ;)

Yalnız maşallah  Mazda Turkey yavaş yavaş organize ola dursun 2017 ye kadar  :nazar: bu arada atı alan üsküdarı geçmesin inş  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

-Kurban bayramının 1. günü 15/10/2013 kaza yaptım.

-Tatil bitimi 21/10/2013 tarihinde aracın kaza raporu,kasko evrakları vs. ile servise gittim.

-Bugün 25/11/2013 ve araç hala serviste

-İyimser bir tahminle bu hafta sonuna vermeye çalışılacak araç...

Haberi görünce buruk bir sevinç yaşadım,bahtsızlığıma güldüm :))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

-Kurban bayramının 1. günü 15/10/2013 kaza yaptım.

-Tatil bitimi 21/10/2013 tarihinde aracın kaza raporu,kasko evrakları vs. ile servise gittim.

-Bugün 25/11/2013 ve araç hala serviste

-İyimser bir tahminle bu hafta sonuna vermeye çalışılacak araç...

Haberi görünce buruk bir sevinç yaşadım,bahtsızlığıma güldüm :))

Bu senin bahtsızlığın değil, maalesef onların beceriksizliği... Yazık.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu senin bahtsızlığın değil, maalesef onların beceriksizliği... Yazık.

Bahtsızlık da var abi,uzun bayram tatilinin 1. günü kaza mı yapılır,hadi kaza yaptık,üzerine Mazda Belçika deponun Belçika'dan Avusturya'ya taşınacağı zamana mı denk gelir,ben birşey demiyorum :))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

vallahi bence güzel bir haber.Mazda hakkında hurafelere yer bırakmayacak bir haber.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

parçalar ucuz olur inşallah. mesela benzin pompası 1000 tl olmaz inşallah...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu hizmet parça fiyatlarına yansımaz umarım :)

Mermerler diye serbest çağrışım yaptım...

:tey:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Babamın araç ufak bir kazaya karışmış, arka tamponun değişmesi gerekliydi. 6 günde Ankara'ya geldi tampon. 1992 model bir araç için, hem o tamponun bulunabilmesi hemde bir haftadan kısa sürede gelmesi bence başarılı.

Abi bildiğim kadarıyla istanbula parça artık 2 günde gelmiş olacak. Çünkü yurt dışındaki deponunda yerinin değişebileceği söyleniyor. Harika birşey en bulunmayacak parçayı bile 2 gün içerisinde getirtebildiğini düşünürsen bence şu yapılan anlaşma ve depo değişikliği biz kullanıcılar için çok faydalı oldu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.