hydr

Soğuk Havada İlk Çalıştırma

İyi günler arkadaşlar, malum burada havalar soğuk, arabayı gündüz çalıştırmaya başlarken anahtarı tam çevirmeden Arabadan sanki acı çekiyormuş gibi mekanik bir ses geliyor, çalışıp ısındığında ses kesiliyor.

Bu bir çeşit ısıtma mekanizmasının çalışma sesimi, yoksa bir sıkıntı alametimi?  Bilenler bilgi verirse sevinirim, şimdiden teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Marş motoru dönmeye başlayınca bu ses geliyorsa gayet normal, zaten motor zincirli olduğu için hoş bi metal sesi geliyor, bu soğuklarla birleşince daha fazla duyuluyor olabilir... (Tahmin)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Daha ilk kademeye (marş basmadan önceki konum) getirdiğimde başlıyor, 2-3 sn ses arada 1-2 sn boşluk şaklinde devam ediyor.  Ayrıca kuru akü kullanmak böyle yerlerde daha uygun olur mu acaba, hiç kullanan var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Daha ilk kademeye (marş basmadan önceki konum) getirdiğimde başlıyor, 2-3 sn ses arada 1-2 sn boşluk şaklinde devam ediyor.  Ayrıca kuru akü kullanmak böyle yerlerde daha uygun olur mu acaba, hiç kullanan var mı?

Enjektörlerden de gelebilir diye düşünüyorum. Ben Sivas'ta okudum orası da epey soğuk malumunuz. Bir hocam kuru akü kullanıp öve öve bitiremezdi. Soğukta daha iyi bir çözüm olabilir. Ankara'da da bir arkadaşım kullandı bir ara. Fiyat farkı fazla değil, denemeye değer.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben de Kars'tayım  :tey: ve geçen sene böyle bir şeyden ben de şikayetçiydim. Servise gittiğimde emme manifold contası eskimiş olabilir demişlerdi. Bakıp durumuna göre değişim konuşulabilir. Araçta farkedilir derecede silkeleme de yapıyorsa kesin emme manifold contasıdır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gerçi marşa basmadan yapıyormuş onu sonradan gördüm. Erzurum'da ama servise baktırmakta fayda var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.