aday

Sıfır Mazda3 mü, Birkaç Yaşında Mazda6 mı?

Bu konuda 58 ileti var

Aslında ne alacağıma karar verebilmiş değilmiş henüz, sahibinden'de gördüğüm bir Mazda6 dikkatimi çekiyor ama araç hakkında bilgi sahibi değilim, aynı fiyat aralığında birkaç yaşında Toyota Avensis neden olmasın diyorum daha sonra. Biraz daha düşündüğümde ise yılda 10.000km yapan ve bunun %70 kadarını şehir içinde yapan birisi olarak D sınıfına gerek var mı diyorum kendi kendime ve 0 Mazda3'lere doğru yöneliyorum, çünkü bu fiyata alınabilecek en dolu araç sanıyorum Mazda3.

Gördüğünüz üzere henüz yolun başındayım, tecrübe paylaşımlarınızı bekliyorum. Acelem yok, araştırmak için vaktim var.

Bahsettiğim Mazda6 burada --> http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-super-fiyat-ultra-temizlikte-mazda-6-143145344/detay/

Toyota Avensis olursa Elegant Extra, Mazda3 olursa Impressive donanım düşünüyorum.

Not: Şu anda Mazda3 Impressive'ler için telefonda bile 45.000TL fiyat veriyorlar, geçen ay bir arkadaş HB AT olanını 44.750TL'ye almış. Yılın şu son günlerinde ne kadara kadar düşer veya yeni yılda daha uygun fiyatlar verilir mi bilmiyorum ama şimdilik uygun gibi görünüyor fiyat olarak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tamamen ihtiyacınıza bağlı olan bir şey.

Mazda 3 impressive tercih ederdim ben. İlandaki Mazda 6 en üst donanım değil sanıyorum. O dönemlerde 2 donanım vardı diye hatırlıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kesinlikle  0 km mazda 3 diyorum, bu arada 45.000 tl fiyat nerden aldınız?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çoğunluğu şehir içi kullanım için D segment araç bence gereksiz, sıfır olsun olmasın mazda 3 tercih edersen daha mantıklı gibi geliyor bana...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda 3 tabiki :) otomatik şartı yoksa daha iyi olur. Düz vitesi gayet ekonomik.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yani şehir içinde daha fazla duruyorum diyosunuz. aslında şehiriçi dısı farketmeden SIFIR bir aracın alınması cok daha avantaj saglar. en azından aracın butun huyunu sadece sız bılıceksınız. aracın ılk gununden beri sizinle olucak çunku. manuel istiyosanız MAZDA3 İMPRESSİVE i tavsiye ederim ama otomatik derseniz MİRAİ derim. gerçekten SIFIR aracın çok daha güzel ve o SIFIR kokusunu sadece ilk sizin duymanız paha biçilemez bişey oldugunu soylıyebılırım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Görüş belirten arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Konfor olarak Mazda6 ile Mazda3 arasında ne kadar fark olur bilemediğim için kararsızım doğrusu.

Ek bilgi: Araç sedan ve düz vites olacak.

Bir arabada aradığım özellikler önem sırasına göre: güvenlik, konfor, yakıt tüketimi.

@fotifoti Genelde benzer fiyatlar veriyorlar bayiler, örnek verdiğim arkadaş Kocaelinden almış. Şu anda biraz daha düşmüş olabilir belki ben fiyat alalı birkaç hafta oldu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şu an Dizel Mazda 3 kullanıcısı olarak. Ben bile 2011 Mazda 6 var planlarımda. Dizelin fiyatı benzini yakaladı resmen. Birde yakın zamanda dizel otomobillerin, ilk satın esnasındaki vergisi. Benzinli modellere göre daha yüksek olucak, kanımca. Gidişat onu gösteriyor.

Sıfır C segmenti Mazda 3 fiyatına. Temiz düşük km'li D segmenti bir Mazda 6, süper olur. 2.0 motora sahip Mazda 6'lar. 2009-2013 model Mazda 3 benzinlilerden daha az yakıyor diyebilirim. Bu tabi kişinin kullanım tarzına bağlı olarak değişebilir ama. Mazda 6'nın otomatik vitesi 5 ileri. Mazda 3'ler 4 ileri.

Ama 2014 model Skyactiv Mazda 3 derseniz, o zaman daha sıcak bakarım, sıfır araca.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence de çok aceleniz yoksa yeni mazda3 ü bekleyin derim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Büyük araba lazım ise Mazda6, değil ise Mazda3 gayet rahat iş görür :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Görüş belirten arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Konfor olarak Mazda6 ile Mazda3 arasında ne kadar fark olur bilemediğim için kararsızım doğrusu.

Ek bilgi: Araç sedan ve düz vites olacak.

Bir arabada aradığım özellikler önem sırasına göre: güvenlik, konfor, yakıt tüketimi.

@fotifoti Genelde benzer fiyatlar veriyorlar bayiler, örnek verdiğim arkadaş Kocaelinden almış. Şu anda biraz daha düşmüş olabilir belki ben fiyat alalı birkaç hafta oldu.

konfor öncelikleriniz arasındaysa hiç düşünmeden mazda 6 derim.

eğer bir gün mazda 3ümü satarsam bunu sırf konforsuz hissettiğim için olacak.

ama manuel fites:) mazda 6 bulmak kolay olmayabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Büyük araba lazım ise Mazda6, değil ise Mazda3 gayet rahat iş görür :)

Büyüklükten ziyade konfor noktasından bakıyorum, Mazda3'ün yol/rüzgar sesinin sıkça dile getirildiği bir ortamda bu kadar para verip pişman olmak istemiyorum. Değilse 2.0 motorların aşırı yüksek vergilerine katlanmayı göze alıp "Mazda6 almalı mıyım?" diye sormazdım.

Bu arada yeni Mazda3'ü bekleyebilirim ama dolu versiyonunu 44-45 bin TL'ye almak imkansız olacağı için(tahmin) yeni Mazda3 sanıyorum sorunun dışında kalıyor. Arabaya 45 binden fazla vermeyi kesinlikle düşünmüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çoğunluk şehiriçi kullanılacağı için seni rüzgar ve yalıtım rahatsız etmeyecektir, vergi inan ki çok fark ettiriyor ve benim şahsen zoruma gidiyor... Ama maliyet bir noktada benim için hiç önemli değil diyorsan temiz mazda6 al...

O kadar beygirin gücü, rahatlık, donanım ve konfor hiç bir şeyle kıyaslanmaz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Büyüklükten ziyade konfor noktasından bakıyorum, Mazda3'ün yol/rüzgar sesinin sıkça dile getirildiği bir ortamda bu kadar para verip pişman olmak istemiyorum. Değilse 2.0 motorların aşırı yüksek vergilerine katlanmayı göze alıp "Mazda6 almalı mıyım?" diye sormazdım.

Bu arada yeni Mazda3'ü bekleyebilirim ama dolu versiyonunu 44-45 bin TL'ye almak imkansız olacağı için(tahmin) yeni Mazda3 sanıyorum sorunun dışında kalıyor. Arabaya 45 binden fazla vermeyi kesinlikle düşünmüyorum.

2011 Model Mazda 6'da bir nebze olsun, MTV düşüyor. 2014 Yılında guzu 4 yaşında olacağı için, birazcık düşüyor vergi. Çok fazla km yapmayan kullanıcı için, çok ideal bir otomobil bence. Aradaki Mtv farkıda, lüksün/konforun farkı olsun. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

konfor öncelikleriniz arasındaysa hiç düşünmeden mazda 6 derim.

eğer bir gün mazda 3ümü satarsam bunu sırf konforsuz hissettiğim için olacak.

ama manuel fites:) mazda 6 bulmak kolay olmayabilir.

Tam ben yazarken yazmışsınız, demek istediğim de buydu.

Çoğunluk şehiriçi kullanılacağı için seni rüzgar ve yalıtım rahatsız etmeyecektir, vergi inan ki çok fark ettiriyor ve benim şahsen zoruma gidiyor... Ama maliyet bir noktada benim için hiç önemli değil diyorsan temiz mazda6 al...

O kadar beygirin gücü, rahatlık, donanım ve konfor hiç bir şeyle kıyaslanmaz...

Açıkçası vergi olayı da rahatsız edici* ama o kadar para verip aradığımızı bulamamaktansa yılda 1000TL fazla verilebilir diye düşünüyorum.

*Zaten Avensis 1.6 olması sebebiyle burada 3 seçenek olarak yer alıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O zaman benim için tek seçenek kalır; Mazda 6

;)

Avensis'i arkadaşım aldı ve başını dağlara taşlara vuruyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Özellikle Manuel Mazda 6'mı arıyorsunuz ?

Şimdi ki söyleyeceklerim tamamen şahsi fikrimdir. D segmenti bir otomobile bineceksem, ilk önceliği otomatik şanzımandır benim için. Ne bileyim sunroofdan, vs.den ödün veririm. Ama otomatik şanzımandan asla. Mazda 6'lardaki otomatik şanzıman 5 ileri olduğu için, daha konforlu ve ekonomik.

Allah gönlünüze ve bütçenize göre. Bir Mazda verir inşallah.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2012 lerde ses izolasyonu iyileştirildi, kişi kendi de 250 tl gibi maliyetle aracını izolasyon malzemeleriyle kaplatabiliyor... 45 e  çok yakın rakamlarda (46-47) 2012 model sıfırlar vardı geçen hafta piyasada...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda 6 o zaman (comfort,dynamic,dynamic+,exculive)dört  donanım satıldı. Comfort 5 ileri,dynamic ve dynamic+ nın 6 ileri ve otomatik şanzımanı vardı. Otomatik şanzıman farkı yanılmıyorsam 1500 lira idi.Exculive ile dynamic+ arasında xenon far, park sensörü (ön-arka) farkı vardı.Dynamic+ ise dynamic ten farklı olarak sunroof,ısıtmalı ve elektrik kontrollü hafızalı deri koltuk (ön koltuklar),bose müzik sistemi vardı.Ben fiyat farkı az olmasına rağmen tecihimi manuel vitesten yana kullanmıştım İstanbul içi trafik şartlarına göre 8,5- 10,5 litre benzin tüketiyorum. Şimdiki sıfır mazda 3 fiyatına  sıfır mazda6 (dynamic +)almıştım(52,500 lira). Beş yaşına gelmesine rağmen her mazdada olduğu gibi sorunsuz ve zevkle kullanıyorum.3 veya 6 gönlünüze göre mazda bulmanız dileğiyle.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda 6 o zaman (comfort,dynamic,dynamic+,exculive)dört  donanım satıldı. Comfort 5 ileri,dynamic ve dynamic+ nın 6 ileri ve otomatik şanzımanı vardı. Otomatik şanzıman farkı yanılmıyorsam 1500 lira idi.Exculive ile dynamic+ arasında xenon far, park sensörü (ön-arka) farkı vardı.Dynamic+ ise dynamic ten farklı olarak sunroof,ısıtmalı ve elektrik kontrollü hafızalı deri koltuk (ön koltuklar),bose müzik sistemi vardı.Ben fiyat farkı az olmasına rağmen tecihimi manuel vitesten yana kullanmıştım İstanbul içi trafik şartlarına göre 8,5- 10,5 litre benzin tüketiyorum. Şimdiki sıfır mazda 3 fiyatına  sıfır mazda6 (dynamic +)almıştım(52,500 lira). Beş yaşına gelmesine rağmen her mazdada olduğu gibi sorunsuz ve zevkle kullanıyorum.3 veya 6 gönlünüze göre mazda bulmanız dileğiyle.

Donanım bilgisi kirliliğine bu bilgiler ilaç gibi geldi, teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.