lucasthehacker

Mazda3 İçin Stepne Tipi Simit LPG Tankı Sabitleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Merhabalar, 2007 model Mazda 3 Sedan aracım var. LPG li olan aracımın tüpü Landirenzo marka stepnede simit şeklindedir.

Sorun ise LPG tüpünün tam anlamıyla stepnede sabit durmaması, yani en ufak bir çukurda tüpten ses geliyor hafif yerinden oynuyor. vidalarını sıktıktan bir kaç gün sonra tekrar bu sorun olmaya başladı. Acaba bu konuda deneyimi olanlar en etkili, temiz ve kesin çözümü bana önerebilirler mi ?

Teşekkür ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Duydugun sesler büyük ihtimalle düşündüğün yerden gelmiyor bende senin gibi çok kurcaladim orayı ama arka z rotlarini degistirince ses kesildi.Denemesi bedava z rotlarini sök yenisini almadan şöyle bir tur at ses yoksa yenisini al tak güle güle kullan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Z-rot lar 10bin km önce takıldı aslında yeniler. yalnız tüpe elimi bastırınca stepnenin altındaki sac ile etkileşim halinde olduğu için ses geliyor. belki başka bir yerden de geliyordur, en azından şimdilik stepnedeki tüp ü sabitlemeyi başarırsam, aracı yetkile servise götürüp diğer eksiklerini de yaptıracağım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Duydugun sesler büyük ihtimalle düşündüğün yerden gelmiyor bende senin gibi çok kurcaladim orayı ama arka z rotlarini degistirince ses kesildi.Denemesi bedava z rotlarini sök yenisini almadan şöyle bir tur at ses yoksa yenisini al tak güle güle kullan.

valla haklıymışsın dostum z-rotlarımdan geliyormuş yan sanayi tanesi 25 liradan 50 liraya taktırdım şimdi ses kesildi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

valla haklıymışsın dostum z-rotlarımdan geliyormuş yan sanayi tanesi 25 liradan 50 liraya taktırdım şimdi ses kesildi :)

10 bin km önce takıldı demişsin ve tekrar aynı sesleri duymaya başlamışsın... Bu orijinal ile yan sanayinin farkı, yan sanayi 10 bin km giderken orijinali rahat 100 bin gider.

Ama fiyat olarak da yine 10'a katlar o ayrı...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar benim de hatchback olduğundan simit tüp var ama bagaj tabanındaki örtü yerine tam oturmuyor. Lpg tankı büyük geliyor stepne yerine. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba?

alpertunga333 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar benim de hatchback olduğundan simit tüp var ama bagaj tabanındaki örtü yerine tam oturmuyor. Lpg tankı büyük geliyor stepne yerine. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba?

Bu sorunu döşemeciye bagaj tabanına sert sünger döşeterek çözüyoruz.

Bagaj hacmimiz biraz azalıyor. Aralarına bir şeyler koymak için yuvalar açtırabilirsiniz.  Örneğin ilk yardım çantasının gireceği gibi bir boşluk gibi.

Yada ses yalıtımı oldu diye benim gibi züğürt tesellisi yapıp durumu kabullenip direk süngerli  kullanabilirsiniz. :)

Mehmet Özdemir ve alpertunga333 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.