Jump to content

Aklımda Mazda3 Var, Hangi Donanım Paketini Seçmeliyim?

flyhenry

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tüm mazdacılara selamlar,

Uzun süredir gözüm mazda 3'e takılıyor, bir dönem hb, bir dönem sedanı beğeniyorum..

Mazda marka güvenim tam, o yüzden detaylı olarak siz mazdacılardan cevap alabilirsem çok zorlanmadan bu aracı alacağım gibi duruyor...

1) bütçem 35000 civarı 2010 üstü 50000km civarı temiz tourıng veya impr. bulabilirmiyim?

Sahibinden.comda fiyatlar şişirilmiş gibi geldi, bu fiyata gelen araç hemen gidiyor sanıyorum

2) Impresive ve touring olarak 2 ana donanım var mutlaka impr. al km fazla olsun dermisiniz yoksa touring bile çok yeterli mi? Sizce HB mi SEDAN mi? Bekarım çok yolcu taşımam arkada

3) seat ibiza 1.4tdi sonra yeni aracımdan beklendim kalite,konfor,zevkli oturaklı sürüş, sessizlik ve uygun tüketim bunları bulabilirmiyim?

4) otomatik şanzımanı nasıl ?

5) suan ort. 4.5-5lt mazot yakıyorum yılda 10-15000 km yapıyorum

yakıt tüketimi konusunda üzermi, benzin ortalaması nedir?

lpg taktırırsak perf. kaybı yaşarmıyım 0-100 km arası atak araçları seviyorum,

lpg tercihinde önceliğiniz perf. kaybı olmaması için manuel mi otomatik mi? yoksa otomatik keyfi için aradaki farka değermi? subab erime problemi varmış sanırım.

5) bakım periyotları, malzeme fiyatı ve işçilik masrafları yüksekmidir bulunabilirdik sıkıntısı çekiliyormu?

Mazda3 'ü aldım ama şu modelin şu donanımını tercih etseydim diyen varmı?

Çok teşekkürler arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1) bütçem 35000 civarı 2010 üstü 50000km civarı temiz tourıng veya impr. bulabilirmiyim?

-Touring paketi rahatlıkla alabilirsin, Impressive için pusuda beklemen gerekebilir :)

2) Impresive ve touring olarak 2 ana donanım var mutlaka impr. al km fazla olsun dermisiniz yoksa touring bile çok yeterli mi? Sizce HB mi SEDAN mi? Bekarım çok yolcu taşımam arkada

-Her ne kadar "aman ne yapacaksın o kadar özelliği" dense de bence Impressive tercih edilmeli, sonra keşke şu da olsaydı dememek için.

3) seat ibiza 1.4tdi sonra yeni aracımdan beklendim kalite,konfor,zevkli oturaklı sürüş, sessizlik ve uygun tüketim bunları bulabilirmiyim?

-Aracın dizel, yakıt tüketiminde ne civarlarda bilmiyorum ama benzinli otomatik Mazda3'ümle kış ortalamam şehir içi 9lt/100km civarında şu an.

-Kalite, konfor, zevkli oturaklı sürüş konusunda çekincen olmasın.

-Yol sesi karşılaştırması yapabilmek için senin aracından kullanmak gerekir, bir japon otomobili standartlarında sessizliği var Mazda3'ün.

4) otomatik şanzımanı nasıl ?

- 4 ileri konvansiyonel şanzımana sahip Mazda3 otomatikler, sorunsuz, geçişleri sarsıntısız, sevkli bir karaktere sahip.

5) suan ort. 4.5-5lt mazot yakıyorum yılda 10-15000 km yapıyorum

yakıt tüketimi konusunda üzermi, benzin ortalaması nedir?

lpg taktırırsak perf. kaybı yaşarmıyım 0-100 km arası atak araçları seviyorum,

lpg tercihinde önceliğiniz perf. kaybı olmaması için manuel mi otomatik mi? yoksa otomatik keyfi için aradaki farka değermi? subab erime problemi varmış sanırım.

- Yakıt konusuna yukarıda değindik.

- LPGli bir Mazda3 kullanmadım şu ana kadar, buna cevap verecek üyelerimiz çıkacaktır.

5) bakım periyotları, malzeme fiyatı ve işçilik masrafları yüksekmidir bulunabilirdik sıkıntısı çekiliyormu?

- Malzeme fiyatı, işçilik, bunları hiç kafana takma. Piyasada en hesaplılarındandır Mazda.

- Parça bulunabilirliği de kolaydır. Bulunamayan parça Yurt dışı depodan perşembe günleri sipariş ediliyor, 1 ile 2 hafta arasında servisinizde oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İmpressiveler full ötesi, touringler ise sunroof hariç full diyebileceğimiz araçlar...

Makyajlı Face Lift denen 2012 ve sonrası daha geliştirilmiş modeller...

Geçen gün 3500 kmde 2011 impressive 38 den satılıktaydı...Alan galeri 43750 fiyat koymuş...

Hayırlı olsun şimdiden...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çoğu sorularının cevabı kişinin zevki ile ilintili, ben kendimce bildiğim sorularını cevaplayayım...

O bütçeye temiz impressive bulabilirsin, evet internetteki piyasa çok şişirilmiş durumda pazarlık yaparken bunu göz önünde bulundurun derim.

Yıllık 10-15 bin km için lpg'nin sorunları ile uğraşmaya değmez, iyi ustalık ve işçilik varsa performans kaybı yaşamazsın.

Mazda'nın otomatik şanzımanı sorunsuzluğu ile ünlüdür sorun yaşamazsın, İbiza ile geçirdiğin vakitler için hayıflanabilirsin.

Mazda servis ve parça fiyatları diğer markalardan düşük kalıyor bile, parça sorunu olmuyor ve büyük şehirlerde servis sıkıntısı da yok.

Şahsen HB hiç bir zaman sevimli gelmedi.

Hayırlı olsun, kolaylıklar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

forum konularını okurken kendi başlığımı unutmuşum..oldukça faydalı bilgiler var..

İmpresive donanım almaya karar verdim, hatta sunrooflu

bütçemi biraz daha zorlamam gerekse bile...

Lpg ile yıllık 15000 km ve üstünü görürüm gibi ve aldığım aracı 6 sene kullanım hedefim var

Bu yuzden benzinli alıp en iyi yere titizlenerek taktırırm ve çok sorun yaşamam gibi geliyor..

9-10 lt benzinde benim için çok yüksek rakam, lancer sınıfında bu açıdan en ekonomik benzinli araç sanırım.

ses sistemi nasıl?

impresive de kör nokta önleme sistemi varmı?

süspansiyonlar sert denmiş ama seat kadar değildir sanırım,

kendi aracım 150000km de dizel ve sesli çalışıyor, yol sesini çok içe alıyor.. muhtemeleen mazda3 bana çok konforlu gelecektir.

yeni gelecek 2014 mazda 3 ler 2.el piyasasını toparlarmı ?, keza 2-3 ay içinde almayı düşünüyorum.

birde sizce şu araç nasıl? 35000 enfazla 36 civarına yakalayabilirmiyiz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-yil-sonuna-kadar-37250-tl-son-fiyat-141465875/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2011 sedan impressive sahibi olarak sedanın biraz daha ben burdayım gibi bi havası var gibi geliyo bana sedanı tavsiye ederim açıkcası:)

yani dizelden benzinliye geçince gercekten elektrikli araba kullanıyomus gibi bi hava olcak sizde eminim gayet sessiz bi araç.

konforda baya iyi. virajları mükemmel. otomatik vitesi sorunsuz ve atak. ancak yakıt konsunda sizde demişsiniz LPG taktırırım diye o yüzden Allah hayırlısıyla karşılaştırsın inşallah yeni mazdanızla şimdiden sorunsuz günler diliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler sinan bey,

umarım üzmez lpg de beni, lpg sahiplerinin güveniyle girişiyorum normalde çekincelerim var

hep dizel kullandım pederin dizel mercedesi ve şirket araçlarım hep dizeldi

ama hem donanımlı hem dizel olduğu zaman c sınıfında uçuyor rakamlar..

Evet sedan daha oturaklı hbden duruyor gerçektende öylemi acaba?

birde beyaz siyah ve gri harici bir renk düşünüyorum çok bulunmuyor sanıyorum..

umarım şu 2.eldeki ayarsız fiyat dengesi yeni kasanın gelmesiyle son bulur..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler sinan bey,

umarım üzmez lpg de beni, lpg sahiplerinin güveniyle girişiyorum normalde çekincelerim var

hep dizel kullandım pederin dizel mercedesi ve şirket araçlarım hep dizeldi

ama hem donanımlı hem dizel olduğu zaman c sınıfında uçuyor rakamlar..

Evet sedan daha oturaklı hbden duruyor gerçektende öylemi acaba?

birde beyaz siyah ve gri harici bir renk düşünüyorum çok bulunmuyor sanıyorum..

umarım şu 2.eldeki ayarsız fiyat dengesi yeni kasanın gelmesiyle son bulur..

aslında beyaz siyah gri harici diye bakmayın hangisi sağlam ucuz ve aklınıza yatıyosa onu alın derim. neden mi bu araç kaplama işi çıktığından dolayı diyorum renk farketmeden içinize sinen bi araç alın gidin istediğiniz renkte kaplatın aracı. hatta iki gün önce bostancıda bi sedan mazda 3 ü kaplıyolardı. beyaza yada koyu bi renge kaplıyorlardı. yarısı farklı yarısı farklı olunca anlamadım hangi renge kapladıklarını :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda3 ün otomatik şanzımanı 4 ileri değil :D yani manuel e çekince 4 vitesimiz var ama drive konumunda iken iyi izleyin 4 . vitesten sonra bir vites daha atıyor .. 4.5 vites mazda3  :tey: ayrıca almışken impressive alın hayırlı olsun şimdiden :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda3 ün otomatik şanzımanı 4 ileri değil :D yani manuel e çekince 4 vitesimiz var ama drive konumunda iken iyi izleyin 4 . vitesten sonra bir vites daha atıyor .. 4.5 vites mazda3  :tey: ayrıca almışken impressive alın hayırlı olsun şimdiden :)

Evet 4 üncü vites iki kademeli tabi D de kullanırken

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar

şu araç nasıl duruyor bir yorum alabilirmiyim?

km olarak 81000 diyor benim beklentimin biraz üzerinde, ama fiyat olarak normale yakın bir rakam gibi görünüyor kaça bağlanabilir sizce?

lpg bu markası ile uyumlumudur,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-emsalsiz-temizlikte-full-lpg-li-garaj-araci-lokal-boya-dahi-yok-128584535/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Yaklaşık 3-4 aydır devamlı takip ettiğim mazda 3 impressive 1.6 ilanlarının sonunda sistematik olarak herkesin birbirinden görüp fiyatını yükseltmesi nekadar mantıklı anlamış değilim... sanırım bu mazda  sahiplerinin 2-3 aya kadar skyactive den haberleri yok ve 2.el piyasası yok denilen güzelim mazdanın neden satılmadığı ortada, forumdaki galericilerin ilan fiyatları mantıklı kalmış o derece..

2.el satışı olarak

sağlamlık

donanım

performans (140 bg 1.8 )

prestij

malzeme kalitesi

yakıt ekonomisi (benzinde 6.5-7 lt)

mükemmel lpg uyumu

mantıklı fiyat ve ilan bolluğu

yedek parça ve servis desteği

gibi hemen hemen her konuda bi adım daha iyi olduğunu gördüğüm

Honda civic 1.8 i-vtec almaya karar verdim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaklaşık 3-4 aydır devamlı takip ettiğim mazda 3 impressive 1.6 ilanlarının sonunda sistematik olarak herkesin birbirinden görüp fiyatını yükseltmesi nekadar mantıklı anlamış değilim... sanırım bu mazda  sahiplerinin 2-3 aya kadar skyactive den haberleri yok ve 2.el piyasası yok denilen güzelim mazdanın neden satılmadığı ortada, forumdaki galericilerin ilan fiyatları mantıklı kalmış o derece..

2.el satışı olarak

sağlamlık

donanım

performans (140 bg 1.8 )

prestij

malzeme kalitesi

yakıt ekonomisi (benzinde 6.5-7 lt)

mükemmel lpg uyumu

mantıklı fiyat ve ilan bolluğu

yedek parça ve servis desteği

gibi hemen hemen her konuda bi adım daha iyi olduğunu gördüğüm

Honda civic 1.8 i-vtec almaya karar verdim...

Sizin için hakikaten süper tercih olmuş... Hayırlısı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...