Jump to content

Practica'm Beni Çok Üzdü(Baskı Balata)

olgunnn
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar arkadaşlar... Bilgisizlik kötü bir şeydir fakat öğrenmeye çalışmamak en kötüsüdür bence ki bugünden sonra da ispatlı bir söz artık benim için bu... neyse konuya döneyim uzatmadan...

Dün işten sonra havası yeşili bol bir arazideydim, malum haftasonu seviyorum böyle şeyleri... Biliyoruz karlar eriyor, eridikce çamur artıyor arazi yollarda... çamura saplandım rampada, aracımı çok çok fena zorladım. gece gece kaldım dağ tepesinde...bir süre sonra fark ettim ki tekerler dönmüyor boş gaz veriyorum... kafamdan kaynar su dökülmüş gibi oldu... ne yapacağım neden bu derken bir koku hemde nasıl... aradım ustayı... baskı balata sıyırmış dedi... ne yapacağız? çekeceksin sanayiye dedi... neyse çektik sanayiye bir arkadaşın araba ile(kartal 1992) jeep gibi mübarek... rampa düz çamur falan her yolda çekti  :o

parça yok... samsundan getirttim bugün ... gece gece ustayı özel ayarladım kapatmadı dükkanı. yaptı işimi sağolsun... 600 tl masrafım oldu ... burnumdan geldi 2 kuruşluk keyfim... Sağlık olsun... arabanın çekişi vs çok süper oldu yalnız. sağlam kaçıyor acayip dirildi...

post-9703-141695296485_thumb.jpg

post-9703-1416952965_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam sağolasın. Çok yoruldum gerçekten bu olayda... zorlamamak gerekiyordu. 1 denedim tamam , 2 tamam... ötesi neydi be abi...

Fren balatasını kaça ayarladın hocam. benimkiler yarım değil valla yeni gibi ama baktıracağım yine de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun, Sağlık olsun öncelikle... Araç markası farketmeksizin herkesin başına geliyo malesef buna benzer şeyler.. araç sahibi olmanın eksileri, hemen karamsarlığa kapılmayın... herşeye rağmen güzel şey otomobil kullanmak..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam sağolasın. Çok yoruldum gerçekten bu olayda... zorlamamak gerekiyordu. 1 denedim tamam , 2 tamam... ötesi neydi be abi...

Fren balatasını kaça ayarladın hocam. benimkiler yarım değil valla yeni gibi ama baktıracağım yine de.

Practica'n seni üzmemiş Olgun, sen Onu üzmüşsün... Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın bu sebeple baskı balatayı yenilemiş oldun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar öncelikle hepinize teşekkür ediyorum.

Herhangi bir şey yapılmadan takıldı araca... taşlatma vs yaptırmadım ki küçük bir ilçede tel açık dükkanda yapılan işcilikti bu... oranın en iyisi imişler... sağolsunlar yine de işimi hallettiler... Bu vesile ile de aracın baskı balatayı yenilemiş oldum yalnız iki defa yenilerdim böyle olmasaydı eğer... Şaka maka çeken abi bana dediki sattığın zaman gel sana bi kartal alalım kafan rahat olur dedi  :D

Yok bu arabalar iyi değilmiş, yok parçası pahalı işçiliği pahalıymış. Cumartesi saat akşam 7 ye kadar adamlar yorum yaptı be arkadaşlar... Resmen bunalım oldum o gün... Ama bence süper oldu bugün ince ayar temizlik vs yaptırdım... Domestos abi doğru diyor ben aracı üzdüm o beni değil aslında...  ???  Sağlık olsun ne diyeyim... Kre mi Japon mu olsun dediler. kore baskı balata 200, Japon 350 idi. Japon almadım sorun sıkıntı olmaz İnşallah...  :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Volanı taşlattınız mı? Yüzeyi düzgün müydü?

Bu olay nedir yapılmadı böyle bir şey arkadaşlar... sıkıntı mıdır. usta sorun görse takar mıydı sizce? Yoksa salla gitsin mi demiştir... Arabanın çekişi vs debriyaj hassasiyeti değişti iyice. (+ yönde)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hafif seri kalkışlarda titreme hissediyorsanız volanın yüzeyinde sıkıntı olabilir. Fren diski gibi zamanla yüzeyi bozuluyor.

Hocam test sürüşü yaptım usta ile. dur-kalk vs. herhangi bir sorun yok herhangi bir hızda.. sadece pozitif bir çekiş gücü oldu. yani gaza değmeme bakıyor. kafa atıyor diye tabi varya hani  :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bana usta fark yapmaz dedi hocam ama zaman gösterir(inşallah kötüsü olmaz)... İşin gerçeği içime de pek sinmedi kore taktırmak ama şartlar elverişli değildi... Peki neden araç bu kadar hassaslaştı hani çok serileşti ve gidişi falan değişti... bu kadar etkili olduğunu bilsem ben bunu çoktan hallederdim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Acemiliğin gözü kör olsun emi  :(

Dediğin gibi demek ki ben epeydir sıkıntılı bir baskı balata ile dolaşıyorum. buraya kadarmış dedi ve güm... Ama harbiden aracı süresim geliyor artık ya sürekli. paspas vs aldım, ince temizlik yaptım  ;D Tekrar sevdim Practicamı... İnşallah daha üzüşmeyiz...  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Acemiliğin gözü kör olsun emi  :(

Dediğin gibi demek ki ben epeydir sıkıntılı bir baskı balata ile dolaşıyorum. buraya kadarmış dedi ve güm... Ama harbiden aracı süresim geliyor artık ya sürekli. paspas vs aldım, ince temizlik yaptım  ;D Tekrar sevdim Practicamı... İnşallah daha üzüşmeyiz...  :D

O'nu limitlerinin üzerine çıkarmazsan zaten seni üzmez... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hani beklenenden fazlasıydı Mazda ? Kartal alıyorum tez vakit  :2funny:

O şartlarda beklenenden fazlası olabilmesi için CX-5 alman gerekiyor, yoksa elma ile armutu toplamak bir işe yaramaz...  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O şartlarda beklenenden fazlası olabilmesi için CX-5 alman gerekiyor, yoksa elma ile armutu toplamak bir işe yaramaz...  ;)

Şimdi eve geldim 100 km yol yaptım. Harbiden biraz zorladım vs... Abi benim baskı balata bitikmiş yaaaa. rampada 1 ile zor kalktığım yeri 2 ile devir 4 te çıkıyorum 3.vitesi istiyor... kalkış vs CX-5 i aratmıyor Abim  :egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...