Jump to content

Mazda 323 Ön Cam Fitili Yerine Ne Kullanabilirim?

Lupara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba. Bu aralar kozmetik sorunlarla uğraşıyorum.

Aracımda taş izleri çizikler filan vardı. Lokal boya yaptırdım. Ön camın üst tarafında da hafif pas izleri vardı. Fitili söktürüp rötuş yaptırdım.

Fakat fitili tekrar takarken fitil içindeki tel ve zamanla sertleşmeden dolayı hafif hafif yamuldu. Camı söktürmeden yapıştırdık. Yerinden çıkıp duruyor. Focus fitili taktırdım. O da çıkıyor. Camı sökmeden fitilin sağlam olmayacağı aşikar.

Acaba camı söktürmeden fitil yerine bir dolgu malzemesi ile dolgu yapsam nasıl olur?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tam yansıtacak bir fotoğraf çekemedim. Şöyle anlatayım.

Cam ile kasa arasında 1 cm genişliğinde, 6mm derinliğinde kanal var.

Camı söktürmeye korkuyorum.Çünkü hem camda bir taş izi olduğundan kırılabileceğinden hem de  orjinal gibi yapıştıramazlar diye düşünüyorum.

Bu yüzden fitil yerine başka bir dolgu yapabilir miyiz diye düşünüyorum.

Silikon gibi bişey olursa çıkarmak kolay olur galiba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tam yansıtacak bir fotoğraf çekemedim. Şöyle anlatayım.

Cam ile kasa arasında 1 cm genişliğinde, 6mm derinliğinde kanal var.

Camı söktürmeye korkuyorum.Çünkü hem camda bir taş izi olduğundan kırılabileceğinden hem de  orjinal gibi yapıştıramazlar diye düşünüyorum.

Bu yüzden fitil yerine başka bir dolgu yapabilir miyiz diye düşünüyorum.

Silikon gibi bişey olursa çıkarmak kolay olur galiba.

İşinin ehli camcı bu sorunu rahatlıkla halledebilir bence... Lastik haricinde bulacağın çözümlerde daha sonra  cam sökülürken her türlü sıkıntı oluşturabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşinin ehli camcı bu sorunu rahatlıkla halledebilir bence... Lastik haricinde bulacağın çözümlerde daha sonra  cam sökülürken her türlü sıkıntı oluşturabilir.

Zaten kilit nokta burası. İşinin ehli camcı? Bizim buralarda yok. İzmir de tavsiye edebileceğiniz biri var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten kilit nokta burası. İşinin ehli camcı? Bizim buralarda yok. İzmir de tavsiye edebileceğiniz biri var mı?

İzmir'i bilmiyorum maalesef... Ama küçük olsada büyük olsada her şehirde usta bir veya bir kaç camcı vardır diye tahmin ediyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Öncam için uygun fiyat bence 250 tl. güle güle kullan, kazasız belasız.

Teşekkürler.

Pek güle güle kullanamadık. Cam takıldığı günün ertesi günü, Antalyada kaza yaptım. Bir araca çarptım :(( Allahtan sadece maddi hasar oluştu.

Bu ara bir uğursuzluk var ki sormayın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlısı olsun, vardır herşeyde bir hayır, uğursuzluk diye bişey yoktur tabii siz hayırılısını isteyenlerdenseniz., Çok geçmiş olsun, mal her zaman yerine gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...