Sign in to follow this  
Followers 0
fatihnet

Lantis (Otomatik Radyo Anten Kontrollü) Teyp

Arkadaşlar merhabalar Lantis aracımın üzerinde Sony eski bir cd/mp3 çalar vardı iki kere yaptırdım iki kere bozuldu yani teybi değiştirmek şart oldu. Fakat teybin güzel bir özelliği vardı lantislerde malum radyo anteni otomatik bu teyp sadece radyoya geçiş yaptığınızda anteni çıkartır örneğin radyodan geri cd ye geçtiğinizde radyoyu kapatırdı. Yeni cihazlarda bunu beceremedik. Sony yeni usb çalarlı bir teybini denedik pioneer denedik kenwood 3357 denedik hiçbiri olmadı hepsi anteni direkt çıkartıyor bağlantılarıda yaptık olmadı. Lantis kullanıp teyp tecrübesi olan varmı. teşekkür ederim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yeni teyplerin hiç birisinde bu özellik yok ne yazık ki, Mp3 bile dinlense anten açık oluyor. Araştırdım bu olayı epeyce en mantıklı fikir olarak şunu gördüm, antene giden kablo bağlantısına bi anahtar bağlamak, anahtarı açınca anten açılacak kapatınca kapanacak. Şimdilik bundan başka çözüm yok gibi.

 

Hatta ön konsolda iki tane boşta düğme yeri var, oraya uygun bi anahtar  çok şık durabilir hemde orjinalliği bozulmaz konsolun

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  
Followers 0Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.