kml_77

MazdaClubTR'de Aracını Satmak İsteyen Niye Bu Kadar Az?

Bu konuda 36 ileti var

Biliyorum herkes aracından memnun satmaya kıyamıyor filan :) da sonuçta her gün bir sürü araç ilanı veriliyor. Benim anlamadığım nokta incelediğim kadarıyla mazdayla ilgili bilgi alınacak sohbet edilecek öyle fazlaca bir forum yok en iyilerinden biri belki de en iyisi bu forum. Niye ilan sitelerinde satanlar bu forumlarda da paylaşmıyo. Mazdası olan herkesin bir şekilde bu forumdan yolunun geçmesi lazım diye düşünüyorum. Bu kadar mazda sahibinin bu forumdan haberdar olmamasını veya kullanmamasını pek anlayamıyorum. Mazdayla ilgili bir konuyu gidip başka fanatiklerin olduğu yerlerde konuşmak pek sağlıklı sonuç vermeyecektir.( 2 aydır tam anlamıyla 5 ay da sürekli takipçi olarak toplamda 7 aydır  mazda 3 arayan umutsuzluğa düşüp vazgeçmek üzere olan bir garibin  sitemidir :) )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gel al benim arabayı da sende rahatla bende :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gel al benim arabayı da sende rahatla bende :)

Bu işin sonu oraya varacak sanırım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

7 Ay uzun bir süre... Muhtemelen başka sıkıntılar var...

;)

ilk 5 ayda arabayı satmadığım için sadece takipçiydim abi son iki ayı da biliyosun zaten :) birtakım sıkıntılar var bunlardan biri Dürüst olmayan satıcılar diyelim en iyi tabiriyle adam kayıtlı hasar kaydını gizlemeye çalışıyo hatasız diye ilan veriyo.4 liralık bir mesajla ulaşılacak basit bir bilgiyi saklıyo :)ikincisi de hayal dünyasında dolaşan satıcılar 2005-2006 mazda 3 lere 29-30 arasından kapı açlamaları ve pazarlık yaparken de 100 lira düşüyo madem ciddi alıcısın son diyo :)) ve son olarak benden kaynaklanan ince eleyip sık dokuma davranışımın da etkisi var tabi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ilk 5 ayda arabayı satmadığım için sadece takipçiydim abi son iki ayı da biliyosun zaten :) birtakım sıkıntılar var bunlardan biri Dürüst olmayan satıcılar diyelim en iyi tabiriyle adam kayıtlı hasar kaydını gizlemeye çalışıyo hatasız diye ilan veriyo.4 liralık bir mesajla ulaşılacak basit bir bilgiyi saklıyo :)ikincisi de hayal dünyasında dolaşan satıcılar 2005-2006 mazda 3 lere 29-30 arasından kapı açlamaları ve pazarlık yaparken de 100 lira düşüyo madem ciddi alıcısın son diyo :)) ve son olarak benden kaynaklanan ince eleyip sık dokuma davranışımın da etkisi var tabi :)

Durum böyleyse senin araba alman özellikle mazda alman zor gibi... Daha önce de yazdım, parayı cebine koyarsın bu işin uzmanı bir kaç yere gidersin arabana biner evine dönersin...

İstanbul Ozan otomotiv

Düzce Ayhan otomativ

Muğla Gören Mazda bayii

Ya da;

Parayı cebine koyarsın, şehir şehir ilan peşinde koşarsın...

Harekete geçmeden araç sahibi olman zor, emek ve zaman harcaman gerekiyor. Para demiyorum, zaten bu işin olmazsa olmazıdır para.

Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Durum böyleyse senin araba alman özellikle mazda alman zor gibi... Daha önce de yazdım, parayı cebine koyarsın bu işin uzmanı bir kaç yere gidersin arabana biner evine dönersin...

İstanbul Ozan otomotiv

Düzce Ayhan otomativ

Muğla Gören Mazda bayii

Ya da;

Parayı cebine koyarsın, şehir şehir ilan peşinde koşarsın...

Harekete geçmeden araç sahibi olman zor, emek ve zaman harcaman gerekiyor. Para demiyorum, zaten bu işin olmazsa olmazıdır para.

Kolay gelsin.

sağ olasın abi.Zaman tahmin edemeyeceğin kadar çok ayırıyorum haliyle emek de veriyorum. İlla tam piyasası olsun da demiyorum adamla anlaştık sana da sorduğum araba vardı hatta 25 verirsen verir demiştin 26.500 e anlaştık ama adam sudan sebeplerle sebebi de söyleyim aracına bakmaya gidecektik 5-6 gün önceden anlaştık cumartesi günü için adam cuma günü gelince ben aracın başına gelemem başka birini gönderiyim dedi biz de dedik ki aracınızın başında olduğun zaman yani pazar görüşelim dedik vazgeçti adam sonra daha yüksekten ilan vermiş. Açık açık daha fazla para istiyorum deseydi daha etik olacaktı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

diğer forum siteleride böyle forumdakiler gerçek fiyatlarını bildiği için istediği fiyattan satılmıyor benim dikkat ettiğim problemler motor mekanik kısmında arıza yok denecek kadar az olanlarda incik boncuk şeler, kml77 aslında araç alınamaz aylarına girdik piyasa öle acaip ki kaptıran kaptırana dürüst satıcılar bu kalabalığın içinde görünmüyor. bende bu aracı domestos arkadaşın gönderdiği 3şıktan birinden aldım aracı 2 saat sonra sağ ön tekerde balon yapmış bi lastik alırken görmedim insan araç başındayken gözü kör oluyor nedense bu lastikler pahalı değiştimi ikisinin birden değiştirmen lazım ve ayıplı bi malı kaptırmak dürüstlük diil aracın muayesinide görmemişim oda yarın bana kaldı mübarek iki değişen bi kaç parça boya olduğunu bilerekten aldım 27000tl ye aslında yüksek fiyattan aldım sayılır alım satım muayene vergi ve mecburen alınacak lastikler ki 2005 tarihli değişmesi lazım 28500tl ye mal oldu olacak demek istediğim hiç acele etme özellikle galericilerden alırken a dan z ye her şeyi incele babanın oğlu dahi olsa mutlaka düşer gerçek fiyattan satan namuslu satıcılar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hocam sen aramaya inanmamissin. ortalik satilik araba kayniyor.

benim aracta satilik. efe'nin de... sahibinden.com da bir suru satilik var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hocam sen aramaya inanmamissin. ortalik satilik araba kayniyor.

benim aracta satilik. efe'nin de... sahibinden.com da bir suru satilik var.

HB düşünmüyorum hocam. 2004-2009 sedan düşünüyorum. Sahibinden de satılık var yok demiyorum ki benim dediğim sahibinde satanlar daha önce bu siteyle hiç bağ kurmamış mı bir tane bile yok mazdaclubtr'de dediğim gibi bir araç.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

diğer forum siteleride böyle forumdakiler gerçek fiyatlarını bildiği için istediği fiyattan satılmıyor benim dikkat ettiğim problemler motor mekanik kısmında arıza yok denecek kadar az olanlarda incik boncuk şeler, kml77 aslında araç alınamaz aylarına girdik piyasa öle acaip ki kaptıran kaptırana dürüst satıcılar bu kalabalığın içinde görünmüyor. bende bu aracı domestos arkadaşın gönderdiği 3şıktan birinden aldım aracı 2 saat sonra sağ ön tekerde balon yapmış bi lastik alırken görmedim insan araç başındayken gözü kör oluyor nedense bu lastikler pahalı değiştimi ikisinin birden değiştirmen lazım ve ayıplı bi malı kaptırmak dürüstlük diil aracın muayesinide görmemişim oda yarın bana kaldı mübarek iki değişen bi kaç parça boya olduğunu bilerekten aldım 27000tl ye aslında yüksek fiyattan aldım sayılır alım satım muayene vergi ve mecburen alınacak lastikler ki 2005 tarihli değişmesi lazım 28500tl ye mal oldu olacak demek istediğim hiç acele etme özellikle galericilerden alırken a dan z ye her şeyi incele babanın oğlu dahi olsa mutlaka düşer gerçek fiyattan satan namuslu satıcılar

lastiği değiştirecek demiştin değiştirmedi mi hocam ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

az önce muayene yaptırdım dönüşte lastikçiye uğradım lastiklerin durumu iyiymiş balon olan yere kaynak yaptı değiştirmene gerek yok dedi ama yinede balon olduğu az çok belli oluyor ama dişli lastikler 2005 tarihli olmasına rahmen.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

az önce muayene yaptırdım dönüşte lastikçiye uğradım lastiklerin durumu iyiymiş balon olan yere kaynak yaptı değiştirmene gerek yok dedi ama yinede balon olduğu az çok belli oluyor ama dişli lastikler 2005 tarihli olmasına rahmen.

Lastik önemli uzun yıllar binmeyi düşünüyosun bence değiştirmeye bak hocam,Aldığın galerici lastiği değiştirecek miydi sanki öyle hatırlıyorum?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sayın kml_77 bahsi geçen satılık  ilanı veren mazda kulanıcıları bu siteye takılmıyorlar, daha doğrusu belki bu siteden haberleri bile yok, tabii üzüntü verici bir durum,  siteye takılmış olsalar belki arabalarını satmaktan bile vazgeçecekler,  çünkü mazdayı kullanan bi daha satmak istemez, sattırırlar, tamir edemezler, dilinden anlamazlar, çok yakıyor, parçası yok gibi şehir efsanlerine inanırlar, vesselam cehaletten vede bilgisilikten dolayı bu sonuç ortaya çıkar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Balon yapmış lastiğe güven olmaz, şehir içi kullanımda çok tehlike oluşturmayabilir ama uzun yolda Allah korusun derim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sayın kml_77 bahsi geçen satılık  ilanı veren mazda kulanıcıları bu siteye takılmıyorlar, daha doğrusu belki bu siteden haberleri bile yok, tabii üzüntü verici bir durum,  siteye takılmış olsalar belki arabalarını satmaktan bile vazgeçecekler,  çünkü mazdayı kullanan bi daha satmak istemez, sattırırlar, tamir edemezler, dilinden anlamazlar, çok yakıyor, parçası yok gibi şehir efsanlerine inanırlar, vesselam cehaletten vede bilgisilikten dolayı bu sonuç ortaya çıkar.

ben de bunu anlayamıyorum işte, Mazda öyle geçerken gördüm hemen aldım denecek bir marka değil malum ön yargılar sonucu insan az da olsa araştırır araştırırken de bu forumu görmüş olması gerekir diye düşünüyorum. Ama demek ki öyle değilmiş kulaktan dolma bilgilerle hareket ettiğimizin bir göstergesi mazdayı alan da demek ki kulaktan dolma almaktan vazgeçen de kulaktan dolma fikirlerle karar veriyo.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet kesinlikle.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben de bunu anlayamıyorum işte, Mazda öyle geçerken gördüm hemen aldım denecek bir marka değil malum ön yargılar sonucu insan az da olsa araştırır araştırırken de bu forumu görmüş olması gerekir diye düşünüyorum. Ama demek ki öyle değilmiş kulaktan dolma bilgilerle hareket ettiğimizin bir göstergesi mazdayı alan da demek ki kulaktan dolma almaktan vazgeçen de kulaktan dolma fikirlerle karar veriyo.

Keşke her mazda sahibi forumumuza gelip, sorunlarını/tecrübelerini paylaşsa, emin ol ki, en hareketli araba forumu olabiliriz... Ama çoğu buradan habersiz veya ilgilenmiyor...

Ne diyelim kendileri bilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Balon yapmış lastiğe güven olmaz, şehir içi kullanımda çok tehlike oluşturmayabilir ama uzun yolda Allah korusun derim...

balon derken yandan darbe almış lastikçi eski esnaflardan işin ehli bi usta içerden sağlam bi kaynak yaptı bişi olmaz dedi ısrarla hayırlısı bakalım yazın ev işi var satmassam alırım lastik hayırlısı bakalım bu arada aracı gören hasta oluyor tam hayalimdeki gibi falan ama insanların beynine bilinç altına öle bi yerleşmiş ki ön yargı insanları korkutuyor cesaretini kırıyor, kime sorarsanız sorun mazda nasıl diye taş gibi ama ikinci eli yok derler ilginç..  bomboş 2006 Toyota terra 27400tl satılınca uygun dopdolu artısı var eksiği yok 2006 mazda 3 27000tl çok fazla saçma sapan acaip bi piyasa var..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

balon derken yandan darbe almış lastikçi eski esnaflardan işin ehli bi usta içerden sağlam bi kaynak yaptı bişi olmaz dedi ısrarla hayırlısı bakalım yazın ev işi var satmassam alırım lastik hayırlısı bakalım bu arada aracı gören hasta oluyor tam hayalimdeki gibi falan ama insanların beynine bilinç altına öle bi yerleşmiş ki ön yargı insanları korkutuyor cesaretini kırıyor, kime sorarsanız sorun mazda nasıl diye taş gibi ama ikinci eli yok derler ilginç..  bomboş 2006 Toyota terra 27400tl satılınca uygun dopdolu artısı var eksiği yok 2006 mazda 3 27000tl çok fazla saçma sapan acaip bi piyasa var..

Sahip olduğun en iyisidir her zaman... Hele hele bu mazda ise tadından geçilmez... Takılma başkalarına, arkadaş boş corolla aldı 35 bine, o kadar ısrar ettim gel mazda bakalım diye ama nafile, daha sonradan 35 bine impressive alınabileceğini öğrenince biraz bozuldu ama ne çare...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.