Jump to content

Opel İnsignia'dan Sonra Mazda3 Dizel Tavsiye Eder misiniz?

aton1981

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar. Merhabalar....

Günlerdir kafamı kurcalayan sıkıntılarım var. 2 sene 180 Hp edition ve cosmo

kullanmış ve yakıtı ötürü satmak zorunda kaldığım çok sevdiğim insignia'm dan sonra araç arayışına girdim. Yakınen arkadaşım impressive benzinli kullanmakta. Önerileri doğrultusunda araç bakmaya koyuldum...

Gönlümden, mazda 3 geçmesine ramen, çevremde usta/esnaf/eş dost 50 kişiye sorduysam 1 yada 2 si mazdayı önerdi. Birkaçı da sorunsuz araç fakat, piasa durumu demekten ileri gidemedi....

Ülkemizde satmak için araç alımı yapılmasına karşı olarak kimseye itimat ( negatif yorumlara )

etmeden birkaç araç bakmaya gittim. Denizi'de, mazda 3 dizel ve c5 THP otomatik araçlarına baktım...

C5 tamda düşündüğüm gibi geniş, insignia dan sonra tatmin edebilecek seviyede.

Hemen hemen aynı fiyatlara dizel C5 de bulmak zorda olsa mümkün.

Mazda 3 dizel ise güçlü motoru nispeden belli bir devirde kaybetse de yeterli ve ekonomik açıdan bana çağ atlatacak türden..

Lakin, insignia dan sonra mazda bana iç hacim olarak oldukça küçük geldi.

ALışmak ve ayarlamak için biraz uğraştım koltuk direksiyon mesafesini.

Size sormak istediklerim acaba uzun yolda insignia gibi bir konforu yakalayabilirmiyim?

İç darlığı bir müddet sonra sıkarmı ?

Bu geçiş döneminde göz ardı ettiğim bilmeden de olsa birkaç ayrıntı da var mı ?

Fikirleriniz benim için çok önemli.

Şimdiden teşekkürlerimi sunarum. İyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vergisi üzmeyecekse mazda 6 bakın. Hatta bir önceki kasa mazda 6 sıfırının 80 bin lira liste fiyatı var.

O da olmadı Renault Latitude alın.

Bir araba ustasına, hangi arabayı alayım diye sormak zaten hatadır, araba ustasına soracağınız soru, arıza istatistikleridir. Onun odaklandığı nokta odur ve tüm önermelerini bunun üzerine kurar. Aynı şey, bilgisayar gibi herşeyin somut olduğu bir üründe bile geçerlidir. Bir teknik servise sorarsanız, sadece en az arıza vereni önerecektir, bir bilgisayar mühendisi, en güçlü olanı, bir internet cafeci, en iyi oyun oynatanını vs. Ama hiçbirinin cevabı doğru olmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hangi arabayı alayım diye tabikide bir ustaya sormadım. Ustaya sorduğum nokta; ikisi arasında kaldığım ve ikisinin arasındaki farklar ve genel durumudur.

Kaldı ki ustaların ve tamirhanelerin büyük çoğunluğu zaten mazda önermez çünkü mazda alan müşterisi eminim ki sanayiiye uğramıyordur. : )

Dediğiniz araçlara bütçem yetmemekle birlikte seçenekler bu yüzden kısıtlı kaldı.

Lattitude de araştırdım. Bakıyorum ve hala bakmaktayım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 6 tavsiyesi için yazacaktım ama Mahir benden önce davranmış... Çok bütçe ayırmadan mazda 6 alınır ve insignia dan daha mutlu mesut olunur...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

D segment bir arabadan C segment bir arabaya binmek sizi yormayacaksa, iç hacmi yeterli gelecekse, konfor olarak da yeterli gelecekse kesinlikle Mazda 3 dizel alın asla pişman olmassınız, araç gerçekten mehteşem, ben 2012 yeni kasa O km aldığım 6 aylık Honda Civic Elegance aracımı sattım çok yakıyor diye, sıfır Mazda 3 dizel aldım, iyikide almışım, herşeyiyle sahibini mutlu eden bir otomobil. Arkadaşların yorumları Mazda 6, onada katılıyorum o da çok muazzam bir araba ama , yakıt ekonomisi vergi ekonomisi, kasko ekonomisi, bakım ekonomisi gibi faktörler göz önüne alındığında, insan niye daha fazla para ödemek zorunda kalayım diye kendine sormadan edemiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnsignia kullandım mazda 3 teki tadı alamadım. Benim de mazda 3 ten şikayetlerim iç hacim ve yakıt(benzinli benim araç). Siz dizel alacağınız için tek dezavantajı iç hacmi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İç hacim beni en cok düşündüren kısım.  İlk kez bir dizel araç test ettim hayatımda oda mazda 3 oldu. Rölantide fazla bir titreme vibrasyon vardı kabinde.  Oda beni şüpheye sokmuştu.

Başka bir tane daha denk geldi dizel imp... Aynı durum onda da söz konusu idi. Anladım ki dizelleri bu şekildeymiş... Gerçi çoluk çocuklu aile değilizde gönül hep iç hacimde bitiyor diyor.

Birde, insignia nın hangisini kullandınız?  Benzinli mazda 3 sizi insignia dan daha çok mutlu ettiyse sanırım 115 BG lik en berbat olanı na binmiş siniz?  Öylemi ?

180Likler muazzamdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İç hacim beni en cok düşündüren kısım.  İlk kez bir dizel araç test ettim hayatımda oda mazda 3 oldu. Rölantide fazla bir titreme vibrasyon vardı kabinde.  Oda beni şüpheye sokmuştu.

Başka bir tane daha denk geldi dizel imp... Aynı durum onda da söz konusu idi. Anladım ki dizelleri bu şekildeymiş... Gerçi çoluk çocuklu aile değilizde gönül hep iç hacimde bitiyor diyor.

Birde, insignia nın hangisini kullandınız?  Benzinli mazda 3 sizi insignia dan daha çok mutlu ettiyse sanırım 115 BG lik en berbat olanı na binmiş siniz?  Öylemi ?

180Likler muazzamdır.

Ben size şiddetle Mazda 6 tavsiye ediyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ahh,, 6' ya vergisi sebebi ile yaklaşamıyorum. 6 aylık sanırım 919 TL. :(

Modeli düşük ve temiz olanlardan aldığında bilmem kaç yıllık vergiyi amorti etmiş oluyorsun zaten... O kadar çok temiz Mazda 6 var piyasada 2004-2007 model en fazla 30 bin liraya...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aksine çok güçlü olan 2.0 dizel motor olanını kullandım. Gaza yüklenince arabayı kontrol etmek zorlaşıyordu. Ben araçlarda sadece güce bakmıyorum hatta en son baktığım nokta orası. Aracı kullanmaktan keyif almadım, bir sağa dönen bir virajda sol tarafa öyle bi yattıki ödüm koptu. Ve asıl bombayı söyleyeyim; 2011 model olana bu insignianın motoru serviste 19 bin tlye yapıldı( 6 bin kuzenden, gerisi garantiden) ama aracın arıza lambasını bi türlü söndüremediler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aksine çok güçlü olan 2.0 dizel motor olanını kullandım. Gaza yüklenince arabayı kontrol etmek zorlaşıyordu. Ben araçlarda sadece güce bakmıyorum hatta en son baktığım nokta orası. Aracı kullanmaktan keyif almadım, bir sağa dönen bir virajda sol tarafa öyle bi yattıki ödüm koptu. Ve asıl bombayı söyleyeyim; 2011 model olana bu insignianın motoru serviste 19 bin tlye yapıldı( 6 bin kuzenden, gerisi garantiden) ama aracın arıza lambasını bi türlü söndüremediler.

Abooovvvvv, üzerine az borçlanıp mazda3 alınır be...

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

: )  2000 CC insignia 130 HP  300 tork... Mazda 3 115 HP ve 280 kusurdu yanlış hatırlamıyorsam.

Mazda ağırlık olarak insignia dan çok hafif olduğu için bence bu düşüncedesiniz.

180 HP lik insignia nın karşısında E segmenti araçlar bile bazı durumlarda saygı ile eğilir.

( motor açısından )

Neyse konu insignia değil elbet,  Lafı geçti diye yazdım. : )

2011 insignianın motoru LPG li mi?  Kaldı ki en fazla zararı LPG verir oda 5 / 8 bin tl arası tutar. 19 bin tl naaptınız yahu :)  Sandık motor bile o kadar değil sanırdam :)

İyigeceler beyler. Yarın sınav var...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi garanti ödeme yapmıyordu, araya adam soktular da 6 binle kurtuldu, gerçi arabayı elden çıkartabildimi onu bilmiyorum. Yarın gittiğimde öğrenirim. Bu kuzen araba alıp satar ama 1-2 ay biner zevk için. Kardeşimle bu kuzenin en çok övdüğü araba 2.0 motor yeni kasa mondeo oldu. Ben de merak ediyorum şu mondeoyu. Kuzen insignia yüzünden pahalı araba alıp satmaya da tövbe etti bu arada...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu 19 bin olayını ispatlarım. Belirttiğim gibi ben aracın gücüne hızlanmasına bakmıyorum, benim için kriter bile değil. Başaları için önemlidir saygı duyarım. Bu da benim hissiyatım. Araç dizeldi onu da belirtmiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanirim.problemli bir.motor blogu denk geldi galiba. Arkadasiniza buyuk gecmis olsun efenim,

Garanti ye almadiklari da ayri.bir muamma. Garantili ise almalari gerekirdi. Nasil bir kullanim hatasi olabilir ki.motoru bu denli oldursun,,,,,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...