radon01

Aracımın Egzosu Patlak, Araca Zarar Verir mi?

arkadaşlar aracımın egzosunun patladığını farkettim bişe olmaz böyle kullanırım dedim ama içime kurt düştü bunun araca zararı var mıdır acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

+ abartı egzos havası verirsin :D

-polisi görünce kaç

-muayenede hafif kusur yazar

aklıma gelenler bunlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar aracımın egzosunun patladığını farkettim bişe olmaz böyle kullanırım dedim ama içime kurt düştü bunun araca zararı var mıdır acaba?

Forumdaki hayırsız  :P üyelerden birisi, rölanti düzensizliğini komple egzos sistemini değiştirerek çözdüğünü yazmıştı... Buradan yola çıkarsak zararının olma ihtimali var diyebiliriz...

8:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet çünkü egzos sorununun yakıtı artıracabileceği, bazı kablolara zarar verebileceği ve rolantıyı bozabıleceği gibi yazılar okumustum bunları dikkate alırsak boşveremicez yaptıracaz mecbur  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zararı genel olarak ses kirliliğidir ,tabii patlamış olduğuna göre susturucuları düşünmek bile istemiyorum, eminim komple çürümüş vede tıkalıdır , buda aracınızın  çekişini yakıtını vede herşeyini etkiler, buna motorun düzenide dahil, araç resmen boğulur, eğerki egsozun çoğu kısmı böle patlak veya patlamaya yakın çürükse hemen tümünü değiştiriniz, kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zararı genel olarak ses kirliliğidir ,tabii patlamış olduğuna göre susturucuları düşünmek bile istemiyorum, eminim komple çürümüş vede tıkalıdır , buda aracınızın  çekişini yakıtını vede herşeyini etkiler, buna motorun düzenide dahil, araç resmen boğulur, eğerki egzozun çoğu kısmı böle patlak veya patlamaya yakın çürükse hemen tümünü değiştiriniz, kolay gelsin.

teşekkürler

naldarin bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Rica ederim, kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.