Jump to content

Honda Civic'ten Sonra +2010 Mazda3 Almak İstiyorum, Yorumlarınız?

hsncck26

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar, 3 yildir civic kullanicisiyim. Nasipse 2010 ve sonrasi mazda 3 almak istiyorum. Yakiti vs. Yorum yaparasaniz çok sevinirim, arti eksiklerini cook merak ediyorum. LPG uyumunu merak ediyorum. Modifiyeye yatkin ya da kolay ulasabilecegimiz mod. Parcalari varmidir. Filtre egzoz dişinda bisiler yapılabilir mi. Performansi ve yakiti çok merak ediyorum.yoltutusu özellikle. Kendi aracimda baya ciddi parca var azcik hizli gidiyor ve ciddi az yakiyor. Yakiti ve performans inşallah uzmez  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazdaya geçince tasarrufun ve performansın keyfini süreceğinize emin olun :)

Modifiye konusunda her parça var ama sadece aracı lastik, jant , akü vb. parçalarla hafifleterek daha da performans ve tasarruf elde edilebiliyor, bunun için açılmış konular var...

Hayırlı olsun şimdiden...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En önemli şeyleri yazmamisim, manüel ve sunrooflu modelini düşünüyorum , sedan hb farketmez :)

LPG ile uyumu nasil , s.dişi 100 km de kaç litre LPG yakiyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hasan öncelikli olarak aramıza hoşgeldin.

Öncelikli olarak sormuş olduğun soruların cevapları, forumda fazlası ile var. Özellikle Lpg konusunda, çok faydalı bilgiler mevcut.

Her iki aracıda kullanmış birisiyim. Mazda 3 yol tutuşu konusunda. Civic'den bariz bir şekilde üstün.

Servis ve yedek parça fiyatları, Honda'ya göre daha hesaplı. Eski bir Honda kullanıcısıyım. Aracımı 1 kez bile yetkili servise sokmadım. Ama Mazda kullanmaya başladım başlayalı, sadece ve sadece yetkili servise götürüyorum. Aracım 60 Bin km'ye geldi. Bu güne kadar bakımda ödediğim en yüksek tutar, 350 Lira. Tüm filtreler, ön fren balataları ve ön/arka lastiklerin revizyounu, balansı var, bu tutarın içinde..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En önemli şeyleri yazmamisim, manüel ve sunrooflu modelini düşünüyorum , sedan hb farketmez :)

Bu bölümdeki konuları, incelemenizi/okumanızı tavsiye ederim.

http://www.mazdaclubtr.com/mazda3-teknik-lpg/

http://www.mazdaclubtr.com/mazda3-modifiye-performans-mekanik/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

düz vitesi gerçekten ekonomik. senede 20bin altında yol yapıyorsanız lpg gerekmez. lpg 3 lirayı geçti. uyuma gelirsek, bütün araçlar ne kadar uyum sağlıyorsa o kadar uyumlu mazda'da. sübaplarda yaşayacağın sorunları (ben 70bin gittim lpg ile) 1500-2500 arası bir maliyetle çözersin. Sonra araba sıfır gibi oluyor :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda 3 at şanzuman konusunda citti anlamada başaralı bizde ki 3 turbolu  citti anlamda  limit üstü kullanım var artı birde üzerinde lpg var araç yüz bini devirdi çok şükür devam ..

sübop yakma konusunda emin olun  yag degşim km re si ve hava filitresi çok etkili bu konuda 5 km re bir yag değişimi yapar ve aracı lpg bakımı düzgün yapılır ise sorun çıkarmaz .. std mazda 3 hava filitre kiti sonradan yapılamıyor hazır kit olur ise olabilir arkadaşım yurt dışından getirtti oda mazda 3 diye yola çıktımı yanlış geldi .. yapılabilecek işler  badikit yay jant vesayre gibi eksoz olabilir bu tür bilinen çalışmalar    mazda 3 başarılı bir araç parça fiyat konusunda fort işimize yarıyor çok fiyat farkı var hayırlsı olsun saygılar ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevaplar için çok tesekkur ederim. Civiç e gore darmis iç kismi sanirim darmis 1.90 boy var :)

Aslında filtre ve egzoz ilk yapacagim seydi , headers falan da yok galiba :) uzun vadede kullanmak istedigim bir arac  insallah hayirlisiyla temizini buluruz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda 3 at şanzuman konusunda citti anlamada başaralı bizde ki 3 turbolu  citti anlamda  limit üstü kullanım var artı birde üzerinde lpg var araç yüz bini devirdi çok şükür devam ..

sübop yakma konusunda emin olun  yag degşim km re si ve hava filitresi çok etkili bu konuda 5 km re bir yag değişimi yapar ve aracı lpg bakımı düzgün yapılır ise sorun çıkarmaz .. std mazda 3 hava filitre kiti sonradan yapılamıyor hazır kit olur ise olabilir arkadaşım yurt dışından getirtti oda mazda 3 diye yola çıktımı yanlış geldi .. yapılabilecek işler  badikit yay jant vesayre gibi egzoz olabilir bu tür bilinen çalışmalar    mazda 3 başarılı bir araç parça fiyat konusunda fort işimize yarıyor çok fiyat farkı var hayırlsı olsun saygılar ..

Şükür kavuşturana diyorum, aramızda kalmanız dileklerimle...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tşk ederim nasılsınız bu arada  :hi:

Sağolasın, bizler bıraktığın gibi yuvarlanıp gidiyoruz, gıyabında çok muhabbet ettik, her ne kadar tanışmış olmasak bile eski yorumlarınızı zevkle okumuşluğum ve özel mesajdan bir çok üyeye tavsiye etmişliğim var...

Yüz yüze de tanışmak dileklerimle, hayırlı işler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski bir Civic sahibi olarak cevaplayayım o zaman. Bence Civic'in tek artısı performansı. Onun dışında Mazda 3 ezip geçiyor. Mazda 3'ün artıları:

Kaportası daha sağlam

Daha çok donanımlı

Yol tutuşu çok çok daha iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sübop yakma konusunda emin olun  yag degşim km re si ve hava filitresi çok etkili bu konuda 5 km re bir yag değişimi yapar ve aracı lpg bakımı düzgün yapılır ise sorun çıkarmaz .. std mazda 3 hava filitre kiti sonradan yapılamıyor hazır kit olur ise olabilir arkadaşım yurt dışından getirtti oda mazda 3 diye yola çıktımı yanlış geldi .. yapılabilecek işler  badikit yay jant vesayre gibi egzoz olabilir bu tür bilinen çalışmalar    mazda 3 başarılı bir araç parça fiyat konusunda fort işimize yarıyor çok fiyat farkı var hayırlsı olsun saygılar ..

Meraba adem usta sizi forumda görmek güzel..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne donanımı , abs klima var , bide elektrikli ısıtmalı ayna :D ama yürürü çok güzel yakıtı ciddi düşük :)

2005 model manuel vtec LS

ozaman hiç düşünme derim direk mazda 3 al, pişman olmazsın donanım seni fazlasıyla tamin eder ama sürüş için 2 aradfa fa tecrübem yok bişey diyemem, mesela fd6 kasa hondaların bile mazda 3 karşı tek avantajlı noktası f1 vites geri kalan donım olarak mazda 3 üstün....
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

90. yıl serisi bidiğim kadarıyla mazdanın  90. yılına özel farklı özelliklere sahip kasası ama kasa aynı sadece jant farkı var iç donanımda ne farkları var bilmiyorum abiler biliyodur belki. ama size tavsiyem impressive yada mirai almanız. ama siz manuel istiyosunuz o yüzden impresive vazgeçilmez ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

• Yeni Oluştur...