Jump to content

Mazda 323(Lantis) Aracıma Yapılan Bakımlar

ali gb
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba beyler

Daha önce açıkladığım bakımlar var. ama biliyorsunuz, adam gibi usta bulana kadar biraz araçla oynuyor başka ustalar. çok şükür ki ustamızı bulduk. bu ustayı bulunca daha iyi anladım durumu...

- öncelikle devir dalgalanması: gaz kelebeği mazot ile yıkandı, sorun çözüldü... 30 tl

- Benzinde tekleme: benzin pompası temizlendii hava tutuldu, sorun çözüldü + yağ ve yağ filtresi değiştirildi... 120 tl

- El frenini indirmeme rağmen el freni lambası yanıyordu, ön balatalar bitmiş, değiştirdim, 60 tl'lik 30 bin kmlik, ön takım fren balatası taktırdım. işçilik dahil 80 tl.

- baskı balata bitmek üzere, onu da önümüzdeki ay düşünüyorum, yan sanayi takılacak ama orjinali de bi hayli pahalı herhalde, servise sormadım, ama tuzlu olacağından,büyük ihtimal yan sanayi olacak, işçilik dahil 400 dedi usta...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayın crazy haklı, kendinize bir fotograf makinası alınız sayın ali gb . boğaz kelebeğinin vede benzin pompasının ilk ve son hallerini görmek isterdim, en azından aşina  olurduk.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayın crazy haklı, kendinize bir fotograf makinası alınız sayın ali gb . boğaz kelebeğinin vede benzin pompasının ilk ve son hallerini görmek isterdim, en azından aşina  olurduk.

kamera var da, bakımlar için fazla geniş zamanım yoktu, havada bi hayli soğuktu, aklıma gel di de ustalara ayak bağı olmak istemedim. dükkanları 2 araba alacak büyüklükte. fazla da adım atacak yer yoktu. resim değil, video çekmek istedim ama şartlar :)

Benzin pompasının bakımı için arka koltuk söküldü

Gaz kelebeği de zaten komple sökülüp mazot ile temizlendi. en büyük problemi bu iki parçadan yaşadım. Allaha şükür çözüldü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar, merhaba...

aracımda yine bazı bakımlar oldu.

1- Baskı balata değişti. (Voleo Marka - 200+200 işçilik)

2- Lpg filtresi değişti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kazasız günlerde kullan Ali... Özlettin kendini be...

Ankara Mazda cennetidir bilirim, sana zahmet 2004-2007 otomatik mazda 3 dynamic için algılarını açık tutarsan sevinirim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel günlerde kullanın. Arkadaşların dediği gibi fotoğraf olsaydı bizim için yararlı olabilirdi. En azından o parçalar nasıl açılıyor, açınca karşımıza nasıl bir görüntü çıkıyor, bilirdik.  :egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kazasız günlerde kullan Ali... Özlettin kendini be...

Ankara Mazda cennetidir bilirim, sana zahmet 2004-2007 otomatik mazda 3 dynamic için algılarını açık tutarsan sevinirim...

Teşekkür ederim abi. bende sizi özledim gerçekten... Algılarını açık tut derken, yolda görürsen tokatlamayı unutma mı demek istedin Domestos usta :D

@Dincer kardeşim, teşekkür ederim... aracı bıraktım ve işe gittim. zaman bulamadım gerçekten...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayın ali gb merhaba ,aracınızın epey bir eksikliğini giderdiniz, güle güle kullanınız.

Teşekkür ederim Gürhan abi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güle güle kullan kardeşim devir dalgalanması bendede oluyor rölanti falan.

Birde servis için nereye gidiyorsun onuda yazarsan ben ve diğer arkadaşlarda faydalanır. Sağlıcakla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güle güle kullan kardeşim devir dalgalanması bendede oluyor rölanti falan.

Birde servis için nereye gidiyorsun onuda yazarsan ben ve diğer arkadaşlarda faydalanır. Sağlıcakla.

Rolanti dalgalanması bendede oluyordu boğaz kelebeğini söküp balata spreyi ile temizledim jacklerin çoğunu kontak spreyi ile temizledim ve disbüritör kapağını söküp balağa spreyi ile temizledim güzelce kurudukdan sonra taktım şuan gayet iyi .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Burda aracima yapilan butun bakimlari yazdim.

En son bujileri degistirdim. Degistirdikten sonra lpg yi fulledim, 30 krs yakan araba 37 krs yakmaya başladı. Ustaya sordum dedi: baskı balata alışana kadar biraz yakar "

Ne derece dogrudur????  :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burda aracima yapilan butun bakimlari yazdim.

En son bujileri degistirdim. Degistirdikten sonra lpg yi fulledim, 30 krs yakan araba 37 krs yakmaya başladı. Ustaya sordum dedi: baskı balata alışana kadar biraz yakar "

Ne derece dogrudur????  :(

Bu ölçüm şehir içi mi? Cevap Evet ise; bu tarz ölçüm ile doğru sonuca ulaşamazsın...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu ölçüm şehir içi mi? Cevap Evet ise; bu tarz ölçüm ile doğru sonuca ulaşamazsın...

Dogrusu nasil olur? 100 km/lt mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...