m.olcay esen

Mazda3 Sis Farı Sorunu

Merhaba arkadaşlar; 2012 model mazda 3' ümün ön sis farları yanmayınca servise gittim. Önce sigortası yanmıştır dediler, baktılar sigorta sağlam, sonra sağ tekerleğin hemen üstünde konektörü arızalanmıştır dediler, baktılar konektör sağlam, sonra sinyal kolu arızalıdır heralde dediler kolu söküp, başka kol taktılar ama gene sis farları yanmadı, sonra bilgisayara bağladılar her şey normal görünüyor, tabii far ampullerini de kontrol ettiler ama nafile gene ön sis farlarım yanmıyor. Sonra servis merkezinden bilmem kim abiiyi aradılar, ona bak buna bak gene bir sonuç yok. En sonunda aracı servise bırakın, komple elektrik sistemini test etmemiz gerekli deyip beni yolladılar. Yani sis farından sebep arabasız kalmam gerekiyormuş.

Allahtan sis farları arızalandı, ya direkt farlar arızalansaydı ne olacaktı??

Bu konuda bilgisi olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Görünüşe göre her şeyi kontrol etmişler. Geriye bir tek sis farına giden kablolar kalıyor. Kablolarda kısa devre olsa, sigortanız atardı. Sigorta sağlam olduğuna göre, kabloda kopuk var ihtimali kalıyor geriye.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yok o ihtimali de elediler sistemde sigorta ile konektör arasına harici hat ile denediler ama gene nafile sis farları çalışmadı...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ee sonra sorun neymiş merak ettim şimdi..yazmamışssınız ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

valla sorunu Evo servisi buldu... bakım için gittiğimde onlara anlattım konuyu, servis müdürünün il sorduğu ön tampon herhangi bir sebepten dolayı söküldümü oldu. Evet ön tampon otoking tarafından mini onarım için sökülmüştü.

Evo' nun servis müdürü o zaman sorun kesin orda dedi ve dediği çıktı.  ;D

Yani sorun ön tampon onarım için çıktığında yerine tam takılmayan bir soketten ibaretmiş.

Anlıyacağınız servis elemanının aracı tanıması çok önemli....

sorun çözüldü yani...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

oh rahatladım yaa ;) mazda kaynaklı bir durum olsaydı üzülecektim..servis hep sıkıntı bu ülkede..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.